Acest subiect conține 1 răspuns are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  moko_laura acum 13 ani.

  • Autor
    Mesaje
  • #2333
     moko_laura 
    Participant

    Inainte cu o seara de a-l aduce pe tazucu acasa, ne-am stors creierii gandindu-ne la un nume pentru bebelush 🙂 nu-mi venea in cap nici unul…sau cad gaseam ceva nu-mi placea. eram cam deceptionata – am mai avut eu o pisicuta pe care o strigam pisu :)) pana cand l-am auzit pe ciprian:  Taz…Fez…taz…Fez…taz!!!!

    – Taz!! ca in desenele animate!!! Clar a avut o revelatie :))

    – Ce desene?? 

    –  alea cu diavolul ala tazmanian..cu nebunul ala..ala care face bleableahblableagbuh si scuipa tot ce intalneste-n cale! 

    – Daaa! taz!!! diavolul tazmanian..desenele. Gata! Am gasit. Taz ramane! Bine..sper sa nu fie un nume predestinat si sa faca la fel ca ala din desene ca e vai de noi! glumeam…putea sa faca cum vrea el, al nostru va fi oricum si il vom iubi ca pe copilasul nostru 🙂

    #3259
     moko_laura 
    Participant

    da..uite ca la asta nu m-am gandit..ca tazul biancai e mai marisor ..dar stii cum seamana? ca doua picaturi de apa! :))

    da..vorbeste tazu nostru..ce/i la gura lui!!!! :)) te pomenesti ca ne canta o balada :)) si sa vezi ce atent e cand mai dam cu degetul in corzi sa-l facem atent. ciprian spune in gluma ca tazu recunoaste notele :)) apoi blanosu se urca si el cu piciorusele din fata pe bas..ca e bas nu chitara…si miroase de zor 🙂 

    taz nu e de la tg mures..cel putin asa ne-a spus fata de la care l-am cumparat. taz e din ungaria…luat de la o ferma de acolo. cat despre nazdravanii…o sa tot povestesc. saptamana viitoare iti voi spune cum a fost experienta noastra cu taz in vacanta de paste. 

    pupam blanosii tai pe botic si salutari sidiului grasutu si falcosu de el. ca imi vine sa-l iau in brate si sa ma jos cu blanita lui pana oboseste :)) 

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account