Acest subiect conține 4 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  Roxana acum 10 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2511
     DavidH 
    Participant

    Astazi, dupa ce le-am modificat cusca, i-am lasat pe Tedy si pe Sara prin casa, ca sa pot face curat si aranja cusca pentru ei linistit. Ghiciti ce? Tedy al meu a  inghitit un colier foarte micut de metal, care este posibil sa fie rupt  si atunci are margini ascutite.

    Ce sa fac? Sa astept sa vad daca vomita sau are diaree sau sa merg sa fac rapid o radiografie?

    Astept raspuns urgent!

     

    Multumesc!

    #5275
     raluka 
    Participant

    mergi la veterinar cu el! nu astepta!

    #5276
     DavidH 
    Participant

    Am fost, i-a dat o pastila  ca sa faca diaeree, iar acum asteptam sa vedem, daca nu, radiografie.

    #5497
     IrienaConut 
    Participant

    Se pare ca este ceva obisnuit pentru dihori…acestia mananca tot ce apuca…Cred ca acest video te va ajuta..nu iti recomand ineaparat produsele Cunipic,dar iti recomand sa ii cumperi dihorului tau hrana intestinala.

    list=PLAlI-gk0FsmYa4zkPVqVX5gUGeMVsP6FR

    #5500
     Roxana 
    Keymaster

    Mare grija cu obiectele ingerate! Avem foarte multi dihori operati din aceasta cauza. Roaga medicul sa il tina sub supraveghere; dihorii nu manifesta in general starea de rau decat cand sunt foarte rau. Exista laxative speciale pentru dihori. Daca nu le gasesti, poti apela la laxativele pentru pisicute. Ai grija sa fie bine hranit si sa nu se deshidrateze. In mod normal, tinand cont de tranzitul intestinal rapid, ar trebui sa vezi colierul in cateva ore…

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account