Acest subiect conține 18 răspunsuri are 11 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 4 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3578
     Anonim

    Sau comanda online Gimpet Laughing

    #3504
     ingerasuoana 
    Participant

    noi nu le taiam saptamanal, inainte….

    saptamana trecuta, lui dex i-a venit sa se urce pe o boza,cu care nu a avut treaba de cand a intrat in camera pt prima oara, si avea unghiute…si-a prins unghiuta in orificiile acelea mici, undeva mai sus….

    a inceput sa tipe, efectiv! noi eram langa el – eu l-am prins si l-am tinut in sus, iar sotul a stins priza de la boza din reflex…

    am scos labuta, era cu unghiuta atarnata (jumatate din ea) si ii tresarea piciorusul….am luat spirt am pus pe labuta. in urmatoarele minute, calca fara nici o problema si in urmatoarea ora chiar dadea cu gherutele…

    ce-i drept, a fost prima oara cand l-am auzit tipand asa…si a fost de-ajuns.

    pt ei este mai sigur sa aibe unghiutele taiate si ar fi foare bine daca am face asta saptamanal, asa cum spune Roxana Laughing

    #5136
     blanquitablanquis 
    Participant

    cred ca cea mai simpla metoda de a le taia unghiiutele este sa le puneti unpik de ulei pt dihori sau multivitamine pe burtica

    ei sunt ocupati sa manance linistiti si nici macar nu observa ca unghiiutele lor sunt taiate!

    eu asa procedez cu nebunatica mea mica,bineinteles ca am avut mari razboiaie pana a invata metoda corecta(am privit un filmulet pe youtube cum se face)…dar ea este fericita eu scap fara zgarieturi sau muscaturi si toata lumea este fff fericita!!!

    #5141
     Anonim

    Yup, desi eu spun asta in calitate de sfat, va dati seama ca si mie mi s-a intamplat si, recunosc, se mai intampla uneori, mai ales cu Moomba, caruia ii cresc gherutele mult mai repede decat la dihori si se agata ca o maimuta in copaci. In cazul meu, vitamina merge numai la dihorasi. Cu Moomba trebuie forta, tinut ferm de ceafa. Siiii..mai merge daca il pupa cineva incontinuu…un rasfatat, ce sa zic :)))

Vizualizare 4 articole - 16 la 19 (din 19 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account