Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Dylan acum 8 ani, 8 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #8805
     Dylan 
    Participant

    Buna seara, aparent nu ma mai satur de acest blog. Dihorasi sunt extraordinar de draguti si din moment ce vreau sa achizitionez sau sa adopt unul as vrea sa fiu pregatita pentru tot ce ar putea veni. Am mici intrebari.. Ei bine, mici este cam o minciunea deoarece as vrea sa stiu mai multe dar va rog, daca puteti, sa imi raspunde-ti la aceste intrebari din propria experienta din moment ce am vazut ca sunt multe persoane care detin unul sau chiar mai multi dihorasi.

    Imi cer scuze anticipat pentru atat de multe intrebari. Am nevoie de tot ajutorul pe care il pot gasi. Va multumesc. <3

    1. Care este diferenta dintre deparazitarea simpla interna si externa si deparazitarea speciala pentru dihori care este doar externa?
    2. Ce deparazitarea trebuie efectuate o data pe luna vara, cea interna sau cea externa? Si de ce?
    3. Sterilizarea masculului ajuta la incetarea mirosului intepator si deranjat al glandelor din zona genitala?
    4. Exteriparea glandelor perianele este o procedura complicata ce poate pune viata micutului in pericol? Am auzit de clinica FalconVet pe acest blog si am vizitat si site-ul doar ca nu am situt unde ar trebui sa caut. Daca ati mai fost cu micutii/micutele voastre as aprecia daca mi-ati spune mai multe despre procedura, despre clinica si despre cum se comporta si descurca doctorul veterinar de la accea clinica la o astfel de procedura medicala.
    5. Am voie sa ii dau micutului bobite pentru Dihori? De care ? Si mai ales, cum ii invat pe aceste bobite si ce marca este cea mai buna sau acceptata de digestia lor?
    6. AM auzit foarte multe de tubul de multivitamine si as vrea sa stiu de unde il pot achizitiona sau ce tub folosit voi si este cel mai adorat de catre dihorasii nazdravani.
    7. As dori daca ma puteti ajuta sa imi spuneti cum as putea sa il invat la litiera? Am inteles ca multe persoane care detin dihorasi ii caracterizeaza ca si caini si pisicile, dar banuiesc ca folosirea litierei este putin mai complicata pentru ei. Ar trebui sa il pedepsesc intr-un anumit fel sau sa il rasplatesc?
    8. De la ce varsta ii pot face operatia pentru extirparea glandelor perianale.?
    9. De la ce varsta trebuie sa ii fac primul vaccin si care e acela? De asemenea, ce vaccine vor trebui facute dupa aceea?
    10. Cum il pot obisnui sa mearga cu ham si de la ce varsta ar trebui sa incep sa il scot afara? Am inteles ca acesti mici nazdravani sunt foarte activi chiar daca dorm mult in timpul zilei asa ca m-am gandit ca iesit afara pentru exercitii ar fi numai bun pentru ei. C:

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account