Acest subiect conține 37 de răspunsuri are 10 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 12 ani, 8 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3736
     Sonia Ugro 
    Participant

    Ce multi iubitori de dihorasi apar!Din pacate,Sunny sta in cusca atata timp cat nu ne jucam cu eaEmbarassed…Casa e prea mare si ne e teama sa nu strice ceva.O scoatem si o lasam sa umble prin casa cat de des putem,dar planuim sa izolam si sa inchidem un balcon ca sa ii facem loc de joaca.Cu jucarii,tuburi suspendate ,de toate.Cu muscatul nu stiu ce sa zic,Sunny nu ma musca,doar ma apuca de degete cu dintisorii,dar poti incerca cu o mica lovitura cu degetul peste bot(nu prea tare) si dupa aceea ii spui NU!

    Speram ca o sa mearga bine si pupam  pufosii pe nasucuri!Kiss

    #3738
     Anonim

    Haha! Initial am scris Tasha, apoi m-am uitat din nou pe mesaj sa fiu sigura ca nu scriu numele gresit. Numai ca m-am uitat pe postul tau, nu al proprietarei :)))))

    #3745
     iulia 
    Participant

    haha , am banuit ca dupa postul meu te-ai luat de asta am si zis … 

    Asteptam poze multe si frumoase cu micuta ca tare dulcica e !! pupam boticul tutror ca suntem tare pupacioase !!!

    #3753
     brunetzica_lili 
    Participant

    Buna , multumesc pt sfaturi…

    Azi am facut (partial si cu greu ) baita ….si nu ne-a placut deloc…

    Cu pisicu nu ne prea intelegem ….fugim dupa el sa-l muscam de coada …

     Ps: Nu am resusit sa pun poze , help 🙂

    #3754
     Simo_Pas 
    Participant

    Ca sa pui poze, iti poti face cont aici http://tinypic.com/ si dupa ce  incarci care poze le vrei(La resize, poti alege 800×600), pui link`ul care il da in casuta de acolo (IMG Code for forums & message boards)

    #3755
     brunetzica_lili 
    Participant

    Tasha

    #3756
     danieladdo 
    Participant

    frumusica foc, pupam nasucul ei Kiss

    #3757
     iulia 
    Participant

    Hehe, numa fetite frumoase avem la cluj si acum am “crescut” cu un bebe, doamne cat e de fumoasa , sa-i papam nasucu ala dulce ! sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea !!! pupicei de la joy :X

     

    P.S. cand o sa creasca sper sa ne vedem 😀

    #3758
     ingerasuoana 
    Participant

    sa iti traiasca pufosenia cu nasucu ei roz!!!!Kiss

    #3775
     Simo_Pas 
    Participant

    Foarte frumoasa micuta Kiss sa`ti traiasca, sa creasca mare si frumoasa!

    #3786
     brunetzica_lili 
    Participant

    Pixie multumesc ca ai editat mesajul , eu am incercat dar nu am reusit sa pun poza .

    Fetelor am o intrebare : Voi cum v-ati inteles cu dihorelu in prima luna ?

    Sunt  foarte dezamagita de relatia mea cu dihorita …Nu stiu ce  sa fac .

    Cand ii dau drumul prin casa la joaca ( doar doarme inchisa in cusca ) , se agita foarte tare , nu are treaba cu jucariile ( nici nu se uita la ele)  , ma musca si incearca sa se urce pe mine . Daca ma joc cu ea , se enerveaza si ma musca foarte tare iar daca ii atrag atentia (ridic tonul ) cand pun iar mama pe ea ma musca cu ura pana la sange .  O pun apoi in cusca si se agita si chicoteste ….

     Pe motanul pe care il am, il vaneaza ….fuge dupa el sa-l muste ….si binenteles ca sare si el la ea . Zilele trecute era sa o sufoce …

    Cand vreau sa-i dau drumul din cusca prin casa , trebuie  sa stau cu ochii pe ei.

    Imi cer scuze daca considerati ca-i deplasat  mesajul 🙂

    #3787
     Simo_Pas 
    Participant

    In primul rand trebuie sa se imprieteneasca  cu pisica. Cand face ceva, trebuie corectata (ridici tonul si o bagi in cusca). Poti sa te imprietenesti cu ea, dandu`i mutivitamina sau carnita din mana. Cand o lasi afara, incearca sa nu o stresezi, o lasi sa cerceteze. Daca se ia la tranta cu pisica, incearca sa le distragi atentia batand din palme, zicand NU! Sper sa va imprieteniti 🙂 Mai poti sa o ignori , sa vrea ea sa vina la tine.

    #3788
     brunetzica_lili 
    Participant

    Dupa ce o scot din cusca o las sa se plimbe pana ce se plictiseste si apoi vine dupa mine  (dupa voce) si se invarte in jurul meu ,vrea sa ne jucam . Dar se enerveaza ,se agita foarte tare si ma musca ( nu ca si atunci cand se joaca). Nu inteleg de ce vrea sa se urce pe mine ca apoi daca nu o ajut eu sa coboare ea s-ar arunca de la juma de metru …

    #3789
     Simo_Pas 
    Participant

    Pai vrea sa se joace cu tine. Ia o jucarie si joaca-te cu ea. Eu cand ma joc cu Tina, din cauza ca are dintii foarte ascutiti nu ma pot juca cu ea cu mainile si am fel de fel de jucarii mai mari. Cu Toni in schimb ma pot juca cu mainile goale ca el are coltii mai grosi,  nu ma strapunge :)) Incearca si tu cu ceva jucarii. Poate asa merge 🙂

    #3790
     ingerasuoana 
    Participant

    pitica e inca mica….si noua ne-a luat mult timp sa invatam sa ne jucam impreuna si sa ne imprietenim. (ma refer la Dex cand era el singur)

    Dex venind tot de la o mini crescatorie era foarte muscacios. mergeam la servici numai cu zgarieturi pe maini. incearca sa o corectezi atunci cand musca prea tare.

    daca o tii in cusca, cand ii dai drumul cu siguranta are treaba ei si nu are nimic de impartit cu tine. dupa ce se plictiseste, cu siguranta vrea sa se joace cu tine dar nu stie. daca nu o bagi in seama se agita si probabil nu gaseste alta solutie de joaca decat sa se catere pe tine.

    in ceea ce priveste pisoiul, lasa-i sa se joace dar numai atat timp cat se joaca frumos. cand se iau la tranta prea tare sau la muscaturi dure, desparte-i. fiind mici, sunt agitati si nu stiu sa se joace cu alti companioni, iar pe ei ii agaseaza si ii enerveaza si sunt mai duri. (stiu asta din joaca lui Dex – cel mare si Bubu – cea mica : Bubu e foarte zmucita, agitata si se joaca si il enerveaza pe Dex si el o ia la tranta mai dur).

    incearca se te joci cu jucarii cu amandoi.

    incearca urmatoarele jucarii: minge de ping-pong, minge cu zdranganei inauntru (pe care o poti lega cu o sforicica si o poti controla) , bat cu puf la capat pe care il adora si pisicile, chitaitori de plastic (depinde de fiecare dihoras – Dex e inebunit dupa ele, dar Bubu nu).

    spor la jucat! si capul sus! (rabdare rabdare rabdare! vor veni si vremurile cand te va rasplati)

Vizualizare 15 articole - 16 la 30 (din 38 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account