Acest subiect conține 11 răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  Lilu acum 12 ani, 1 lună.

  • Autor
    Mesaje
  • #2420
     Simo_Pas 
    Participant

    Cu parere de rau va anunt ca sambata, a mai plecat un sufletel  dintre noi Cry Sa se odihneasca in pace! Innocent Felix

    #4577
     Anonim

    Off…imi pare rau pentru dihoras si pentru stapani 🙁 

    #4579
     Simo_Pas 
    Participant

     Este Felix din germania 🙁 al lui Margot, avea 9 ani …

    #4580
     iulia 
    Participant

    Doamne , ce pacat! imi pare tare rau pentru “batranelul” lui Margot , fii tare … 🙁 R.I.P Felix

    #4581
     margot1 
    Participant

    Va multumesc din suflet ptr. gindurile voastre.

    Singura noastra alinare este ca nu a suferit aproape de loc, a mers totul foarte repede. La prinz a fost ca de obicei, a papat, s-a jucat putin. Seara pe la ora 21, l-a gasit sotul in convulsii, facuse caca si pisu pe el, nu mai reactiona de loc.

    Susy si Teivel l-au tot lins si impins cu boticul, el nu zicea nimic.

    Pe la ora 22 am ajuns si eu acasa, Felix tot nu misca. Asa ca l-am luat si am mers cu el la veterinar, nu a mai avut ce sa-i faca, numai i-a curmat chinul, l-a trimis sa se joace cu ceilalti dihorei.

    Nu a dat semne de boala dinainte, papa bine, se juca, numai treptele nu le mai urca intotdeauna, se lasa dus in brate. 

    Oricum a avut parte in ultimii 5 ani de o viata fericita.

    #4582
     margot1 
    Participant

    scuze, am trimis mesajul de doua ori

    #4583
     ingerasuoana 
    Participant

    of, mami margot!

    ai fost buna cu el ca l-ai trimis la ingerasi!ai avut putere!si iti doresc in continuare putere!

    Rest in peace sweet angel! Innocent

    #4584
     Anonim

    Imi pare foarte rau 🙁 Felix, frumuselul de el…eu cred ca a fost o criza de insulinom. Cam asa se manifesta. Nu vreau sa spun ca ar fi putut fi salvat, dar a incercat medicul ceva? I-a facut o glicemie?

    #4578
     margot1 
    Participant

    Roxana, medicul nu a mai facut nimic, Felix era aproape mort cind am ajuns acolo. Nu mai avea sens sa-l chinuie cu analize. Banuiesc ca medicul habar nu avea cu ce se maninca dihorii Yell.

    Am fost in urgenta cu el. Medicul nostru veterinar zburase simbata dimineata in concediu.

    Poate ma considerati cruda, parerea mea este daca Felix a trait 9 ani, ultimii 5 la noi, a fost fericit, atunci merita o moarte linistita, fara chinuri.

     Sa incepem cu analize, tratamente ar fi insemnat numai chinuri pentru el.

    Va pup pe toti, Margareta

    #4585
     ELEnNa 
    Participant

    Nu-l cunosteam pe veteranul Felix, insa am numai ganduri bune pt el, dincolo de viata… Sper sa fie in siguranta sufletelul lui. 

    De asemenea, toate gandurile bune pentru “parintii” lui. Sa treaca usor peste aceste momente.

     

    Multa sanatate tuturor dihorasilor! 

    #4586
     Anonim

    Da, te inteleg, poate ca a fost mai bine asa, sa se duca linistit. Oricum, a trait pana la o varsta venerabila si a dus o viata frumoasa alaturi de voi. Imi pare sincer rau, stiu ce inseamna sa pierzi un animal…

    #4588
     Lilu 
    Participant

    Ne pare rau Margot! Cu gandul suntem alaturi de voi. Ati facut o treaba buna 🙂

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account