Acest subiect conține 3 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  ideseu acum 12 ani, 8 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2373
     ideseu 
    Participant

    aseara a ajuns pongo. era tare speriat de drum si cum drumul de 6 ore cu trenul nu ar fi fost de-ajuns, taximetristul a mai condus si-n ultimul hal, fapt ce l-a speriat si mai tare pe grasun. inspectia camerei a facut-o cu mare grija in vreo doua randuri fiind foarte atent la miscarile mele si la vibratiile basului(recunosc ceva dubstep dat cam tare). apartamentul vuia  la 12 noaptea. toata lumea vroia sa-l vad si toti m-au injurat ca nu le-am dat voie (nu vroiam sa-l panichez mai tare de cat e nevoie).

    savureaza din plin scarpinatul dupa ceafa si se transforma in ultimul hal cand il scarpin. roxana avea mare dreptatea cu atitudinea de intelept pe care o afiseaza. da impresia de lei africani ce cerceteaza orizontul. e inca speriat de drum si de toata agitatia care a fost in jurul lui si obisnuit cu roxana ma mai trateaza asa cu indiferenta, dar o sa-si revina el usor usor. prima zi (cum a fost si la roxana) o petrece in cusca cu iesirile scurte de rigoare. e un gras adorabil. multumesc roxana

    #3941
     Anonim

    Aww! Stii ca abia l-am lasat din mana, nu? M-am obisnuit cu el…phew…Pongolinu'!!!

    Cu placere, sa iti traiasca si sa te bucuri de el, ca de crescut nu mai vrem sa creasca :D. Ai procedat foarte bine ca nu le-ai dat voie prietenilor sa il streseze si mai tare. Dihorii sunt foarte sensibili la stres si pot face ulcer cat ai bate din palme. Pongo a trecut prin multe, nici eu nu stiu cum de mai poate…

    Ma bucur enorm ca in sfarsit a ajuns la destinatia finala. Sa nu uiti sa ii pui picatura in ochi pana miercuri si dupa doua saptamani, repetat tratamentul cu ivermectina pentru raia auriculara (4,5 zile curatat in urechi si pusa cate o picatura de ivermectina in fiecare). Trebuie tinut de ceafa si ridicat in aer cat sa mai atinga putin cu piciorusele de pamant (vezi ca e f greu, o sa iti tremure mana hahah). Umezesti un betisor cu vata si il stergi usor. Vezi ca nu ii place, o sa inceapa sa suspine, dar nu il lasi pana nu il stergi bine, inainte de a pune picatura. Dupa ce ai terminat, masezi urechiusa cu mana sa se intinda bine ivermectina, altfel se scutura din cap si o da toata afara. 

    Cred ca ti-a spus Paul ca nu e vaccinat antijigodios, iar Radu a ramas si el fara stoc, de aceea nu am putut sa il vaccinez in Bucuresti. Sa nu il scoti pe afara pana nu ii faci acest vaccin. O sa vedem cum facem sa iti trimit mai multe doze (si pentru ceilalti puiuti in Iasi), in cazul in care nu gasiti acolo.

    Sa ne tii updated cu evolutia lui 😀

    #3947
     ingerasuoana 
    Participant

    yeeeeeeeee, a ajung bursucelul la noua familie!

    sa va bucurati de el si sa il iubiti muuuuuuuuult, ca sa invete si el sa iubeasca!Kiss

    pupam pufosul!

    #3966
     ideseu 
    Participant

    pongo e un mare pufos si e cu un imens chef de joaca. are 3 jucarii preferate pe care le tine la locul lor cu mare strictete. un hamster mare si rotund pe care-l tine ascuns dupa un dulap si de fiecare data cand il scot de-acolo se duce fuga fuga sa-l puna la locul lui. un iepuras care sta numai la intrarea-n cusca niciodata in capat, la mijloc sau pe-afara. si un monitoi pe care-l tine in fundul custii. adora sacii de gunoi noi si mereu ma pandeste sa las usa catusi de putin deschisa sa se furiseze si sa investigheze. isi face rondurile de noapte imediat cum vede ca m-am intins si primul lucru care-l face e sa dea navala pe sosetele de care m-am descaltat mai devreme. o adora pe amalia si pe mine are pica ca l-am chinuit cu picaturile in ochi. cand ma linge, cand ma invita la joaca cand se intoarce cu fundul si ma ignora total. e un gras alintat. multumesc de sustinere, dar fara roxana nu as fi reusit sa-l iau pe grasun

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account