Acest subiect conține 24 de răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  iulia acum 12 ani, 8 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2325
     Anonim

    Maya mea s-a imbolnavit din nou. De data asta i-a aparut un mare abces sub barbie, peste noapte. Initial m-am speriat, stiind antecedentele ei cu rinichii si ficatul. M-am gandit ca ar putea fi o formatiune tumorala, un nodul limfatic inflamat etc…worst case scenario!

    So, aseara am fost cu ea la Radu si a operat-o. Un incisiv lateral era distrus (pentru ca l-a rupt muscand gratiile custii cand era mica) si facuse infectie. Anestezie, extractie, copca. Acum are o mare gaura deschisa sub barbie, lasata asa ca sa se dreneze si sa nu se infecteze, plus copca in gura. Nici nu vreau sa imi imaginez cat de dureros este..brrr…iar calmante nu ii putem face pentru ca ii afecteaza rinichii deja distrusi :(. Am avut si eu vreo 4,5 copci in gura. E horror, greu sa explici o astfel de durere…

    Astazi de dimineata a iesit din cuibul ei, foarte trista (are o fatuca speciala cand e deprimata, cu ochii umezi si jumatate inchisi si mersul diferit). M-a salutat, a stat la pupat, dupa care s-a retras la paturica…Mi se rupe inima cand o vad, mai ales ca toata taietura aia sub maxilar s-a umflat si ..argh!

    Insa nurca tot nurca! Vorace din fire, cu tot dezmatul din gura ei, a mancat! Hihi…bineinteles, ceva papa moale…

    Oricum, sunt bucuroasa ca nu a fost altceva mai grav si astept cu nerabdare sa se faca bine. A trecut prin destule in ultima vreme…

     

    PS: Aveam de gand sa o aduc si pe ea la Dihoriada, dar acum nu mai pot sa fac asta…ar fi mult prea stresant pentru ea.

    #3172
     ingerasuoana 
    Participant

    offfff, negricioasa!

    si noi pupam tigancusa!si ii dorim muuuuuuultaaaaaaa sanatate si zbenguiala cand mai devreme.

    Kiss

    #3173
     Simo_Pas 
    Participant

    Saracuta Maya Cry Bine ca a fost ceva ce sa putut rezolva(era mai bine de patea nimic) si sper ca in 2-3 zile sa fie iar jucausa si vesela. O pupam KissKissKiss Multa sanatate ii dorim!!!

    #3175
     Anonim

    Multumesc mult:). Ieri am fost cu ea si colectase iar puroi, dupa cum era de asteptat. Rana era umflata si se prinsese oarecum…au fost nevoiti sa o desfaca si sa o curete. Acum ne pregatim sa mergem iar…este foarte deprimata si cand urca in masina incepe sa tremure. Sta numai la mine in poala si se uita in sus la mine…E o scumpica si sper sa se vindece rana cat mai repede fara sa se infecteze. E o zona foarte dureroasa…

    #3193
     Anonim

    Update: Maya si-a revenit complet, iar rana s-a vindecat foarte frumos. Pare sa nu o deranjeze faptul ca nu mai are un incisiv, insa o scoate din minti faptul ca a fost rasa pe barbie si nu mai face dusuri deloc. Eh, ce ti-e si cu nurcile astea…atat de sensibile Kiss

    #3196
     ingerasuoana 
    Participant

    pupiciiiiiiiiii multi pe barbia ei rasa Kiss

    ne bucuram!

    #3199
     Simo_Pas 
    Participant

    Totul e bine cand se termina cu bine! Multa sanatate Kiss

    #3202
     Anonim

    Sarumana. Sa fie si pentru micutii vostri Kiss

    #3203
     Anonim

    Mayasa cu barba rasa Kiss

     

    #3204
     ingerasuoana 
    Participant

    Pupam barbitza ei rasa!

    KissKissKiss

    #3205
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ca a trecut durerea, parul se reface 🙂 Multi pupici Kiss

    #3206
     danieladdo 
    Participant

    Saracuta Maya, ma bucur tare mult ca e bine Kiss  Kiss  Kiss

    Bijoux are dintii galbeni si ii miroase tare urat gura…ma gandesc sa ii fac un detartraj…A mai fost cineva cu un dihor la detartraj?

    #3367
     danieladdo 
    Participant

    Se poate da asa ceva la dihori importiva tartrului?

    http://www.royalcanin.ro/denta…..so-29.html

    #3368
     Anonim

    Cei de la royal au diete bune, nu vad de ce i-ar afecta. Dar recomand sa nu devina dieta stricta, eventual amestecata cu mancarea lor regulata.

    Eu le-am niste pernute de la Gimpet si au fost super ok 🙂 Bine, Maya are o dantura infecta, orice i-as da…

    #3443
     Anonim

    Maya, dupa ce am chinuit-o vreo 10 minute sa ii dau o pastiluta…pheww….era foarte obosita si suparata Frown

     

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 25 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account