Acest subiect conține 128 de răspunsuri are 9 voci și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 12 ani, 4 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3305
     moko_laura 
    Participant

    asa si fac..il cert rau si cred ca stie de ce…ca prea se face mic si-si baga capul intre umeri…vad ca iar s-a potolit..nu mai musca..prinde doar cu coltii dar incet, fara sa ma doara, asa, in joaca…:)

    #3324
     moko_laura 
    Participant

    Si Taz a sarbatorit Pastele dar cu oua din plastic. i-am dat si lui un galbenus fiert si era in extaz. asa da sarbatori!! l/a hapat imediat. ce era la gura lui!!! a papat cu boticul, cu nasucul, cu urechile cu mainile si picioarele!!!

    de paste taz a sarbatorit ca un adevarat...blanos ce este

    Ce prietenie frumoasa intre ei! :)))) Cred ca tazu cersea afectiune de la blanosul al mai mare :))

    taz si ursacheTaz are un cosulet in care ii tin toate jucariile. este asezat pe hol, pe un stativ din lemn. cand vrea joaca se urca pe stativ si rastoarna cosul pe gresie. apoi ia de acolo mingiutele, capacele si pungile si le ascunde prin toata casa. E o harmalaie la noi de nedescris pentru ca majoritatea mingiutelor suna, au bile care zdrangane. bine ca nu sta nimeni in apartamentul de dedesubt ca ne-am trezi cu vecinii la usa :)) 

    Taz in cosul cu jucarii

    #3333
     ingerasuoana 
    Participant

    hahaha ce dulce e Tazu in cosuletul cu jucarii :))

    pufosenia! tare dulce!

    #3335
     moko_laura 
    Participant

    Taz nu are jucarii de plus…mi-e cam frica sa nu pape textura. lui iiplac jucariile care zornaie si se rostogolesc. le pandeste, le vaneaza, se lupta cu ele si le ascunde. chiar azi i-am mai cumparat cateva…din alea pentru bebelusi mici pe care ar putea sa le care..sa vedem daca or sa-i placa 😀

    mare nazdravan sidiul!!! iar pixie este ca un bibelou cu blanita! Kiss parca ii si vad zbenduindu-se cu jucariile ca niste copii 🙂

    #3396
     ingerasuoana 
    Participant

    Dexu a inceput sa vorbeasca Laughing

    pana acum nu prea comenta….comenta atunci cand era fffff fericit sau cand il enervai la maxim 🙂

    acum comenteaza mereu….daca nu te joci cu el comenteaza…daca nu il bagi in seama comenteaza…daca nu il lasi afara din camera lui comenteaza….daca nu il iei in toate camerele cu tine comenteaza…..daca nu il lasi sa faca ce vrea el comenteaza…..

    mare comentator a devenit :)) mare vorbaret……si-a gasit vocatia de comentator, acum cand face un an 🙂

    cred ca vrea un fratior :)) sau o suri :))

    #3400
     Simo_Pas 
    Participant

    La noi deja mai mult se aude ,,shhh ” decat tutuieli. Ieri a fost “pierduta” Tina aproximativ 2-3 h, noroc ca s-a urcat la etajul IV, si s-a apucat acolo de scormonit la flori, a facut totul varza pe acolo, a bagat frica in cateva vecine care nu au mai putut iesi de frica afara din casa. S-a intamplat ceva de genul: suna interfonul, deschide mama usa de la intrarea in blok si imediat deschide si usa crezand ca vine copilul. Tina nu era prin zona, nu o vazuse. In momentul in care a deschis mama usa, Tina pe langa ea iesise pe casa scarii. Daca mergea pe scari in jos, dadea nas in nas cu sotul meu (el sunase la interfon) si o recupera. Eu eram in vizita la finutul meu, stateam linistita stiind ca totul este ok, pana am primit telefon sa merg ca tina a stat pe casa scarii 2-3h si a bagat boala in vecinele de la et. IV. Nu a stiut nimeni ca prapadita lipseste din casa pana nu a venit un vecin sa ne zica: Mergeti luati sobolanul de la etaj, ca mor femeile alea de frica Yell Vai cand am auzit…… pffff…. aia frica.

