Acest subiect conține 3 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  robertcarst acum 12 ani, 1 lună.

  • Autor
    Mesaje
  • #2408
     sumisumatra 
    Participant

    Azi am descoperit ca in locul in care doarme Rozi (in interiorul unei canapele extensibile) sunt numai pete de urina, sunt convins ca face in somn.

    Nu stiu ce poate fi.

    In plus cand nu doarme, e mereu agitata, nu sta locului o clipa zici ca bea benzina toata ziua, in plus e cam hoata, are un caracter total diferit fata de al lui Lucky care este un rasfatat si un lenes, abia se misca prin casa.

    Azi am avut si un mic incident, au gasit o puna de bomboane din care s-au ospatat pana au dat in diaree.

    #4457
     Anonim

    Nu este neaparata nevoie sa aiba o problema urinara. Daca si-a facut culcus in canapea, probabil ii este mult prea greu sa iasa de acolo si sa mearga la litiera. Am patit-o si eu… Ii miroase blanita a urina? E umeda, galbena? Daca face in somn, ar trebui sa fie niste semne de acest gen. 

    Cat despre temperament, fiecare dihor este diferit: unii sunt mai activi, altii mai somnorosi/lenesi.

    Ai grija mare cu dulciurile, o doza atat de mare poate fi fatala! Poate de asta e si hiperactiva Rozi…

    #4454
     Lilu 
    Participant

    Si la noi sunt pete de pisu in lada de pat…. ba chiar mai mult decat pisu :)) Stai linistita, cred ca se mai scapa acolo, lenea e prea mare sa mearga pana la locul ei obisnuit.

    Daca te simti mai linistita dupa, mergi cu ea pana la medic. Asa cred ca este cel mai bine.

     

    Cat despre diferenta dintre cei doi, cred ca niciunul dintre noi nu putem spune ca avem 2 dihori la fel. 🙂 Merlin e super cuminte, nu fura, nu buleste nimic, dar face in lada de la pat. Adolf e super mare hot, buleste tot ce prinde, ciuruie pe toata lumea dar face numai la litiera 🙂

    #4551
     robertcarst 
    Participant

    Sper ca e ok Rozi si nu are nimic de ordin medical. Poate cand ai timp si chef imi poti da un mail cu ceva poze cu ea. Ti-am spus de la inceput ca e o neastamparata, asa a fost mereu. Si cand ne-am intalnit la FalconVet era unul din cei mai activi dihorei de pe acolo.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account