Acest subiect conține 26 de răspunsuri are 8 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani.

  • Autor
    Mesaje
  • #2479
     Diana 
    Participant

    El este Yuki. A ajung la noi in august, l-am cumparat de Tg Mures. Acum nu mai este muscacios, adevarul ca nici nu a fost prea tare, raspunde la nume si este un mare pupacios. Ne jucam ca nebunii in orice moment al zilei si asteptam perioada in care va dormi toata noaptea si nu se va mai trezi la 5 dimineata.

    Cu Pufi, motanul, se alearga ca doi nebuni, se joaca, se sicaneaza reciproc dar nu sunt violenti unu cu altul. Isi mai ia cate o labuta dupa ceafa cand il musca de coada dar lasa ca se face el mare….apropos are 5 luni jumate. 

     

     Pics: https://plus.google.com/u/0/photos/106780236983804424022/albums/5791689264476986097?hl=en

     Video: 

    #5104
     raluka 
    Participant

    sa va traiasca! este un scump! si eu am o pufoasa de aceeasi varsta care e la fel de matinala( se trezeste pe la 4 jum 5 dimineata, asta pt ca inainte se trezea din 2 in 2 ore si avea nevoie de maxima atentie) deci acum sunt fericita ca se trezeste la 5:)) sper sa ajungem la performanta de a se trezi la 6 macar:D:)) pupici voua si pufosului!

    #5105
     Diana 
    Participant

    Multumesc, aresemenea Raluka. Cunosc si scenariu asta cu trezitul din 2 in 2 ore si maxima atentie, am trecut prin asta. Ajunsesem la performanta de a se trezi la 6 – 6 jumate dar ce sa vezi…s-a dat ora inapoi si iar la 5 trezirea. 🙂

    #5108
     Simo_Pas 
    Participant

    Sa-ti traiasca pufosenia! Tare se mai munceste el  cu bidonasul gol:))) Pacat ca nu incape unde vrea el. Cu timpul o sa devina mai somnoros 🙂

    #5109
     Anonim

    Haha, marea obsesie cu sticlele :)) Si ai mei fac la fel, inclusiv cu sticle pline 😛 Frumusel foc, sa iti traiasca!

    #5110
     Diana 
    Participant

    Va multumesc mult fetelor!  🙂

    #5111
     ana-simona 
    Participant

    Foarte tare ai mei nu fac asa e comica rau pupam nasucul ei nazdravan:*

    #5112
     ana-simona 
    Participant

    Foarte tare ai mei nu fac asa e comica rau pupam nasucul ei nazdravan:*

    #5135
     Diana 
    Participant

    Am si eu o intrebare… cum se manifesta un mascul in calduri? De fapt ideea este daca trebuie sa astept sa intre in calduri ca sa il castrez sau la varsta de 7-8 luni merg direct la medic pentru operatiune?

     

    Yuki are deja 6 luni… ca sa stiu la ce sa ma astept!

    Multumesc!

    #5138
     ana-simona 
    Participant

    In momentul cand un dihoras ajunge la maturitatea sexuala incepe sa miroase blana, pipi, kk, intr-un mod foarte persistent .De obicei ei ajung la maturitatea sexuala la 7, 8 luni. De aici si treaba cu mirosul. Castratul ramane alegerea ta dak vrei sa il castrezi la fix 7 sau 8 luni sau astepti sa miroasa. Plus k e posibil sa miroasa mai devreme de 7-8 luni sau mai tarziu. Eu l-am castrat pe Millo al meu la 6 luni pt ca era destul de bine dezvoltat plus k ma innebunise cu mirosul in casa de nu mai puteam sta. Acum urmeaza Tedy; vad ca a inceput si la el. Sper ca ti-am fost de ajutor. Pupam nasucul lui nazdravan! Millo si Tedy.:*

    #5144
     Anonim

    Un mascul in calduri este o mare poezie. Nu astepta sa vezi, mai bine castreaza-l in jurul varstei de 7-8 luni.

     

    Diana a spus:

    Am si eu o intrebare… cum se manifesta un mascul in calduri? De fapt ideea este daca trebuie sa astept sa intre in calduri ca sa il castrez sau la varsta de 7-8 luni merg direct la medic pentru operatiune?

     

    Yuki are deja 6 luni… ca sa stiu la ce sa ma astept!

    Multumesc!

    #5145
     Diana 
    Participant

    Va multumesc mult pentru raspunsuri, fetelor. Asa am sa fac …cand va implini varsta il voi castra! 🙂

    #5151
     danieladdo 
    Participant

    Bijou cind era in calduri mirosea puternic a mosc, urina din litiera mirosea si era oarecum comic dragul de el, avea o iubita, o foca din plus alba pe care o cara peste tot prin casa si ii vorbea… de cind l-am castrat si-a pierdut interesul pentru foca lui Laughing

    #5152
     Simo_Pas 
    Participant

    Daniela, ce tare faza cu foca :)))

    @ Diana, nu-ti face probleme ca este o operatie usoara si va dormi, deci nu o sa`l doara nimic 🙂

    #5155
     BabyDea07 
    Participant

    Al meu are 2 ani si nu e castrat…Urmeaza. 🙂 Si da, are un miros extrem de puternic…am 3 deodorante in camera in care sta, ii schimb zilnic prosopelul pe care doarme (desigur clatite cu balsam parfumat), dar degeaba… :)) Plus ca uneori mi se pare un pic cam agitat- isi rastoarna casuta, apa.. Luna viitoare merge la castrat al meu 😛

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 27 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account