Acest subiect conține 13 răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  Florin acum 8 ani, 9 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2401
     robertcarst 
    Participant

    Din cauza ca trebuie sa ma mut, nu mai pot sa o tin. Este o femela bandit, de doi ani si jumatate si sterilizata. Este obisnuita cu oamenii, si de peste doi ani nu a mai muscat

    Vine impreuna cu cusca de transport.

    informatii pe mail: robertcarst@yahoo.com sau robertcarst@gmail.com

    Cateva poze orientativ:

    <br />
<a href=http://i750.photobucket.com/albums/xx146/robertcarst/DSC_0266.jpg” />

    <br />
<a href=http://i750.photobucket.com/albums/xx146/robertcarst/DSC00084.jpg” />

    <br />
<a href=http://i750.photobucket.com/albums/xx146/robertcarst/DSC_0326.jpg” />

    #4343
     Anonim

    Micuta este din aceeasi generatie cu Leeloo a mea. Imi pare rau ca nu o mai poti tine, pacat…

    Sper sa ii gasesti un stapan care sa o merite.

    #4344
     robertcarst 
    Participant

    Crede-ma ca si mie imi pare rau, mi-a luminat destule zile. Am amanat destul de mult anuntul asta, dar deja incep sa mut din lucruri si cum o sa stau tot in chirie, noul proprietar nu o accepta. Sper sa ii gasesc pe cineva care sa se bucure de ea, macar atat cat m-am bucurat eu.

    #4345
     ELEnNa 
    Participant

    Buna!

    Ti-am trimis un mail pe yahoo. 🙂

    #4346
     sumisumatra 
    Participant

    Salut!

    Ti-am trimis si eu mail, eu tocmai trec printr-o tragedie, Lucky al meu a disparut  azi dimineata (nu mai conteaza vinovatul), te rog mult de tot sa ma suni.

    #4347
     Anonim

    Si eu stau cu chirie si am schimbat multe case, insa nu am spus proprietarilor ca am dihori. Tocmai din acest motiv: oamenii nu stiu ce este un dihor, sunt sceptici, au senzatia ca distruge mobila (ca pisicile). Ulterior, au aflat, insa faptul ca nu au avut probleme cu mine ca si chirias, iar casa arata in perfecta stare, nu au reactionat urat, ci din contra, au fost foarte curiosi si chiar incantati de acest animalut.

    Poate ar trebui sa incerci si tu acelasi lucru. Pana la urma, cand vine proprietarul doar nu intra in dormitor.  Si chiar daca, poti sa spui ca o tii in cusca, gen hamster, si cu asta basta. Nu latra, nu miorlaie, nu ii cade parul ca unui caine/pisici, e un animal foarte tacut care poate fi camuflat usor. E chiar pacat sa renunti la ea din motivul asta, mai ales ca spui ca tii la ea foarte mult…

    #4348
     Anonim

    Sumi, cum adica a disparut? A murit sau l-ai pierdut? Cauta bine imprejurimile, intreaba vecinii, pune anunturi, poate il gasesti 🙁

     

    Urmatorul articol te poate ajuta:

    http://www.dihori.ro/ingrijire…..l-1772.htm

    #4349
     robertcarst 
    Participant

    Stiu ce spui Roxana, asa am procedat si in cazul cand am luat-o pe Rozi de la tine, proprietarii au aflat dupa un an si nu au fost probleme. Acum chestia e ca ma mut in chirie la cineva de la mine din oras, si fiindca se si cunosc parintii cu proprietarul conditiile de inchiriere nu sunt chiar cele standard. Si chiar nu pot sa fac acelasi lucru ca si inainte. Multumesc oricum de sfaturi si poate cand o sa ma mut la casa mea o sa stea lucrurile altfel.

    Am hotarat sa mearga la sumi_sumatra, mai ales datorita mail-ului pe care mi l-a trimis.

    Multumesc tutror celor ce au vrut sa ma ajute.

    #4350
     Anonim

    Ok, ma bucur ca ai gasit un stapan. Sumi este super ok, tocmai am vorbit mai devreme la telefon. Sper sa il gaseasca totusi pe Lucky, nu e inca timpul pierdut…

    #4364
     sumisumatra 
    Participant

    Salut!

    Rozi a ajuns ieri seara la noua ei casa…..au fost mici probleme, dar in nici un caz la ce ma asteptam eu (gen noapte alba, izolarea lor, etc…)

    Am pus-o pe Rozi la un “regim” de ingrasare, mi se pare asa slaba in comparatie cu Lucky!!!

    Oricum, probleme mari nu au fost, am constatat cu placere ca azi dimineata Lucky s-a bagat langa ea in culcus si ea nu l-am mai indepartat, singura problema apare atunci cand el  incearca sa o mai muste de ceafa..

    In rest totul e ok, sunt multumit ca am scapat asa “ieftin”, revin cu poze cat pot de repede!!

    #4365
     Simo_Pas 
    Participant

    Ma bucur ca la-ti gasit pe Lucky saracul , asa rau imi parea de el si de voi .Rozi este o fetita foarte frumoasa si imi pare foarte bine ca aveti 2 acuma, nu se plictiseste nici Lucky si au fetitele amandoua pufosul lor Smile

    #4368
     ingerasuoana 
    Participant

    eee, ce frumos!

    l-ati gasit si pe pufos, a venit o pufoasa in casuta voastra!

    se obisnui ei sa se joace impreuna. numai sa aveti rabdare.

    ma bucur pentru decizia luata!

    iar in ceea ce priveste pufoasa care spui ca e mai slaba, eu zic sa stai linistit. diferenta intre un mascul si o femela este cam dubla. asa ca nu ingrasa fetitza, ca se va face butoi Laughing

    de ex, baiatu meu Dex are 1,5 kg iar pufoasa mea Yukki are 0,8 kg Laughing 

    #4379
     Anonim

    O greutate intre 600 – 900 gr e normala pentru o femela de dihor, tinand cont de fluctuatiile de greutate la schimbarea de sezon. Leeloo a mea ajunsese pe la 450 gr la un moment dat,  acum are 700, dar nu este o diferenta notabila in aparenta. 

    Ma bucur ca sunteti toti bine si ca Lucky are acum o surioara! Norocosul pamantului 😀

    #8800
     Florin 
    Participant

    Salut .mai ai dihorasul? Daca da te rog sa imi lasi un nr de telefon sau da-mi un mesaj.0732944033 ms.

Vizualizare 14 articole - 1 la 14 (din 14 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account