Acest subiect conține 78 de răspunsuri are 11 voci și a fost actualizat ultima dată de  Bandit acum 11 ani, 1 lună.

  • Autor
    Mesaje
  • #4103
     iulia 
    Participant

    multumim frumos

    #4116
     ingerasuoana 
    Participant

    pupam pufoasa!!!

    recunosc de la distanta agitatia. sunt inconfundabile Laughing

    pupam sorela!!! Kiss

    #4123
     ysyoko 
    Participant

    Am si eu 2 fetite care se viseaza mari inotatoare…le-am prins ca se balaceau in vasul cu apa 🙂 super scumpa Joy :*

    #4127
     Sonia 
    Participant

    abia astept sa il pot scoate si pe rash sa faca baita … si sa il plimb  pe afara! ce pufoase e joy!!!!!

    #4128
     Anonim

    Pana nu ii faci antijigodiosul, renunta la ideea sa iesi cu el…sorry

    #4138
     Sonia Ugro 
    Participant

    Vai,nu stiu cum intra surioara in apa ca Sunny ii traumatizata cand o bagam in apa.Oricum,foarte draguta micuta.Pupam boticu' tot tot tot.Kiss

    #4139
     iulia 
    Participant

    Am invatat-o de micuta sa se imbaieze … o lasam zilnic sa inoate in vana … cu jucarii cu tot … acu se catara singura si se baga in cada si se uita-n sus sa-i dau drumul la ala ca are chef de balaceala … dupa, doarme toata ziulica. Si cum mami e atat de sarita de pe fix si-i face toate mofturile mai ceva decat unui copil … o duc cu mine la plaja , eu fac plaja ea baita … se baga singurica si apoi vine la mine sa o duc … e tare dragalasa … dar acum s-a cam racit apa si o lasam mai moale si nu mutam pe scaldatul in cadita 😛

    #4144
     Anonim

    Esti sigura ca nu e nurca? Cool

    #4145
     ingerasuoana 
    Participant

    hahaha

    daca joy e nurca, inseamna ca sunt doua nurci =))

    si lui yukki ii place balaceala Laughing

    #4147
     Anonim

    Or avea vreo gena de mustela neovizon pe acolo pe undeva :D:D

    #4148
     Anonim

    Si eu mi-am redecorat baia la fel:)))) Am pus peria de WC pe calorifer:P si cu toate astea Leeloo mai ajunge si pe acolo din cand in cand si o darama. Substantele 'periculoase' sunt in dulapior, dar a trebuit sa eliberez primul etaj pentru ca l-au acaparat ei. Acum e pus un prosop pe post de culcus. 

    Oricum toata casa arata ….a casa de dihori: obiecte de decor puse aiurea, fara nicio noima, flori asezate ciudat, site duble in geamuri, cosulete si ziare prin colturi…ce sa mai, un design nemaipomenit! Am renuntat insa sa ma mai gandesc sau sa imi pese. Cine nu are dihori insa nu intelege toata incalceala asta:))

    #4150
     ingerasuoana 
    Participant

    haha

    la faza asta, Dexu nu mai seamana cu CDnelu. el cand vede apa, este oripilat 😀

    iar cand face baie este disperat sa iasa mai repede….de aceea el este nespalat acum, iar Yukki e imbaiata plus joaca din balcon cu lighenul cu apa = un yukki reimbaiat

    in ceea ce priveste scurgerea, si yukki e cu nasul acolo (cand nimereste in baie). mai 'trage pe nas' zici ca cine stie ce mai afla ea de acolo =))

    ultimele barfe =))))

    #4157
     iulia 
    Participant

    Asa am zis si eu Roxana , ca e mai mult nurca decat dihoras … ca face cam toate traznaile care le face o nutrie … nu-ti explic ca la fel ca si Yukki  se balaceste in nestire pitica si cand dau sa o scot afara comenteaza mereu … i place sa pluteasca … sta pe varful degetelor si se relaxeaza, radem adesea de ea dar daca nu o duc sa-i fac eu baie … merge ea si se catara in cada :)) si cada mea e cam inalta … acu mai lipseste sa si dea drumul la apa .

    Pentru ca a fost asa “copilas” cuminte … azi am gasit si i-am si luat papica pt Dihoras de la vitakraft … as pune poza da ma tem sa nu fac reclama si apoi sa am probleme … tot asa am gasit si un fel de pateu care Joy il papa fara sa-l mestece … e doar 4 Ron pateul iar papica e 31 Ron… si pe deasupra a facut mofturi la inceput … acu rontaie cu placere in timp ce eu va scriu :X

    #4158
     ingerasuoana 
    Participant

    yam yam

    noi din cauza lui yukki nu mai putem lasa apica in bol. a trebuit sa il punem la taraitoare…altfel, ramaneau mereu fara apa…(cu doua boluri de apa la discretie)

    se balacea in bolurile alea, de ziceai ca prinde peste Laughing

    si baga nasu inainte, de zici ca se scufunda in 'ditamai' bolul =))

    in weekend spalam balconul si era o balaceala totala…se mai ia si dex dupa yukki cu balaceala, dar mai usor asa, ca bosorogii :)) ….cand dau cu galeata si vine valul este in extaz…si cateodata daca las galeata plina jos, se baga cu nasu, gata gata sa se scufunde in galeata….daca e mai goala, se arunca direct in ea

    =))

    nici nu mai spun ce e pe parchetul din camera….

    #4261
     iulia 
    Participant

    A trecut ceva vreme de cand nu v-am mai pus la curent cu micile nazdravanii ale rasfatatei noastre Joy 😛

    Sa incep prin a va prezenta blanita ei care tocmai a intrat in naparlire .. e tare frumoasa culoarea 😀

     

                  

    sa va zic ca acum nici nasucul ei nu mai e negru complet , sau mai bine va arat ? 

     

                                               

                               

     

     

    aici dorm cu taty :))

     

                         

     

     

    A crescut , acum e cuminte  de fapt tot timpul a fost … acu e aproape umana ca orice ii spun parca ma intelege , stie sa ceara papica si apa aducand in gurita (ca un catel) bolul cu apa sau cu papica .. ouale ni le fura direct din frigider :)).. acu ne pregatim cu sufletul cat un purice de sterilizare .. 🙁 mai e putin si facem 6 luni 😀 La multi ani de pe acum surorilor !!!

Vizualizare 15 articole - 31 la 45 (din 79 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account