Acest subiect conține 43 de răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 12 ani.

  • Autor
    Mesaje
  • #3459
     Anonim

    Da, pasta e buna si ii ajuta. 'Despufosenirea' zilnica (lol) este iar obligatorie, sa ne ajutam dihorasii sa dea jos din blana. 

    Pif al meu a ramas o tentativa de dihor dupa naparlire. Are o blana amarata si a slabit…huh! Maya e mai desteapta, se freaca de covoare si lasa smocuri, smocuri, mai ales dupa ce fac curat. Aaaaaaa, covoare curate? Hai sa le matrasim!Yell

    #3460
     ingerasuoana 
    Participant

    hahaha :)) ce nebunica e mayuka….se gandeste ca tre sa faci si tu ceva….in caz ca ai terminat treaba, iti mai da ea treaba Cool dulceata!

    si Dexu mi se pare ca a slabit dupa ce a dat pufosenia de iarna jos Frown

    vom merge si noi pentru analizele la sange si un control…o verificare Innocent

    #3540
     danieladdo 
    Participant

    Arrielle a naparlit…si codita a ramas fara par, arata cam asa:

    http://i53.tinypic.com/2ytv86o.jpg

    Sper sa ii creasca repede la loc Frown

    Si dihorasilor vostrii li se intimpla acelasi lucru?

     

    Bijou a naparlit primul, dar acuma nu ii mai pica parul de pe corp doar de pe coada, si el e cam chel pe codita…

    http://i56.tinypic.com/35ndbut.jpg

    #3543
     Simo_Pas 
    Participant

    O sa`i creasca la loc parul stai linistita. Si la mine naparleste Tony si normal nu ar trebui…de ce naparleste acuma… nu stiu, doar au naparlit in primavara amandoi. Sa fie din cauza caldurii ?? Habar nu am.

    #4240
     ingerasuoana 
    Participant

    Yukkinoasa a naparlit mai usor si mai repede….Dexu de abia a inceput….

    Astfel, la noi a inceput perioada nr 2 pe acest an de jumuleala Laughing fuge Dexu de mine si se ascunde Laughing e mai greu cu puful de jumulit….vom insista Innocent

    #4242
     Anonim

    Haha! Ai mei nu au inceput sa naparleasca inca 😀 Cred ca sunt mai caldurosi din fire …

    #4246
     ingerasuoana 
    Participant

    eeee, yukkinoasa cred ca s-a grabit….a spus sa fie frumoasa cand va fi dihoriada Laughing abia asteptam sa te vedem Smile daca te mai pupacim, mai vedem, ca sunt hoate rau Innocent

    #4260
     iulia 
    Participant

    A mea abia acum a inceput sa naparleasca , dar i dau pasta pt digestie :X , suntem bine dar ne pregatim de marele eveniment (sterilizarea). Pupam toti pufosii ! (am cam lipsit in ultima vreme)

    #4262
     Anonim

    haha! a lipsit site-ul in ultima vreme…huh

    #4650
     Simo_Pas 
    Participant

    Dihorasilor vostri le`a scazut pofta de mancare acum cu perioada de naparlire? Ai mei asa rau mananca 🙁 Tina are 665 gr iar Tony 1400gr. Tony ar fi ok dar Tina nu prea 

    #4651
     ELEnNa 
    Participant

    Simo, imi pare rau sa aud ca-ti faci griji pt ei 🙁

    Ai mei si-au schimbat amandoi blanita… si-au luat una subtire si scurta de primavara 🙂 . Insa niciunul nu mi s-a parut ca nu are pofta de mancare… Adica na… Qua era cu puiutii si era nevoita sa pape, iar Sid e pofticios si mancacios de cand il stiu, deci nicio deferenta. 

    In schimb Sid mi-a slabit dupa operatie (castrare), efectiv manca si scadea in greutate… Dar asta e, nu mai e un munte de dihoras, acum e doar un dihoras 🙂

    Da-le vitamine… Sau pune-le si pe carne si  pe bobite putina vitamina si amesteca-le, poate le vine pofta. 

    Pupacim de 7 ori nasucurile (hihihi) si le dorim pofta buna  

    #4652
     Anonim

    E normal ca un dihor sa slabeasca in perioada de naparlire, precum si in anotimpul cald. Nu sunt motive de ingrijorare 🙂

    #4653
     iulia 
    Participant

    Simo, si a mea iubita si alintata a slabit enorm acu de cand naparleste … bine ca ai postat tu ca tocmai m-am luminat si eu … ca nu-mi explicam de ce nu mai mananca ca si pana acu … si de ce nu mai e atat de jucausa … m-am speriat si-am programat-o la D-nul Iancu … dar acu m-am linistit , o sa mergem oricum si la vet caci e vremea de un check .. pupam nasucul tuturor si “Bon Apetit” lu Toni & Tina

    #4656
     Simo_Pas 
    Participant

     Fetelor, putin ingrijorata am fost si mai sunt inca, dar numai in privinta lui Tina care sa invatat sa manance doar pastrama de ratza, acum clar ca face nazuri la orice boabe. Tony ca a mai slabit putin… nu e stres, oricum era un picut grasunel. Dar Tina ma termina cand o vad ce fitzoasa este. Azi papa carnita de pui, maine o ascunde si vine la cersit. Sau chesti de genul, cum cade un miez de paine jos, cum  este pe el  cu o pofta de parca cine stie ce delicatese are`n fata. Va pupam pe toti blanosi Kiss

Vizualizare 14 articole - 31 la 44 (din 44 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account