Acest subiect conține 20 de răspunsuri are 11 voci și a fost actualizat ultima dată de  altaira acum 10 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2258
     ingerasuoana 
    Participant

    Am incercat vre-o 3 feluri de bobite uscate: de la Padovan, de la Lolo si de la Versele-Laga (parca asa se scrie Smile)

    De Padovan s-a cam plictisit – asta il gasesti pe piata mai des; are bobitele cam mari si nu prea ne convine.

    De Lolo – ii plac, dar nu prea mi se par asa “sanatoase” bobitele de la ei, iar treaba mare are un miros mai puternic si mai urat cand mananca din astea.

    Versele-Laga mi se pare cele mai bune – are bobitele mai mici, sunt gustoase (daca ii pun Padovan cu Verse-Laga, va alege categoric ultima), iar pe el are desene ca e bun pt dentitie, impotiva mirosului la treaba mare, pt inima si pt blanita. Problema e ca nu le gasesti. Dupa ce am luat prima oara, am asteptat ffffffff mult. iar acum, cand am nimerit din nou, am luat 3 pungi Sealed

    #2989
     Anonim

    Cu siguranta Versele Laga e cea mai buna marca dintre cele trei; e premium, dar la noi nu se gaseste. Am o prietena care cumpara din Ungaria, inclusiv conserve speciale pentru dihori de la aceeasi firma.

    Eu imi hranesc un singur dihor cu mancare uscata (pentru ca celalalt refuza sa manance), insa este pe dieta si ii dau mancare speciala renal pentru pisici, insa am prieteni care folosesc Royal Canine junior pentru pisici si sunt foarte multumiti Laughing

    #2992
     Simo_Pas 
    Participant

    La blanosi mei le amestec 3 tipuri de bobite :1.vitakraft 2.Vitapol 3. Royal canin junior sau Purina junior. Nu fac figuri la nici o bibita si papa tot Foot in mouth Wink

    #2995
     Simo_Pas 
    Participant

    Daca sa invatat Pixie cu mancarica moale …. normal ca nu mai prea accepta bobitele

    Eu cumpar din Turda  bobite si din Cj de langa regionala   sunt ok toate nu fac nazuri la nici un fel Smile

    #2998
     margot1 
    Participant

    Simo, papa ai tai Feretastic? Bobitele?

    #2999
     Simo_Pas 
    Participant

    Margot draga ai mei papa tot Laughing Feretastic de le dadeam in pielea lor ….. le terminau in 2 zile la ce apetit au. Au zis Tina si Tony ca iti multumesc frumos KissKissKiss

    #3546
     iulia 
    Participant

    As vrea sa-i iau lu pitica mea , Joy, mancare pt dihori din ungaria da mi trebe de bebe , stie careva mai exact cum i zice la mancarea respectiva , parca e de la Versele – Laga.

    Eu m-am uitat pe un site da nu am gasit de  puiutz asa ca apelez la voi ca stiti mai multe … ma intereseaza exact ce scrie pe punga , mi-o aduce un prieten si nu stiu care sa i zic sa o ia .

    va multumesc anticipat si abia astept sa o vad ca rontzaie ca momentan linge carnitza tocata Kiss

    #3649
     Anonim

    NU dati dihorului mancare uscata pentru caini. Nu contine taurina, un element esential pentru sanatatea blanosilor nostri si cu consecinte tragice, atunci cand lipseste.

    #3652
     Sonia Ugro 
    Participant

    Vai,vai,Sunny nu papa bobite de nici un fel!Stiu un pet shop care aduce mancare de dihori la comanda,dar daca nici aia nu o sa ii placa nu stiu ce fac!Nu pot sa ii dau carne tot timpul.Pe boabele tari nu pune gura,pe cele moi le mai mananca,dar cu greuFrown

    #3653
     Anonim

    E prea mica sa pape bobite intregi acum. Continua sa i le dai inmuiate si usor, usor, din ce in ce mai putin umede pana cand treci complet pe varianta uscata. Probabil i se schimba si dintisorii si are dureri de gingii. Stai calma, nu te panica, doar ca trebuie sa faci miscarea astea in urmatoarea luna 🙂

    #3979
     codrin 
    Participant

    http://www.drsfostersmith.com/…..pr/c/17342

     

    Cata mancare au oamenii aici.. si eu n-am gasit in tot orasul macar un sortiment pentru animal… trebuie sa-i dau mancare pt pisici. Rusinos! 🙁

    #4728
     Anonim

    Nu vreau sa fac anuntul oficial pe site inca, insa nici nu pot sa ma abtin (macar aici, intr-un colt obscur de forum): in seara aceasta am dat prima comanda de papa uscata pentru dihorasi 😀 😀 😀 😀

    Yeeee!

     

    Gama Totally Ferret – Baby formula, Adult si Senior Ferret Laughing  Maine aflu mai multe despre termenul de livrare!

     

    PS: Doar mancarea e rezolvata momentan, sunt inca in discutii pentru suplimente si accesorii. Estimez ca in maxim o luna le avem si pe acelea. 

    #4729
     Bandit 
    Participant

    Bravooooo :X yuuuuppppiii Kiss

    #4730
     ana-simona 
    Participant

    Gasesti in Maxi Pet Militari …..nush cat de interesati vor fi de ea dar zic eu ca se vor adapta ….mofturosii mei nici nu au bagat-o in seama cand le-am pus in castronel dar de dimineata insa am gasit castronelul gol,deci le-a cam placut.

    #4731
     Anonim

    Gama Totally Ferret in Maxipet?

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 21 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account