Castrarea

Acest subiect conține 82 de răspunsuri are 16 voci și a fost actualizat ultima dată de Poza de profil pentru ana-simona ana-simona acum 3 ani, 1 lună.

• Autor
    Poza de profil pentru Pixie Pixie 
    Participant

Mare atentie la hipotermie, in timpul si dupa ce se trezeste din operatie. Sper sa se vada in poza cum pe masa rece de inox e pus un prosop si, de asemenea pernitelele care sustin dihorita. Totul trebuie evident sa fie sterilizat inainte.

Image and video hosting by TinyPic

© Ferret Husbandry, Medicine and Surgery (Second Edition)

Poza de profil pentru BabyDea07 BabyDea07 
    Participant

Luni mergem si noi la castrat… Am emotii…Stiti cumva cam cat dureaza operatia?

Poza de profil pentru ana-simona ana-simona 
    Participant

20 de minute maxim jumatate de ora .

Poza de profil pentru raluka raluka 
    Participant

hey tuturor! tin sa va anunt ca tocmai ce m-am intors cu pufoasa mea de la operatie! totul a decurs bine, mi-a dat domnul doctor cateva sfaturi utile pt orele ce vor urma si am venit acasa! a iesit singura din cusca, chiar daca nu si-a revenit dupa anestezie, iar acum doarme! sper ca totul sa decurga bine, si sa isi revina complet! peste 2 zile trebuie sa mergem inapoi la cabinet, din cate am inteles pt ca trebuie sa ii dezinfecteze operatia! va tin la curent! pupici!

Poza de profil pentru  Anonim

Ma bucur ca e totul in regula, dar nu i se face antibiotic postoperatoriu?

Poza de profil pentru raluka raluka 
    Participant

cred ca o sa il faca maine kand o duk inapoi la cabinet! nu stiu sa iti spun prea multe, domnul doctor avusese o operatie grea inainte( stiu ca nu este o scuza) si nu mi-a oferit ff multe informatii despre ce urmeaza! maine am timp sa discut cu dumnealui mai multe! o sa va tin la curent!

Poza de profil pentru BabyDea07 BabyDea07 
    Participant

Si eu am castrat dihorasul, au trecut aproape 2 saptamani, dar am o nelamurire: cum ii pot scoate atele? Mi s-a spus ca in 10 zile, max 2 sapt trebuie sa i le scot…

Poza de profil pentru ana-simona ana-simona 
    Participant

@ babydeea draguta firele i le scoate medicul care l-a operat nu tu…deci trebuie sa mergi cu el de acum sa i se scoata firele.

Vizualizare 8 articole - 76 la 83 (din 83 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2016 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?