Acest subiect conține 82 de răspunsuri are 16 voci și a fost actualizat ultima dată de  ana-simona acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #5204
     Pixie 
    Participant

    Mare atentie la hipotermie, in timpul si dupa ce se trezeste din operatie. Sper sa se vada in poza cum pe masa rece de inox e pus un prosop si, de asemenea pernitelele care sustin dihorita. Totul trebuie evident sa fie sterilizat inainte.

     

    Image and video hosting by TinyPic

    © Ferret Husbandry, Medicine and Surgery (Second Edition)

    #5218
     BabyDea07 
    Participant

    Luni mergem si noi la castrat… Am emotii…Stiti cumva cam cat dureaza operatia?

    #5219
     ana-simona 
    Participant

    20 de minute maxim jumatate de ora .

    #5228
     raluka 
    Participant

    hey tuturor! tin sa va anunt ca tocmai ce m-am intors cu pufoasa mea de la operatie! totul a decurs bine, mi-a dat domnul doctor cateva sfaturi utile pt orele ce vor urma si am venit acasa! a iesit singura din cusca, chiar daca nu si-a revenit dupa anestezie, iar acum doarme! sper ca totul sa decurga bine, si sa isi revina complet! peste 2 zile trebuie sa mergem inapoi la cabinet, din cate am inteles pt ca trebuie sa ii dezinfecteze operatia! va tin la curent! pupici!

    #5229
     Anonim

    Ma bucur ca e totul in regula, dar nu i se face antibiotic postoperatoriu?

    #5230
     raluka 
    Participant

    cred ca o sa il faca maine kand o duk inapoi la cabinet! nu stiu sa iti spun prea multe, domnul doctor avusese o operatie grea inainte( stiu ca nu este o scuza) si nu mi-a oferit ff multe informatii despre ce urmeaza! maine am timp sa discut cu dumnealui mai multe! o sa va tin la curent!

    #5231
     BabyDea07 
    Participant

    Si eu am castrat dihorasul, au trecut aproape 2 saptamani, dar am o nelamurire: cum ii pot scoate atele? Mi s-a spus ca in 10 zile, max 2 sapt trebuie sa i le scot…

    #5232
     ana-simona 
    Participant

    @ babydeea draguta firele i le scoate medicul care l-a operat nu tu…deci trebuie sa mergi cu el de acum sa i se scoata firele.

Vizualizare 8 articole - 76 la 83 (din 83 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account