Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 4 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2487
     blanquitablanquis 
    Participant

    hello all!

    se pare ca am produs cea mai mare greseala ever cu dihorita mea,iam interzis carnea cruda!

    de ce?pai pt ca un veterinar din spania ne-a spus ca nu este bine sa dai carne cruda unui dihor pt ca devine agresiv!

    fetita mea mananca doar bobite speciale pt dihor pt blana cumparate de la falconvet,nu-mi aduc aminte numele mancarii.

    iam luat si vitamine,ceva ce ii place la nebunie! dar din pacate ne rezumam doar la asta..

    nu mananca nimic altceva..iam dar gaturi de pui crude si le-a ascuns,piept depui tocat maarunt si a ramas in castron(am inceput sa ii dau carne cruda la 1 an asta dupa  ce doctora mi-a spus ca trebuie)

    cum o pot face sa manance?are acum un an jumate si mi se pare cam slabuta…

    #5139
     danieladdo 
    Participant

    Nu cred ca e slabuta din cauza ca nu i-ai dat carnita cruda, nici eu nu le-am dat dihorasilor mei…le-am dat bobite si le prepar eu o supita de pui/curcan fiert cu bobite amestecate la blender si pot sa spun ca Bijou e grasut iar Arrielle a mea e slabuta. Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji, daca mamanca, bea apa si se joaca eu cred ca e sanatoasa.

    Unge o bucatita de carnita cruda cu vitamine sa vezi daca asa mananca Wink

    #5143
     Anonim

    Ideal ar fi sa manance carne cruda, insa nu este un capat de lume. Poti insista din cand in cand cu o bucatica si poate ai o surpriza intr-o zi. Nici Pifu' meu nu a mancat carne 2 ani. Din cand in cand, testam, insa ma obisnuisem cu ideea….Surpriza a venit intr-o zi, cand a acceptat Laughing De atunci, mananca in proportie egala si carne si bobite. 

    PS: Treaba cu vitaminele s-ar putea sa mearga. Iar mitul cu 'dihorul iti sare la gat daca ii dai carne cruda' e deja fumat. Ma intristeaza foarte tare ca sunt doctori care sustin o asemenea aberatie.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account