Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2509
     raluka 
    Participant

    buna tuturor! am deschis acest topic deoarece vreau sa aflu un anumit lucru: dihorita mea are niste cojite pe spate, gen matreata la om, asta de cateva zile! imi puteti spune daca stiti care este cauza? mentionez ca nu i-am mai facut baie de aproximativ 2 luni, intre timp a fost sterilizata( desi nu cred ca are legatura) va multumesc!

    #5282
     Anonim

    Ar putea avea legatura cu faptul ca a fost castrata. Balanta hormonala i-a fost agresata prin sterilizare, si, de ce nu, se poate manifesta la nivel dermatologic. Nu am gasit un document care sa ateste clar acest lucru, insa cunostintele mele de bun simt in medicina imi spun ca ar putea avea. In orice caz, pentru a evita orice fel de dubiu, poti sa faci o vizita la veterinar. In principiu nu este un lucru de care sa intri in panica, atata timp cat nu e coroborat cu alt tip de simptome care sa te ingrijoreze real. Insa e bine sa o tii sub observatie si, daca poti, ar fi bine pentru psihicul tau sa optezi pentru un implant cu suprelorin. E un implant hormonal care nu face decat bine, mai ales dupa o interventie de tipul castrarii.

    Numai bine!

     

    PS: Alte motive pentru pielea uscata la dihor: imbaiere excesiva (nu e cazul), dieta necorespunzatoare (lipsa de acizi grasi), caldura excesiva, alergie etc.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account