Acest subiect conține 82 de răspunsuri are 16 voci și a fost actualizat ultima dată de  ana-simona acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3392
     constalx 
    Participant

    Timo este bine acum, multumim frumos de grija. A durat ceva vreme dar acum a crescut putin blanita si au disparut si ranile, ce bine! O sa punem si poze in curand.

    #4453
     bitu 
    Participant

    Pentru a nu deschide un nou topic o sa scriu aici.

    Astazi imi duc dihorasul la Radu pentru castrare. Am mari emotii, deoarece baiatul meu are doar un”ousor”, celalalt nu a coborat , ceea ce presupune doua taieri.

    Nu stiu mare lucru despre castrarea la dihorasi si nici cat v-a dura recuperarea. Sper sa fie totul ok, am mare incredere in Radu.Luna viitoare urmeaza si fetita.

    Va salut pe toti stapanii de dihorasi, pup dihorasii si sa ne tineti pumnii.

    Pufosii mei

    http://www.facebook.com/media/…..amp;type=3

    #4458
     iulia 
    Participant

    Tinem pumnii “fratiorului ” care seamana al naibi de tare cu micuta mea , recuperarea dureaza cam 10 zile bune … dar cu putina atentie din partea voastra totul va fi mai mult decat ok, tinem pumnii si surioarei lui si pupam nasucurile rozulii !

    #4459
     Lilu 
    Participant

    Bitu stati linistita, dihorul va fi pe maini bune. Recuperarea la masculi este mai usoara, la mine ambii masculi erau foarte bine dupa 24 de ore, deja aveau chef de joaca.

    Succes!

    #4460
     bitu 
    Participant

    Un medic impecabil !

    Am animale de casa de peste 15 ani. In aceasta lunga perioada am avut nenumarate situatii in care am fost nevoita sa ajung cu acestea la medic, situatie in care am dat peste fel de fel de oameni. Fara a jigni pe cineva, fara exceptie, fie ca era cabinet privat sau la Facultate, unii erau totoal nepregatiti dar in majoritatea lor urmareau numai aspectul material tratand animalul ca pe un simplu obiect. 

    Pe doctorul Radu de la FalconVet, caci despre el este vorba in titlu, l-am cunoscut intamplator si in putinul timp care a trecut de atunci m-am convins, cred si sunt sigura ca este unul din putinii MEDICI dedicat animalelor, iar tot ceea ce face pentru acestea face din pura pasiune.

    Aceste randuri nu se vor decat a fii un prinos de multumire si o calduroasa recomandare de a apela la doctorul Radu.

     

    Yang se simpte foarte bine, aseara la 18.30 a avut loc operatia si la ora 22.15 s-a trezit si a mancat, a baut apa, fara a avea vreo reactie adversa la anestezicul administrat.

    De dimineata si-a reluat tabieturile Smile.

    Multumim pentru sustinere.

    #4461
     clau33 
    Participant

    buna. vad ca nimeni nu spune nimic de miros. dihorasul meu miroase foarte urit. l am castrat si astept sa  isi revina si peste 2 saptamini o sa i fac o baie. nu stiu ce sa zic o sa i treaca mirosul sa u nu ?  vad multi crescatori de dihori dar absolut nimeni nu scrie nimic de miros . al tau nu miroase? da mi un sfat ce sa fac sa scap de mirosul ala . mersi.

    #4464
     Lilu 
    Participant

    @clau, forumul este plin.

    Eu personal ti-am raspuns. Ti-am spus ca nu o sa mai miroase urat, fiecare animal are mirosul lui. Daca dihorul tau este castrat nu mai e mult pana ii trece mirosul, vei putea sa te bucuri de el.

    Nu doar eu ti-am rasp, ci multi altii. Ca sa fie cat mai clar, am doi, masculi, unul castrat si extirpat glandele, celalalt doar castrat. NU PUTE niciunul.

     

    Ce sa faci? Asteapta 1-2 saptamani ca dihorul sa se vindece dupa operatie si fa-i o baie, atat ai de facut.

    #4465
     Anonim

    Clau, te rog sa urmaresti topicul pe care l-ai deschis acum ceva vreme (de fapt, ai deschis 3 topicuri cu acelasi subiect, iar momentan sunt 2 deschise). Mai multe persoane au raspuns apelului tau. Vezi http://www.dihori.ro/forum/rep…..-mirositor

    Te rog sa respecti regulile forumului, altfel voi fi nevoita sa iti sterg posturile. 

    Dupa cum am mai spus, niciunul dintre noi nu avem probleme cu mirosul, insa am trecut si noi prin etapa 'masculului in calduri' si stim exact la ce te referi. Asteapta putin timp sa se refaca dupa operatie pentru a evita o infectie si fa-i o baita. Mirosul se va duce, insa trebuie sa mai ai putina rabdare. Daca ai rezistat pana acum, nu cred ca e problema sa mai stai o saptamana, doua 🙂

    #4466
     Anonim

    @bitu: ma bucur ca Yang este bine si se reface 🙂

    Doctorul Radu este un doctor foarte bun, dar si un om de milioane. Acesta este motivul pentru care intotdeauna il voi recomanda cu toata increderea mea nu numai stapanilor de dihori, ci si celor care au alte animale. As vrea sa existe mai multi doctori care sa stie patologia la dihori, insa momentan echipa Falcon este singura pe care o pot recomanda. Si vorbesc aici la nivel de tara…

    #4500
     ingerasuoana 
    Participant

    Gata!

    a venit randul si rasfatatei mele Yukki. vineri mergem la castrare si scoaterea glandelor.

    #4502
     Anonim

    Aww, multa bafta! De ce ii scoti si glandele? Da multe pufuri? :))

    #4505
     ingerasuoana 
    Participant

    multumim!

    glandele le scoatem ca da si cand are chef, fara sa ii facem nimic…si mi se pare ca pufurile ei ajung la aceleasi 'calitati' ca ale  lui Dex. 

    si da indeajuns de multe ca sa nu mai vrei Laughing

    #4509
     iulia 
    Participant
    Tinem pumnii surioarei pt operatie si apoi i tinem lu mami si lui Dexu ca sa stea bine cu rabdarea si cu linistea , pupam si sa speram ca toate au iesit bine 😛

    #4512
     ingerasuoana 
    Participant

    a fost ok. suntem cam bosumflici. dex vrea sa ne jumuleasca, iar noi o stergem usurel. dupa jucarii ne topim, dar mai avem pana zburdam.

    pupam pe toti!!!

    #3387
     elena 
    Participant

    Buna tuturor,joi am programare pentru castrare…As vrea sa stiu daca va mai mirosi?ce ar trebuie sa-i dau dupa sa se recupereze mai repede?mentionez ca nu locuiesc in tara….

Vizualizare 15 articole - 46 la 60 (din 83 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account