Acest subiect conține 63 de răspunsuri are 17 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 2 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2895
     ingerasuoana 
    Participant

    ce “setare” au si ei in capsoru lor: sa linga si pe urma sa capseze ca sa vada despre ce e vorba, sa vada marimea, sa guste mai bine cu dintisorii Frown

    uffffffffff

    #2897
     Simo_Pas 
    Participant

    Pai ei la inceput probeaza sa vada cat de tare pot capsa, in momentul in care tu ripostezi …. te lasa. Tony si acuma este inca in faza de testare, de mana nu mai prinde delok, doar pupa… in schimb de picioare …huh … are ce are cu tendoanele Yell pe la spate pervers ma ia LaughLaughLaugh

    #2898
     ingerasuoana 
    Participant

    dexter pupa doar cand te vede….daca a trecut acest moment, te linge de 3 ori si incearca sa capseze….nu se lasa pana nu capseaza….daca lasi picioarele pe jos nu ai nici o sansa sa scapi…si la maini face asa cand le prinde….Frown

    avem un mare capsator Yell

    #2900
     Simo_Pas 
    Participant

    Da Pixie… aproape intotdeauna vina ta LaughLaugh ei niciodata nu sunt de vina ca musca pentru ca asa este comportamentul lor. Stiti cum se face cand se da injectia? de trei ori bate… a patra oara baga acul , aproximativ asa face Tina LaughLaughLaugh Exact ca la injectie  dar numai la picioare, baga caputul pe sub pantalon, linge de 3 x si a`4`a oara  da ,,injectia” :)))

    #2920
     danieladdo 
    Participant

    Cind ma uit la TV, hotii mei, Bijoux si Arrielle vin la mine si ma capseaza de degetele de la picioare si fug repede sub dulap. Asa fac de fiecare data cind nu ii bag in seama. Mai nou stau cu picioarele suspendate ca sa am pace  Wink    apoi vin la mine in 2 labute si incep sa scoata sunete, cred ca de ciuda ca nu mai ajung la picioarele mele Smile 

    #2969
     danieladdo 
    Participant

    Am observat ca Bijoux musca barbatii. Daca e im brate la o persoana de sex feminin, chiar daca nu a mai vazut-o niciodata e cuminte, miroase si pupa in schimb pe persoanele de sex masculin sare sa le muste…chiar si pe tatal meu pe care il cunoaste…se repede la picioare si la maini… si daca il iau in brate la mine sta linistit… Yell  Aveti idee de ce??

    Prietenul meu s-a trezit cu el infipt in antebrat…a trebuit sa ii deschid gura lui Bijoux ca nu dadea drumul, a strans asa de tare de a dat sangele…asta in timp ce dormeam…

    #2972
     margot1 
    Participant

    Daniela, s-ar putea sa fie gelos, poate isi apara teritoriulLaughLaughLaughLaugh

    #2973
     danieladdo 
    Participant

    SmileSmileSmile  cine stie ce o fi in mintea lui Laugh

    #3051
     Miruna 
    Participant

    Buna si Craciun Fericit tuturor,

     

    Am si eu o mica problema, domnul Pici m a muscat iar…prima muscatura am luat o de Mos Nicolae, a doua de Mos Craciun..

    Ideea e ca nu mai stiu cum sa ma port, el ma tot provoaca la joaca, stiu cand o face, ca ma trage de pantaloni si de papuci si scoate niste zgomote si parca nu mi mai vine sa ma joc pentru ca ma asociaza cu un pacalici si mi se urca in cap

    Insa acum cand m a muscat, ii schimbam apa si pur si simplu s a infipt in degetul meu, cu ura si a inceput sa l scuture, nu era de verificare si nici de provocare la joaca

    Nu inteleg atitudinea asta

    Ana(dr) mi a spus ca are o personalitate puternica, ca nu ma accepta ca stapan si ca e ff prefacut, dar totusi, ce sa fac?doar instructie?cand ii dau drumul sa nu ma mai joc cu el?nu stiu cum sa actionez…timpul trece , fiara se maresteSealed, mi ar parea rau sa nu l pot mangaia si eu…tanjesc dupa asta zilnic si el nu ma lasaCry

    #3052
     Anonim

    Momentan trebuie sa faci instructie, da. Perioada asta nu dureaza mult, insa trebuie sa ai rabdare. Normal ca te joci cu el, insa foloseste jucarii, mingiute etc si cand te musca, pedepseste-l. Pentru ca ai de a face cu un dihor temperamental, trebuie sa insisti, insa nu iti face griji…va veni si momentul in care te vei bucura de el 🙂

    #3054
     Miruna 
    Participant

    Pai si cand face diferenta intre joaca si serios?

