Acest subiect conține 128 de răspunsuri are 9 voci și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 12 ani, 4 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3191
     ingerasuoana 
    Participant

    Nu era atat de interesat de scartaietoare, cat era de nervos ca nu poate sa intre in gaurica cu scartaietoare.

    si prin gaurica sa intre in dulap Innocent 

     

    el e mai interesat de fire, sa le capseze….doar anumite fire…..are o pasiune sa se duca la tatutzu la calculator sa se ia de firele de la monitor sau de la internet Cry l-am certat de atatea ori, dar nu se lasa Frown

    #3192
     Anonim

    Hehehehe! Ce scump e plin de polistiren! Awwwwwwwwwwww

     

    Maya mea a facut o noua boacana. Am uitat capacul de la toaleta ridicat o singura data de cand o am si am gasit-o in W.C., uda toata :O. Am bagat-o urgent sub dus si la dezinfectare. Nu prea i-a placut…

    Aseara s-a urcat Pif pe canapeaua in care dormeam (am improvizat o scarita din perne ca sa poata sa urce si el…sufera de stat in patTongue out) si s-a culcat lipit de ceafa mea :)). Cand m-am trezit de dimineata, am simtit ceva cald la spate…El era lipit tot de ceafa, cu coada peste urechea mea si dormea de duduia pamantul. Haha, cel mai frumos mod de a ma trezi…

    #3195
     ingerasuoana 
    Participant

    multu Innocent

     

    e, acum daca fata a gasit un loc de balacit….daca nu ii lasi locuri de balacit Cool

    ahhhhh, ce dulce sa te trezesti asa!!!!!!Embarassed

    #3217
     Simo_Pas 
    Participant

     L`am scos pe Tony, la iarba verde si imi era frica de cum se va comporta. Pregatirile au inceput asa (combinat sa`i pun hamul)

    http://i52.tinypic.com/wweo49.jpg

    Cauta ceva pe sub balcoane (probabil a simtit miros de pisici)

    http://i56.tinypic.com/2jd4dom.jpg

    Nu stia de ce se misca iarba :))

    http://i54.tinypic.com/2ztiql5.jpg

    Sa comportat, exemplar si nu ma fugareste cum face Tina :))

    http://i55.tinypic.com/wi6kqu.jpg

    #3218
     Anonim

    Vai de mine, ce dolofan e! A ajuns pe mainile mamei Simo, ce sa mai 😀

    #3219
     ingerasuoana 
    Participant

    Banditu!Dolofanu!Smecherosu!

    dulce dulce si iar dulce 🙂

    #3220
     Simo_Pas 
    Participant

    Multumesc fetelor Kiss nici ai vostri nu sunt mai prejos. La Tony daca continua in halul asta cu ingrasatul ….. cred ca o sa-i cumpar banda de alergat Laughing

    #3240
     moko_laura 
    Participant

    Buna fetelor si bine v-am gasit! Eu sunt Taz.. asa ma striga mami si tati prin casa..desi, uneori, nu mai pricep nimc..cateodata sunt tazoaica, tazutu, tazu -macazu, tazoi butoi si pupu. Nu raspund intotdeauna, cum sa le tin minte pe toate??  trebuie sa va spun inca de la inceput ca eu sunt un mare puturos..dimineata ma trezesc tarziu..si asta numai pentru ca insista mami..hai puturosul! hai scularea! hai sa facem cacuta! uite asa imi da trezirea in fiecare zi. dar nu-i atat de simplu s? ma dau sculat. mai intai trebuie s?-mi fac toaleta: ma curat pe blanita, pe picioruse, ma intind si casc, ma ling pe botic, ma scarpin, iar ma intind…ma rasucesc, ma alint…in tot acest timp mami se roaga de mine sa fac pisu si cacuta la litiera..in sfarsit ma hotarasc sa cobor de la etaj la parter, unde este olita mea de noapte. unori fac acolo, alteori nu am chef si fac pe langa.. daca nu-mi vine sa fac nimic dar mami insista..o pacalesc!!i (ma pun in litiera, ma cracanez nitel, ma uit fix in ochii ei si gata!)ea  se bucura, ma lauda siimi da drumul afara la joaca…

    odata iesit din dormitor, o iau agale spre hol sa vad daca nu cumva e usa deschisa la baie. off!! iar nu am noroc! stiu eu acolo niste locuri inguste numai bune de ascuns in ele! nu-i nimic..o sa ma joc cu jucariile. uite cosul cu mingiute!!!! sa inceapa zbenguiala!!!

     

    Tazu se apropie, se urca in cos, il rastoarna (jucariile care cad fac un zgomot infernal pe gresie)  iar apoi incepe sa care fiecare mingiuca in ascunzatorile din camera: dupa canapea, sub calorifer, dupa birou.. apoi, cand uita de ele se ia cu altceva…se ascunde in pungi, se piteste sub canapea sau in canapea, misuna pe sub dulapurile din bucatarie, pe langa cablurile de la calculator, pe sub calorifer, iar cand il surprind se opreste din orice activitate si se uita cateva clipe fix la mine…oare am facut o boacana? oare o sa ma certe? mm..se pare ca nu!!

    daca se ascunde si il chem, imediat rasare cu boticul parca spune uite aici sunt! aici sunt!

    plictisit apoi cerseste joaca..sare, topaie, merge cu spatele, chitaie, guita…se da peste cap si se rostogoleste..sare pe picioarele noastre si se urca pe noi ca in copaci…cateodata, cand ii vine sa faca pisu si nu mai ajunge la olita din cusca, face pe unde apuca..dar numai si numai pe gresie…las ca mami nu se supara! noroc cu mine, ca stau dupa fundul lui non stop si cand am observat am si sters si spalat pe jos. 

