Acest subiect conține 45 de răspunsuri are 10 voci și a fost actualizat ultima dată de  Lilu acum 11 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3341
     moko_laura 
    Participant

    da, ai dreptate roxana, ar trebui sa ne mutam acolo..vai cate au patit cei mici ai tai!!! de dinte si de abces stiam de la dl doctor radu..mi-a pov intr-o zi despre Maya si problema asta…am ramas si eu cu gura cascata….doamne, sper din tot sufletul sa am un dihoras sanatos!!!

    #3344
     Anonim

    Well, nu vreau sa te intristez, dar la un moment dat va trebui sa intampani inevitabilul…

    Eu ma uit in fiecare zi la Pif, care a implinit 4 ani, si ma gandesc ca nu o sa ma mai bucur foarte mult timp de el. Incerc sa pretuiesc fiecare zi pe care o petrecem impreuna:)

    Hm hm..dar sa nu devenim depresivi…

    #3346
     moko_laura 
    Participant

    offf!! nici nu vreau sa ma gandesc macar! m-am gandit o sg data si…chiar vorbeam cu ciprian ce vom face…nu cred ca as fi in stare sa iau altul. nici un alt animalut nu l-ar putea incloui pe tazucu..mereu as face comparatie intre ei..nu stiu..mi-e teama ca nu l-as iubi asa cum ar merita..dar chiar…sa nu ne mai gandim deocamdata. pana una alta blanosii nostri sunt veseli, sanatosi si jucausi. 🙂 sa ne bucuram de prezent 🙂

    #3351
     danieladdo 
    Participant

    In Timisoara nu cunosc pe nimeni cu dohorasi…la pet shopul de unde iau bobite ptr ei am inteles de la vanzatoare ca ar mai fi dihori, de obicei nimeresc ultima cutie de bobite, se cumpara ca pita calda. In parc ies oameni cu pisici si catei dar nimeni cu dihorasi… Frown

    #4439
     Lilu 
    Participant

    Adolf a facut-o lata! Am cumparat un pui grill, l-am lasat in bucatarie pe masa, am iesit cu Lilu la plimbare, cand am venit acasa puiul nu mai era acolo….. binenteles a trebui sa mut toata mobila de bucatarie ca sa scot puiul indesat sub dulap. Era in acelasi loc unde carase protofelul Roxanei.

    Dar tot raul spre bine, de nu era ocupat cu puiul poate darama florile de pe masa, deci all in all suntem multumiti de el! 😀 Puiul l-am impartit frateste, Adolf si Merlin au primit pieptul fara piele iar Lilu restul de pui….. iar Marian a primit cartofi prajiti :)))

    #4444
     iulia 
    Participant

    hahahahah betul Marian :))

    nazdravanul de Adolf s-a pus pe munca :)) ce m-am amuzat de mica voastra povestioara , a mea nu fura deloc :((si nu papa nici fiert numai crud si numai piept si bobite si ou … atat si nimic mai mult , ma bucur ca aveti parte de aventuri si ma bucur ca aventurile se termina cu bine , cel putin pentru ei ca Marian nu cred ca e foarte incantat :))

    va pupam cu drag 

    #4446
     Simo_Pas 
    Participant

    Sa le fie de bine :)) Blanosi puiul,Marian cartofi si Lilu cu munca . Asta da democratie :)))

    #4445
     Lilu 
    Participant

    Da, munca, multa munca 😛 E atat de bine cand mai fac cate o tampenie, ti mai mare dragul sa te uiti la ei :)))

    Adolf zici ca e cleptoman, fura si un servetel daca ii lasi la indemana, nu conteaza ce  obiect e, el vrea absolut tot ce se poate muta din loc.

    Merlin nu fura nimic. E foarte interesant cum fiecare in parte e fixat pe diferite activitati. Merlin racaie in scrumiera… si se mai scapa prin casa :0 atata tot.

    Marian la inceput era super fan Adolf, acum Merlin e preferatul lui, din pacate Adolf s-a obisnuit doar cu mine, nu scapa nicio ocazie sa il ciuruie pe Marian. Am incercat o gramada de metode ca sa putem ajunge la un compromis, dar din pacate Adolf pare sa fie dihorul unei singure persoane. Melrin in schimb este declarat pupaciosul pamantului :))

    #4447
     Simo_Pas 
    Participant

    Ai dreptate, asa bine ne simtim cand fac cate o ghidusie 🙂 Mie imi este dor decand nu au mai facut ai mei . Nu ma refer la chestiile minore pe care le fac zilnic 🙂 Azi dimineatza ma trezit Tony muscandu`ma de calcaie si tzopaind pe mine. Imi place cand ma trezesc asa. Tina in schimb e cersetoarea casei,  nu rateaza nici o masa :))

    @ Lilu, preferatul meu e Merlin dar iubesc codita lui Adolf :*

    #4450
     Anonim

    Hehehehe! Adolf este absolut criminal! Nu am vazut dihor mai furacios de cand ma stiu…si nici dihor mai pupacios decat Merlin! 

    Cat despre pui, asta e: copiii primesc ce e mai bun si parintii resturile Laughing. Am patit-o si eu la fel, insa Maya era tartorul principal. Leeloo fura doar…peste!

    #4971
     Lilu 
    Participant

    Daca tot l-am laudat pe Merlin… ca el nu face nimic, ca este super cuminte…. pai cand o face o face cu stil :)) Am avut un bradut, micut, frumos…. mie nu imi plac plantele dar acesta era misto, a fost, acum nu mai e. A avut Merlin grija sa il mantuie 😀

    Nu stric cu alte explicatii si nu descriu scena  crimei :)) vedeti si voi ce am gasit dimineata… soc soc soc.

    #4014
     Simo_Pas 
    Participant

    Era culmea sa fie el cel mai cuminte dihoras :)) Bine ca  nu v-ati suparat prea tare pe el Kiss

    #3482
     Lilu 
    Participant

    Prima oara cand am vazut ce a facut, am inceput sa il caut sa ii dau o pupa. Trebuia felicitat si sters la nasuc :)) Pai ce saracie? atatea chestii de bulit si el sta degeaba? 

    Noroc de aspirator si mop, dupa 10 min totul era ca nou.

    #3475
     ana-simona 
    Participant

    cum sa nui iubesti la cate ghidusii fac …..:*:*:* pupam nasucul lui strengar …Mara si Millo.

    #3476
     Anonim

    Ferret job Innocent

Vizualizare 15 articole - 31 la 45 (din 46 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account