Acest subiect conține 82 de răspunsuri are 16 voci și a fost actualizat ultima dată de  ana-simona acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3405
     ana-simona 
    Participant

    nu trebuie sa ii dai cu nimik ci doar sa ai rabdare sa astepti sa inceapa sa se vindece operatia dupa ce l-ai castrat si dupa cum au scris si fetele dupa 2 sapt poti incerca sa il speli.Nu cred k va mirosi .

    Ps: dak nu da prea multe pufuri te-as sfatui sa nu ii scoti glandele.

    #3412
     elena 
    Participant

    Multumesc pentru raspuns….astept dupa castrare sa vad cum va fi….pufuri nu da foarte multe,numai ca miroase,si incerc sa ma obisnuiesc cu mirosul Smile…este primul meu dihor pe care il am,incerc sa ma obisnuiesc cu el,mai musca el asa din cand in cand…azi a facut la litiera pt prima data,il voi pune mereu sa stie ca acolo trebuie sa faca…

    #3413
     ana-simona 
    Participant

    trebuie sa fii perseverenta si sa nu cedezi pt k nici el nu va ceda crede-ma ca stiu ce iti spun sunt animale ambitioase .e bine k nu da pufuri des,eu consider k nu e cazu si nici lui millo nu am decat sa ii scot glandele pt k la fel e si el le da din cand in cand pufurile .Urmeaza la castrat luna viit sau cealalta depinde .Iar cu mirosul ai sa vezi k in scurt timp va disparea .Sper sa iti fi fost de folos.Pupam nasucul lui.

    #4288
     elena 
    Participant

    Multumesc monika….nu voi renunta,voi incerca sa-l educ cat se poate de bine….il iubesc mult,chiar daca e primul meu dihor,l-am luat din dragoste de animale,nu pot sta fara ele…Ma simt fara energie….ma bucur ca l-am cumparat…Cred ca a fost sa fie al meu…De unde l-am cumparat era adus de 2 zile…am oprit cu o prirtena sa cumparam mancare pentru pisica ei,si l-am vazut…dragoste la prima vedere….Kiss…Voi intreba de mancare speciala pentru el,sper sa gasesc aici unde stau eu,eu nu locuiesc in tara,de aceea vreau sa vad daca au asa ceva,daca nu ceva similar….voi pune in curand poze cu el….

    #4089
     Anonim

    Ce varsta are masculul?

    #4091
     elena 
    Participant

    Roxana Luis are 8 luni….joi mergem la castrare….Smile

    #4092
     ana-simona 
    Participant

    bine draga asteptam cu nerabdare sa il cunostem ii tinem pumnii pt joi sa se faca bine cat mai repede si ii pupam nasucul lui de strengar.:*

    #5161
     raluka 
    Participant

    tocmai mi-am programat pufoasa pt sterilizare in data de 15 decembrie! mergem la sf gheorghe unde am auzit ca este un domn doctor ff bun cu experienta cu dihori! sincer tot am emotii mari! vreau sa va intreb daca este vreun regim special pentru perioada de dupa operatie( trebuie sa manance cv anume, are anumite rectrictii) pt ca vreau sa totul sa fie f bn, si sper eu sa isi revina destul de repede! multumesc

    #5162
     Simo_Pas 
    Participant

    Dupa operatie nu trebuie sa`i dai mancare si apa deoarece  va recurgita (dar chestiile astea sigur ti le va zice medicul) Trebuie sa mai ai grija la sariturile pufoseniei, sa eviti pe cat poti joaca, sa nu faca efort pentru ca se pot desface suturile (firele). Multa bafta sa aveti, nu`ti fa grij , o sa fie totul ok! Kiss

    #5163
     ana-simona 
    Participant

    da clar este un regim anume in primele zile dupa sterilizare…. a doua zi ii faci putina supica (o bucatica de carnita fiarta, iar in zeama aia sa ii toci cat poti de fin cateva fasiutze de carnita care ai fiert) si cam asta ii dai a doua zi,a treia zi jumatate de zi tot supica si apoi pe seara il poti trece pe cateva croncatele , a patra zi mancare normala.Ca si Simo dupa cum a zis si ea eviti sarituri ,catarare si alte eforturi macar cateva zile dak e mai zvapaiat ca sa se prinda operatia.In rest insanatosire grabnica …pupam nasucul lui :*:*:*: Millo si Tedy

    #5164
     Anonim

    Cred ca fetele au spus tot ce era de zis. Sub nicio forma sa nu ii dai mancare si apa in ziua operatiei; exista posibilitatea sa se inece, daca nu s-a trezit bine din anestezie. E de preferat sa aiba prosopoate curate (spalate la 90″C) in culcus, pentru a evita posibilitatea aparitiei unei infectii. 

    #5165
     danieladdo 
    Participant

    Si sa nu o lasi sa se linga la operatie

    #5166
     raluka 
    Participant

    va multumesc mult pentru raspunsuri! o sa tin cont de tot ce mi-ati spus! sper sa isi revina destul de repede! pupici si multumesc!

    #5167
     radulyl 
    Participant

    raluka a spus:

    tocmai mi-am programat pufoasa pt sterilizare in data de 15 decembrie! mergem la sf gheorghe unde am auzit ca este un domn doctor ff bun cu experienta cu dihori! sincer tot am emotii mari! vreau sa va intreb daca este vreun regim special pentru perioada de dupa operatie( trebuie sa manance cv anume, are anumite rectrictii) pt ca vreau sa totul sa fie f bn, si sper eu sa isi revina destul de repede! multumesc

     

    Buna. Eu sunt din Sf. Gheorghe dar momentan traiesc in Cluj. Cum se numeste doctorul din Sf. Gheorghe?

    #5168
     raluka 
    Participant

    doctorul kondor este cel unde merg cu pufoasa mea!

     

     

     

Vizualizare 15 articole - 61 la 75 (din 83 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account