Acest subiect conține 63 de răspunsuri are 17 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2287
     Simo_Pas 
    Participant

    Dihorul meu musca pentru ca era foarte speriat. La orice miscare de-a mea, deja se stresa si de frica musca. Dupa 1-2 zile, daca a vazut ca nu-i face nimeni rau, deja sa mai potolit, nu mai musca, prinde  in joaca, dar nu musca.Accepta sa-l iau in brate, cerceteaza  orice ii iese in cale Wink Sa invatat sa  ia delicat bucatelele de recompensa, inainte doar sa muste repede orice stia, acum deja este foarte finut Smile

    #2665
     Anonim

    Pe langa Tina, orice dihor se domoleste Cool

    #2666
     Simo_Pas 
    Participant

    Laugh Oare asa sa fie? La influentat Tina? Daca o iau pe Tina  in brate, Tony vrea sa se catere pe mine, daca vreau sa-l iau brusc in brate, se streseaza putin Smile. Oricum dupa castrare se va mai cuminti, sper Smile

    #2667
     ingerasuoana 
    Participant

    Si eu zic ca Tina va fi cea care il va domoli pe Tony 🙂

    domnul meu a muscat zdravan de tot atunci cand a ajuns acasica….era si dupa drum, era si ametit…noi initial ne-am speriat si fugeam din calea lui…

    la inceput joaca cu el era destul de violenta…cu muscaturi si zgarieturi lasate pe bratele si pe degetelele noastre….cu timpul s-a mai domolit….capseaza tare doar cand il smotocesti prea tare sau mai prinde cate o bucatica de carnita, in joaca, in zbor, fara sa isi dea seama….

    #2668
     Anonim

    Bineinteles, Tina e stapana casei si i-a dat cateva indicative. Ti-am zis, mai este vorba si de perioada de acomodare, pentru ca nu va cunoaste inca si nu are completa incredere Smile

    #2671
     margot1 
    Participant

    Daca nu a prea avut contact cu oamenii, nu stie cit de tare sa muste ca pe tine sa nu te doara.

    Vei vedea mai tirziu cind se joaca Tina cu Tony cum se musca si se smotocesc. Pielea lor este mult mai groasa ca a noastra si nu simt muscaturileLaughLaughLaugh

    Cu timpul va invata cit de tare poate sa muste ca sa nu te doara.

    Bine, vor fi si cazuri de prea multa exuberanta cind va musca mai tare, dar momentele acestea vor fi mult mai rare 

    #2673
     Simo_Pas 
    Participant

    La inceput musca, pe sotul meu la muscat de ia dat sangele, dar acum nu mai musca. In schimb a invatat alt joc, ma urmareste si  sare la picior Laugh. A invatat sa prinda cu gura, dar numai ma tine nu ma musca. Sunt curioasa maine daca o sa ma descurc la medicul veterinar …

    #2678
     ingerasuoana 
    Participant

    am muscat asa tare, ca sa arat cine e sefu Laugh 

     

    succese la vet!

    #2679
     Simo_Pas 
    Participant

    Multumim Oana Smile, abia astept sa treaca ziua de azi Laugh Asa nu-mi place sa ii tin la vaccin…pfff. Sper sa nu capseze pe careva pe acolo

    #2833
     brim 
    Participant

    Eu am noroc, Boris ma musca doar in joaca si nu strange tare + ca nu stiu cum am reusit sa il fac sa inteleaga cuvantul NU! :)) Daca ma muca mai tare si spun nu! imi da drumul imediat, se uita la mine mirat, si apoi ori pleaca la alta jucarie ori ma linge un pic. (dupa care evident ma musca iar, dar mai cu grija)

    #2834
     Simo_Pas 
    Participant

    Brim, ei testeaza daca vad ca nu iti place sau te doare…. te lasa. Tony de exemplu musca la inceput (pe mine nu) ma refer ca musca la sange Yell

    Acum ma prinde, ma apasa si daca-i zic NU sau MA mai tare, ma lasa si ma pupa Kiss Dar in schimb de ma vede ca matur (in general pamantul ce il scoate de la flori) vine tiptil in spare si ma musca de fund, strig la el , vine musca de faras sau de maturica LaughLaugh ma provoaca la joaca, unde merg prin casa vine si el  si ma prinde de pantaloni dupaia merge cu spatele LaughLaugh asa simpatic este de numa

    #2835
     ingerasuoana 
    Participant

    Hoti si smecherosi astia micii Laugh

    si Dexter m-am muscat aseara….ne-am jucat, ne-am alergat si pe urma l-am luat in brate sa il pupacesc, iar el m-a capsat de nasuc, de mijloc (de partea care desparte narile)….durere mare!mi-au dat si lacrimile de durere…si l-am dat jos (eram in canapea)…dupa ce a facut o tura si a vazut ca nu e nici un picior pe jos sa il linga, ca asa mai face cand greseste, s-a pus in dreptul meu sa doarma….

    si nu ai cum sa nu ii iubesti, la cat de nebunei sunt…..si lipiciosi….

    #2837
     Anonim

    Hehe! Si ai mei m-au muscat o perioada buna de timp pana au invatat ca nu este ok. Maya cel putin mereu ma capsa de nas cand era pui, in joaca. Lacrimile vin fara sa vrei, pentru ca sunt zone sensibile. Dupa cateva NU-uri ferme si 3 bobarnaci usori in nas, a inteles mesajul, iar acum ma ''atentioneaza'', pot spune, apuncandu-ma de nas, dar numai atunci cand nu ii convine ceva sau o tin prea mult in brate si vrea sa plece 🙂

    Ei stiu foarte bine cum sta treaba, insa sunt incapatanati. Daca nu esti putin ferm cu ei cand sunt mici, ti se urca in cap Cool

    #2891
     ingerasuoana 
    Participant

    Ieri m-am muscat Dexter din nou Frown

    l-am luat in brate cand am venit, l-am pupacit, l-am mangaiat si i-am dat nasucu sa il linga….de obicei linge nasucu sau obrazu…si a dat 3 limbute si m-a prins…si nu imi dadea drumu….nu mi-au dat doar lacrimile, am plans de durereCry nu imi mai dadea drumu, a trebuit sa bag degetu meu intre dintii lui YellYellYell

    de durere imi venea sa ii dau o bataitzaaa!!!! Frown m-am abtinut si am plecat

    Yell

    nu va mai avea acces la nasucul meu…..sper sa se linisteasca dupa ce scoatem bijuteriile! Yell

    #2893
     Simo_Pas 
    Participant

    Asa face Tina Laugh de 3 ori linge si dupaia capseaza Yell sau daca nu-i convine ceva…. de obicei cand o iau in brate, capseaza dar foarte usor Smile

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 64 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account