    #3401
     Simo_Pas 
    Participant

    Da, noroc cu florile ca a avut de munca acolo (e plin de flori) Cu Tina e o adevarata problema cu iesitul pe usii, indiferent ca e usa de la bucatarie, intrare… unde vede usa, e inaintea noastra afara, are o viteza de nici nu o vedem :)) Tony in schimb e un scump, papa si doarme este cat china :))) sper sa nu`si dea seama ca l`am laudat, ca i se urca la cap Wink e bandit  si e foarte scump. Eu ma mir de fetitele voastre ca sunt asa cuminti. Tina ieri a simtit miros de salata, in 2 secunde a fost in varf la masa, aproape ca si`a bagat botul in salata. De teroare (ca era tot in jurul mesei), i`am dat un picut de castravete din salata (era cu otet si sare) eram ferm convinsa ca nu o sa`l pape dar, nah …  l-a papat,  dupa iar a cersit si am scapat putina feliuta de ridiche si pe aia a papat-o Surprised 

    Fura crantzapele dealea de care papa Fuzzy (mancare de porcusori de guineea). Ingenioasa, se catara pe cusca, da cu labele pana da jos cutia, dupa care coboara si ea si o deschide; pana nu reuseste sa fure una si sa o manance… nu se lasa. Bobite de dihor nu mai papa numai daca le ung putin cu multivitamina, papa mai mult carnita (deja face figuri si la  carnita) huh….

    #3402
     ingerasuoana 
    Participant

    haha! smecherita! a plecat in expeditie :)) eu una rad cad ii vad pe aia asa fricosi :)) cred ca m-as fi prapadit de ras cand mergeam sa o iau :))

    bine ca i-au iesit florile in cale si ai gasit pufosenia 🙂

    si noi i-am dat intr-o seara lui Dex castravete, si a doua zi de dimi ni s-a mutat nasu din loc….

    #3403
     margot1 
    Participant

    Asa e cu “potaile” noastre, cind ti-e lumea mai draga iti trag cite o boacana.

    Si ai nostrii o taie pe usa cind au ocazia. Dimineata eu plec din casa inaintea sotului. Cind vad ei ca sunt imbracata in alb si iau poseta pe umar, toti 3 se posteaza la usa de la intrare si asteapta sa se deschida usa.

    Sotul ii ia pe toti  3 in brate si asa pot iesi din casa.

    Cineva, ( stapin de dihori), povestea ca intr-o dimineata in drum spre servici cu masina pe autostrada, la un moment dat incepe poseta sa se miste

    si apare un capsor curios de dihor din ea. Rezultatul: 1 ora intirziere la servici cu mustruielile de rigoare de la sefuSmile

    #3417
     Simo_Pas 
    Participant

    Tina s-a invatat mai nou sa bea apa de la trandafirii pe care i`am pus la inradacinat.

     

     

    Tony e un scump si de gras ce este, numa se da de`a dura :))

    http://i53.tinypic.com/2ql8nxj.jpg

    #3541
     Simo_Pas 
    Participant

    Mai nou nebunica mea fura tot si papa

    Ieri a furat si mancat usturoi si ce urat ma shashaia daca am vrut sa`i iau punga cu usturoiul !!!!

    Dupa usturoi a furat caisa :))http://i52.tinypic.com/294jnte.jpg

    Fie diho cat de mic, dupa masa doarme un pik 🙂 http://i54.tinypic.com/k2l8wk.jpg

    #3544
     danieladdo 
    Participant

    Dihorii mei sunt harnicuti, daca arunc ceva pe jos in 2 minute e curat si dus tot sub masuta (de obicei acolo gasesc tot ce lipseste, gen telecomanda, telefon, pixuri…etc):

    View My Video

     

    #3545
     margot1 
    Participant

    Simona, recunoaste tu ca nu le dai nimic sa pape!!!Smile

    Saracii de ei sunt obligati sa fure papica ca sa nu moara de foame!!!  

     La Toni se vede cit de slabut este!!!!!KissTongue out

    #3547
     iulia 
    Participant

    Da` cu ce pofta papa ea din caisa :)) m-am amuzat putin trebuie sa recunosc … e tare dulce , la fel ca si caisa ce-o savura cu atata placere 😛

    #3548
     Simo_Pas 
    Participant

    Da Margot, ii tin flamanzi vai de ei :))) Tina mananca si pe dracul daca e pe masa noastra si sa vezi ce urat face daca vreau sa`i iau ceva sau daca vreau sa o scot din cutia cu cartofi :)))

Vizualizare 15 articole - 61 la 75 (din 129 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account