Acest subiect conține 23 de răspunsuri are 9 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 12 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2327
     Anonim

    Probabil ca nu stiti, insa in crescatoria de la Tg Mures nu se mai reproduc animale pana la dispozitii contrare. Pentru ca mai sunt persoane fizice care voi pui de dihor, domnul director a decis sa imperecheze cateva femele (cu acceptul superiorilor) pentru a satisface aceasta cerinta.

    Puii vor putea fi luati in jur de 10-15 iunie. Rugamintea mea este, daca isi doreste cineva, sa anunte din timp, pentru ca numarul puilor este limitat. Se va intocmi o lista in functie de care se vor imperechea animalele, pentru a nu ramane cu exces de pui. Intrucat vor fi putini pui, nu se poate garanta exact culoarea (alb, crem, standard).

    Eu am mai avut cerinte in trecut, am adus pui de la crescatorie si m-am trezit ca persoanele respective nu mai raspundeau la telefon sau se razgandisera intre timp. Nu sunt crescatoare de dihori si nici nu pun niciun fel de adaos la pretul de cumparare din crescatorie (eventual va fi o suma infima pentru motorina persoanei care ii va lua de acolo – eu sau unul dintre viitorii stapani, daca va solicita acest lucru). Pentru ca nu vreau sa ma mai lovesc de o astfel de situatie, sa raman cu pui pe care nu am unde sa ii plasez si de persoane neserioase, o sa rog sa se faca plata unui avans (50%), inainte de aducerea puiului de la ferma.

    Va rog sa va ganditi foarte bine inainte de a plasa o comanda ferma. Avem de-a face cu animale, nu cu jucarii de plus. Daca aveti indoieli sau faceti asta doar dintr-un moft, mai bine renuntati la idee.

    Pentru comenzi, va rog sa ma contactati pe numarul personal 0723 505 715 sau pe adresa de e-mail roxana@dihori.ro.

    Multumesc.

    #3536
     Anonim

    Merg dupa puiuti in data de 25 iunie (sambata). Nu sunt dihori albino 🙁

    #3550
     MaryyAa 
    Participant

    as vrea eu un puiut daca au mai ramasLaughing

    #3559
     Anonim

    Puiuti sunt, dar cum vad ca esti din Cluj…Nu ai putea veni la crescatoria din Tg Mures sa il iei personal? Spune-mi cum ti se pare ideea…

    #3562
     MaryyAa 
    Participant

    voiam sa stiu daca mai sunt sau nu

    sa nu merg degeaba..

    #3563
     Lilu 
    Participant

    @maryyaa: Am vazut ca esti din Cluj, daca doresti ai putea sa incerci sa iei un dihor din Cluj? Vorbeste cu fetele care le au pe Joy si Sunny, si ele tot din Cluj sunt. Din cate am inteles Oana a cumparat chiar azi o fetita din Cj, sora cu Joy si Sunny. Cei care au de vanzare cred ca mai au puiuti.

    #3564
     MaryyAa 
    Participant

    nu prea stiu de unde..

    ms de sfaturi

    #3565
     Lilu 
    Participant

    Sunti din Cluj, poti lua legatura cu ele prin mesaj privat 🙂

    Poate se uita si fetele la acest topic si iti vor raspunde aici.

    Succes!

    #3566
     iulia 
    Participant

    Din pacate Zoli  nu mai are puiuti , erau 3 fete si 2 baieti si 2 fete sunt Sunny si Joy care sunt la Cluj si celalata la Bucuresti la Oana Ingerasu  cu inca un baiat … si unu si-a lasat lui 😛

    Eu iti recomand sa mergi la Tg Mures cu Roxana sa-ti alegi unul de acolo si sa speram ca vei gasi unul pentru tin :*

    #3567
     MaryyAa 
    Participant

    fetelor,ms mult de raspunsuriKiss

    sper si eu sa gasescSmile

    #3572
     Sonia Ugro 
    Participant

    Salut!Vad ca vrei sa iti cumperi un dihoras! Eu o am pe Sunny,sora lui Joy si da,din pacate,Zoli nu mai are pui.Dar,daca vrei ma pot interesa pe internet si te pot informa daca gasesc ceva pe aproape.Succes!

    #3577
     Anonim

    Perfect. Eu plec pe 25 (pica sambata) la crescatorie. O sa discut cu Pixie detaliile, iar voi aranjati intre voi ce si cum Kiss

    #3692
     Anonim

    Am fost sambata si am adus puiutii :)). In total 16! Am 3 femele in plus, dar sunt in discutii sa le plasez. Sper sa le gasesc stapani buni Kiss

    O sa pun niste poze cu ei diseara 😀

    #3698
     ingerasuoana 
    Participant

    yeeeee, ai marit comunitatea!

    sa fie fericiti si iubiti dihorasii!

     

    esti cea mai tare Kiss

    #3712
     ingerasuoana 
    Participant

    iooooooooooooooooooooi ce de dulceturi!!!!!!!!!sa le papi pe toate nu alta!!!!!!!!!!

    nu stiu cum ai putea alege! Kiss

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 24 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account