    dupa o portie zdravana de alergat, el dupa mine si eu dupa el prin toata casa, dupa cateva tavaleli pe covor, practic cam dupa o ora de joaca, tazu cade lat..si doarme ore in sir…de multe ori se duce singur in dormitorul lui..nu inainte de a papa bobite, carnita si de a bea apa…se trezeste abia seara cand incepem din nou sa ne jucam, sa topaim, sa ne dam cu punga sau sa facem pe avionul. 

    cam asta este o zi obisnuita din viata mea alaturi de mami si tati. A! mi-am adus aminte! tati ma mai striga Frumuseata iar mami cateodata ma alinta imputiciune si cacaciosu. 😀

    #3241
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ati venit Laura! Tare bandit este Taz si frumusel fok Kiss sa va traiasca, sa va bucurati de el !!!

    #3243
     moko_laura 
    Participant

    Multumim frumos Simo de primire! Si pentru complimente 🙂 Toti dihorasii sunt frumosi, nu exista animal urat.  Sa-ti traiasca blanosii ca sunt niste scumpi! Pufuletii de ei…:)

    #3244
     moko_laura 
    Participant

    Hei pixie! bine te-am gasit!!! 🙂 pupe!!! in sfarsit am ajuns si noi pe meleaguri dihoriene! adica am postat primul mesaj…:) Multumesc frumos pentru ca fara ajutorul tau si al roxanei nu scriam azi aici :)) Bine zis tazu dolofanu..care a luat in greutate, cam slabise dupa operatie saracutu..pupam pufuletii tai de acasa, sunt adorabili! Mor dupa sidiul tau!!! Imi vine sa ti-l fur!! :))))

    bibezii impreuna cu tazucu va ureaza un paste fericit si multa sanatate! Pupam blanosii pe botic 🙂 

    #3257
     moko_laura 
    Participant

    🙂 as fi tare curioasa sa vad cum reactioneaza tazu daca ar mai vedea un dihoras in casa…dar un nazdravan imi e de ajuns..nu am spatiu pt doi..stam intr-o garsoniera si asa de greu ne-a venit sa gasim un loc pentru cuscoiul ala mare!!! la noi spatiul e mai restrans…:( 

    aseara cand am venit acasa cred ca m-am jucat cu tazu o ora non stop…topaiala cat cuprinde…pana cand m-a capsat…il tineam in brate si l-am dus langa fata si hap de doua ori de obraz in zona gatului. m-am cam speriat…a fost o muscatura mai dura fata de capsatul lui in joaca…m-am suparat si l-am trimis la cusca…:( n-a mai facut-o de foarte multa vreme….din februarie, de cand l-am cumparat…

    #3265
     danieladdo 
    Participant

    Eu de cind ii am pe micuti am semne pe maini. Ai mei o fac din joaca si nu cred ca isi dau seama ca doare. Ei doi cind se joaca se musca, Bijoux o taraste pe Arrielle de ceafa prin camera, o baga sub dulap apoi ea o cauta cu lumanarea si sare pe el si il musca si ea la randul ei, apoi Bojoux incepe sa chicoteasca si incepe alergatul prin camera unul dupa altul. Daca stau si nu ii bag in seama vin la mine si ma capseaza destul de tare, mai nou strig la ei, le spun: NU si daca nu inceteaza ii bag in cusca si ii las acolo pina se linistesc. Asa ii pedepsesc eu…dar ei parca imi fac in ciuda, se urca in hamac, incep sa caste, se intind cu burtile in sus si somn Laughing

    #3273
     moko_laura 
    Participant

    daniela, deci si ai tai mai ciupesc din cand in cand….pana acum am auzit numai povesti de mare iubire intre stapani si dihorasi asa ca am crezut ca numai al meu e mai muscacios…o sa incerc sa nu ma mai supar asa de tare…nu ma supar pe el ..mai mult pe faza in sine pentru ca nu o inteleg…asa deodata ne iubim si apoi ma musca…ciudat…dar m-am mai linistit putin. ideea e ca mi-e teama sa nu se invete cu muscatul desi nu cred…ca el are un sufletel tare bun..dar..nu pot sa nu ma gandesc totusi…si eu l-am bagat pe taz in cusca desi am gresit..nu trebuie sa asocieze pedeapsa cu locul lui de dormit..

    #3280
     Anonim

    Luat de ceafa si certat, cu vocea un pic ridicata. Eu mi-am 'exersat' un ton special pentru cearta, la modul ca incerc sa vorbesc putin mai gros decat de obicei, sa para vocea mai autoritara. Functioneaza….in cazul lui Pif, pe care il mai apuca la 5 dimineata sa se urce in pat peste mine si sa ma muste de picioare…sa ne jucam! Arrgh!

    Cu Leeloo functioneaza la modul ca fuge in momentul in care o cert, stie exact care e problema si cu ce a gresit, dar data viitoare cand ne intersectam, e direct pe piciorul meu cu dintii in mine! :)) Am renuntat sa mai incerc ceva si m-am resemnat: asa e natia ei, evil mother fucker Cool

    Insa am inteles de ce se comporta asa si oarecum e in dreptul ei. Cand esti educata de o nurca din frageda pruncie, devii o pseudodihorita. Asa ca deviatiile de comportament se accepta 😀 They are still ma babies, after all!

Vizualizare 15 articole - 46 la 60 (din 129 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account