Acest subiect conține 14 răspunsuri are 8 voci și a fost actualizat ultima dată de  dihori acum 10 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2537
     dihori 
    Participant

      Vand 3 dihorite de aproximativ un an. Am una alba, una scortisoara si una standard. Toate 3 sunt castrate, iar pretul este de 200 ron pentru cea standard, 300 cea alba si 400 ron cea scortisoara. Nu musca, dar nu sunt obisnuite sa stea in cusca.
       Date de contact: 0761487388 sau dihoridevanzare@gmail.com

    #5429
     dihori 
    Participant

    http://i41.tinypic.com/1zznqki.jpg

    #5437
     viviana28k 
    Participant

    Buna, mai e valabil anuntul?

    #5439
     dihori 
    Participant

    Anuntul este inca valabil.

    Deoarece cea alba se intelege foarte bine cu cea standard le pot oferi impreuna la pretul de 400 de ron negociabil.

    #5440
     dihori 
    Participant

    Preturi noi: 150 ron- standard, 250 ron- alba, 350 ron- scortisoara

    #5448
     dihori 
    Participant

    Dihor standard- 100 ron

    Dihor alb- 200 ron

    Dihor scortisoara- 300 ron

    Toti dihorii sunt castrati.

     

    Date de contact: 0761487388 sau dihoridevanzare@gmail.com– Bucuresti

    #5449
     Anonim

    E un pret foarte bun. Sper sa le gasiti stapani cat mai repede 🙂

    #5450
     Milo 
    Participant

    Musca? 😀

    #5452
     schmusekatzoe 
    Participant

    Buna, mai ai dihorasi? Am cineva din TM care ar fi interesta de un dihoras 🙂 Mersi

    #5455
     ana-simona 
    Participant

    Nu mai e valabil anuntul,am sunat eu saptamana trecuta si a zis ca nu mai are nici un dihoras…:(

    #5456
     schmusekatzoe 
    Participant

    Ahh ok..mersi oricum 🙂

    #5457
     ana-simona 
    Participant

    Cu mare placere…

    #5459
     altaira 
    Participant

    Pe dihorita scortisoara am adoptat-o noi, si i-am dat numele de Toffee. As vrea sa dau cateva detalii pe aceasta tema (poate utile si altora care adopta/cumpara dihori).

     

    Lucrurile de mentionat ar fi urmatoarele:

    – Toffee trebuia sa aiba un an si ceva. Cand i-am vazut mai bine dantura (dinti galbeni, cu tartru) am inceput sa avem indoieli, iar la Falcon Vet ni s-a confirmat ca ar avea mai degraba 4-5 ani, avand deja si gingivita care nu are cum sa apara la un dihor tanar. Avem incredere in experienta domnului doctor Boncea pentru a face aceasta estimare. Recomand si altora sa verifice bine antecedentele si sa ceara toate informatiile inainte de a adopta un dihoras.

    -trebuia facut un rapel la vaccin in septembrie-octombrie, insa neavand pana la urma nici o informatie concreta a trebuit sa reluam de la zero programul de vaccinare si i-am facut si o deparazitare. Trebuie sa ii facem cat de curand si un detartraj.

    – Toffee musca destul de tare, chiar si in joaca. Lucram la educatia ei, insa e mai greu cu un dihor adult decat cu unul tanar (pufoasa Kira, luata de mica, a invatat foarte repede si nu musca niciodata tare, drept pentru care iese mai sifonata din disputele cu Toffee).

     

    Toffee are un temperament de fond bun si e foarte simpatica. Insa recomandarea noastra pentru noii stapani e sa nu adopte pana nu au toate informatiile necesare, pentru a nu ajunge la dileme similare. Nu stiu care e probabilitatea ca problemele serioase de dentitie sa apara si la o varsta mai redusa – din informatiile pe care am reusit sa le gasim, si din experienta d-lui doctor, e foarte putin probabil. In fine, o sa incercam sa clarificam istoricul si o sa facem tot posibilul pentru a avea grija de ea, in orice circumstante.

    #5462
     dihori 
    Participant

    Buna..

    Scuze de intarziere si te rog sa-mi lasi un mesaj privat cu numarul tau. Am fisa si ramane doar sa ne intalnim zilele astea.

     

    Daca nu ma insel, am si fisa de cand am castrat-o anul acesta, dar vorbim la telefon si daca-i nevoie iti aduc si pt castrat o fisa. Eu am castrat-o imediat cum a intrat in calduri, iar dihorii intra in calduri intre 7-10 luni si nu ma insel. Stiu sigur ca mai mult de 5-6 luni nu avea cand am luat-o. Avea inca bklanita de puiuta.

     

    Vom discuta si daca va fi nevoie o voi lua inapoi fara probleme. Pentru mine a fost un dihor extraordinar, fara sa ma muste vreodata. Daca este nevoie mergem impreuna, cand doresti, la ambii medici. Unul este cel care a castrat-o, iar celalalt este cel care a vaccinat-o pe vremea cand ea era in petshop.

    #5460
     Roxana 
    Keymaster

    Hrana neadecvata (mai precis cu proteina putina si bogata in zaharuri/ de asemenea subiectul 'hrana uscata vs hrana umeda' implica aspecte legate de diferente la nivel de dentitie) poate sa afecteze dantura respectivul animal si sa ne pacaleasca in ceea ce priveste varsta acestuia. Canini dihorilor maturi – seniori incep sa isi piarda opacitatea incapand cu varful, progresiv, devenind in timp translucizi. 

    Eu iti recomand sa ii faci un detartraj, dupa care poti estima mai precis varsta, in functie de opacitatea dintilor. 

     

    PS: 'dihori', te rog sa nu mai postezi mesaje multiple. Multumesc.

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 15 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account