    Ca eu nu pricep de ce ma musca

    Nu o face in joaca, ultima data nici nu am putut da bobarnacul ca ma durea degetul mare de muream

    Si apoi cand dau bobarnacul plange si mor de mila lui, azi i am dat unul in zbor , cred ca mai mult in botic si s a pus pe miorlait

    Cum naiba sa fac, ca mi se rupe inima

    #3055
     Anonim

    🙁 Ufff! Singura varianta este asta, din pacate. Dihorii sunt animale care isi impun autoritatea asupra celorlalti, iar tu acum, din pacate, esti dihor pentru el si vrea sa te supuna. Fiind pui, exploreaza totul cu gura, muscand, insa daca a gasit un punct vulnerabil, te face de nu stii de tine.

    Nu stiu daca te face sa te simti mai bine, insa toti am trecut prin asta. Eu am stat cu Bijou agatata de mine cateva luni bune si credeam ca nu se mai schimba niciodata. Pentru ca eram lipsita de experienta si nici nu aveam cui sa cer sfaturi, perioada de stabilire a ierarhiei a durat mai mult decat in mod normal, insa satisfactia a fost pe masura. Nu pot sa iti spun decat sa continui in modul asta, oricat de dezamagita sau cat de mila ti-ar fi; nu conteaza ca te musca in joaca sau din razbunare, NU ARE VOIE SA TE MUSTE. Asta trebuie sa invete el, dar e capcaun….

    Mie mi-a placut super mult de el, l-am asemuit cu Bijou cumva. Taraste-l pe podea cu mana in ceafa sa ii arati cine e seful 🙂

    #3971
     Sonia 
    Participant

    rash ma musca asa rau! m-a muscat asa rau de nas o data …… am tipat si el nu mi-a dat drumul. l-am apucat de dupa ceafa si a trecut ceva timp pana a zlabit (nu a dat drumul) stransoarea si am tras o data de mi-am scos nasucul dintre colti … el mai are obiceiul sa mai sar pe picioare ca o maimutica, se tine si cu labutele din spate si cu cele din fata, si cum nu prea sta la taiat unghiile si le are cam lungi …. am micute zgarieturi si pe maini si pe picioaresi daca il apuc de dupa-ceafa, il tin sus si ne privim ochi in ochi (el incerca sa ma muste din-nou) si ii spun: “NU AI VOIE SA MUSTI! Nu nu nu!” si il las jos, se arunca asupra mea din-nou si mai tare. degeaba il pedepsesc, ca musca tot mai tare … si cant trec mana prin fata lui doar se uita la ea si apoi se pune pe spate asteptand sa fie mangaiat, dar daca imi apropiu fata de el, sare supra ei si da cu ghearele.

    are o atractie asupra degetului mare de la piciorul drept (nu ca celalalt ar avea ceva) si mereu incepe prin a linge un timp, apoi ii simpt coltii cum intra usor in carne si imi smucesc piciorul. asta e problema pentru care musafirii si rudele nu vor  sa il atinga sau se suie pe scaun (ca in desenele cu tom and jery) ca sa nu ii muste.

    sper sa se rezolve partea cu muscatul cat mai repede …

    #3978
     codrin 
    Participant

    :))) Urat cu msucatura de nas si mie mi-e frica de chestii de genul. Si al meu musca dar numai cand se joaca. Si cand vin de la servici si este in cusca daca bag degetul la el mai intai ma linge pe urma musca. Mi-am dat seama ca vrea doar sa se joace, asa stie el sa se joace. Musca si de picioare si in doua zile am rezolvat problema, si-a luato. Palme peste fund, mi-e mila sa-i dau peste cap si asa e nebun daca-i mai dau si eu tampeste de tot :)).

    Are o placere pt degetele de la maini in schimb, nu poate sa stea fara un deget in gura, sa-l mestece. Dar incet incet invata el . A si daca-l iau in brate sta numai cu gura deschisa sa prinda ceva si misca capul dintr-o parte in alta. Am sa-i cumpar un biberon de curiozitate.

    Era sa uit….. Singurul moment in care nu musca este atunci cand ii este foame. 

    #3983
     ingerasuoana 
    Participant

    rash e bebe, si nu se va opri din muscat decat daca vei insista. corectia este forte importanta si trebuie sa insisti, pt ca ii dai drumu si el se zbenguie si vrea sa se joace….asa face si Buburuza mea. modurile de corectie le gasesti pe site.

    in ceea ce priveste ghearele, eu zic sa insisti cu taiatul…da dovada de rabdare si nu il lasa. unghiile lungi ii fac rau lui si rau persoanelor din jur. va fi un salbatic si nu va mai sta deloc.

    iar fata ta, trebuie sa stea departe de coltisorii lui. si eu am primit-o cat Dexu era mare iar motivul este simplu: nu ii convine ceea ce ii faci Laughing

    rabdare si insistenta

    Smile

Vizualizare 15 articole - 16 la 30 (din 64 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account