Acest subiect conține 45 de răspunsuri are 14 voci și a fost actualizat ultima dată de  Roxana acum 10 ani, 4 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3876
     iulia 
    Participant

    Tare isteata surioara , cum e ea de jucausa (stim noi ce mai bine) ma bucur ca se joaca cu orice , asa si Joy … Nasica Pixie … ne-am uitat la tine cu mare drag cum inspectai de frumos … punga lu mami … tare dragalasa esti :* abia astept sa te ating … si … nu in ultimu rand … prapadita de Tina si Tony … intr-o zi ii vezi la strand pe langa tine la dushuri … ar fi foarte comica faza :)), va pupe pe toate nasucurile de pufosi si va doresc toata sanatatea si energia din lume 

    #3878
     ingerasuoana 
    Participant

    Pupam cel mai dulce bursucel KissKissKiss

     

    Mami Simo, vrem si noi sa ne balacim Laughing

    #3882
     Roxana 
    Keymaster

    Hellow….e prima oara cand postez…am o dihorita d aproape un an pe nume Yuki…cel mai probabil o stiti d la intalnirile avute la Falcon Vet.

    In legatura cu jucariile, Yuki cam are tendinta sa le roada si ca sa nu mai stau cu panica ca poate inghite cv si sa stau sa-i verific litiera zilnic m-am gandit sa-i dau comanda de chew toys speciale pt dihor care sunt comestibile,siiii mai mult le mananca decat sa se joace cu ele:P…btw se numesc Cheweasels si Fuzzys Fries.

    Vroiam sa stiu si parerea voastra in legatura cu aceste jucarii 😕

    #3883
     Anonim

    Buna Robert 🙂 Sigur te cunoastem si ne bucuram ca ni te-ai alaturat 😀

    Eu personal nu stiam de jucariile astea, insa tinand cont ca sunt speciale pentru dihori, nu vad care ar fi problema. Cred ca totusi sunt considerate treats si ar trebui date cu moderatie. Nu stiu ce sa zic, cel mai bine ar fi sa alternezi: le dai jucarioarele comestibile din cand in cand, iar in alte dati, jucarii din plastic sau cauciuc mai tare care nu poate fi ros 🙂

    Sau poti intreba providerul cate jucarioare poate rontai pe saptamana 😀

    #3890
     Sonia Ugro 
    Participant

    Ce fain e crocodilul ala de plus!Numa ma uit si vad ca iese un cap de dihoras din el!Laughing

    #4422
     Roxana 
    Keymaster

    Yuki a mea considera ca orice obiect pe care il poate musca/fura/roade sau care scoate zgomot este o jucarie!…din pacate a facut din cateva incarcatoare de telefon jucarii…imi fura constant obiectele de care am cea mai mare nevoie:creioane si gume de sters samd.

    In general este foarte incantata de mingiunte,pungi,sticle de plastic goale si animalute mici de plus.

    #4423
     Anonim

    Ai grija cu gumele de ras: poate sa ingereze bucati si sa faca blocaj intestinal. Tine-le separat de aria ei de acoperire; eventual pune-le intr-o cutie pe care nu o poate desface 🙂

    #4426
     iulia 
    Participant

    Micuta noastra, Joy are tot felu de jucarii … de bebelasi , de pisicute , mingi si alte nazdravanii dar cel mai mult prefera o mascota mica, un crocodil de vro 10 cm, acum ca a crescut pare micuta dar ea doarme cu ea si o cara prin casa… si pungile de hartie , nu de cadou as zice si de unde sa le luati da ma tem sa nu fac reclama 🙂

    #4427
     ingerasuoana 
    Participant

    Noi avem sacul de rafie care e o jucarie constanta. Din cand in cand mai punem si pungi – ori cele de plastic ori cele de cadou din hartie – si le schimbam dupa un anumit timp. 

    Yukki are doua jucarii preferate: un sobolanel de plus si o mingiuta. Mingiuta este pe primul loc, to die for it Laughing Este de cauciuc, transparenta, cu gaurele mici si cu o zdranganitoare in ea. Am luat-o de la Dr Radu. Mai are mingiute cu zdranganitori, dar asta este cea mai interesanta . Ma voi juca cu ea, o voi filma si o sa postez.

    Iar pentru domnul Dex exista numai o jucarie preferata: Yukki Laughing este cea mai frumoasa si mai interesanta jucarie, de care nu se plictiseste….si cateodata, jucaria este cea insistenta si cea care il invita la joaca Laughing

    #4432
     iulia 
    Participant

    Hahaha , dulce ai spus cu jucaria Preferata a lui Dex … abia astept sa vina primavara sa ma laud si eu cu 2 copii frumosi foc … ca vrem sa ne luam un baietel tot de la Zoli .. sa fie din familie … ca tare frumos i-a educat de bebei …pana una-alta spor la Joaca :X

    #4433
     bitu 
    Participant

    Buna, de unde pot face rost de jucarii pentru dihori, m-ar interesa sa cumpar caracatita, mingia cu tuburi si nu numai.

    Un site sau un contact…

    #4430
     iulia 
    Participant

    in general jucariile postate mai jos le gasiti in orice petshop la jucarii pisicesti 😉

    #4438
     Lilu 
    Participant

    @ bitu, vad ca va luati rolul in serios 🙂 foarte bine faceti!

    Daca aveti drum spre Maxi pet, acolo puteti gasi o gama foarte larga de jucarii, majoritatea pentru pisici… dar merge si la dihori. Eu de curand am descperit mingea de ping pong :)) le place la maxim. au un set intreg, nu le pot baga in gura, deci nu il pot fura si ascunde sub pat.

    #5413
     BabyDea07 
    Participant

    Cleo nu prea are jucarele preferate…adica nu s-a jucat decat o sg data cu o minge si asta pt ca am insistat eu, iar daca ii chitai mingiuta vine va mine sa ma muste (il deranjeaza sunetul). In schimb are o deosebita simpatie pt pungi, pentru sosete, pentru pantofi/papuci/sandale,pentru peria de baie si mop. Si binenteles adora sa ne jucam noi cu el: sa-l alergam, sa ne gadilam pe burtica sau sa ne ciupim de labute si botic. 🙂

    #5493
     B737 
    Participant

    Poosha e moarta dupa o minge de fotbal american.

    Acum are 2. Una full size (mai mare decate ea) si una mini, pe care o poate cara si ascunde. De mingea mica am legat o sfoara, si noul joc e pescuitul de dihor. Arunc mingea si astept sa “muste”, dupa care o trag spre mine sau o las sa traga de minge pana oboseste.

    Singurul lucru de care nu sint sigur e efectul acestui joc asupra dintilor ei. Cind o trag, trag foarte usor dar Poosha se opune cu tot ce poate. E vreun pericol sa isi piarda un dinte?

Vizualizare 15 articole - 31 la 45 (din 46 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account