Acest subiect conține 25 de răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 8 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #4958
     Anonim

    Monika7, nu stiu ce s-a discutat in privat si nu ma priveste. E clar ca topicul a degenerat foarte tare. Ideea e simpla: nu sustin si nu recomand imperecherea acestei dihorite din nou.

    Va rog ca de acum incolo, orice se discuta in privat sa ramana in privat. Nu cred ca intereseaza pe nimeni pe forum.

    #4959
     ana-simona 
    Participant

    Cum am spus mai jos aseara de azi inainte nu ma mai intereseaza de nici un dihor care nu este al meu si nu voi mai scrie nici un comm sau cv de genu pe acest forum.

    #4960
     Geo 
    Participant

    Poate Pixie se referea la mine, caci am intr-adevar multe animalutze, dar eu ma dedic lor si mare parte din timpul meu  le apartine, incat o duc f bine..Ca este dezordine in apartamentul meu, asa e, dar tocmai pt ca animalutele se fatzaie peste tot, pentru ca e casa lor, in care locuiesc si eu Kiss – asa consider!!!Embarassed Eu las fetele mele dihorite de vreo 4-5 ori/zi libere in jumate de casa-aceea unde nu se afla rozatoarele. Ma joc cu ele, se joaca si motanul negru si cand vad ca se culca, le pun in colivia lor, unde au si acolo spatiu-e din cele de 200 ron din Animax…Dar cum le vad ca se trezesc, le las iar iar libere.S-au obisnuit sa  faca caca undeva la baie, deci prefer sa fie libere sa faca acolo, caci in colivie fac exact langa litiera, pe ziare, deci trebuie sa curat, asa ca e mai bine libere si pt ele si pt mine. Asadar faptul ca am multe animalutze nu inseamna ca ar fi neglijate sau tinute inchise in custi (si iepurasii ii las liberi in camera mea, pasarile , le las sa zboare prin camera cateva ore, chinchillele la fel. Doar ca nu trebuie sa interactioneze raozatoarele cu dihorii. Pisicile nu au treaba cu iepurasii, stau tolanite alaturi fara probleme, si cateii la fel. Dar cainii evita dihoritele Innocent,pt ca ii mai ciupesc in joaca, asa ca urca in pat, haha…Cum se vede, dihoritzele sunt sefele!!!

    Acum, desigur Elena va alege cui sa il dea pe LOV, important este ca el s-o duca bine Embarassed

    #4962
     iulia 
    Participant

    Doamne! la ce s-a ajuns …. am lipsit cateva luni si am gasit aci tot ce nu mi-am dorit sa vad … 

    pana acu  nu de mult aici era locul unde lumea povestea si impartasea bucuria care ne-o daruiesc animalutele noastre mult iubite … ce s-a intamplat cu toate astea de ati inceput sa va judecati si sa va aruncati in fata chestii care pe noi (care doar citim postarile ) ca voi nu va intelegeti ?

     

    vreau doar sa va amintesc ca aici se discuta despre dihori nu despre oameni , imi pare rau sa vad discutii de genul celor de mai jos 🙁

    #4964
     Anonim

    Da, sincer si mie imi pare rau. E tot ce urasc mai mult sa ma 'cert' cu oameni, dar era o discutie necesara pentru ca lucrurile au fost intelese complet gresit si chiar m-am saturat sa fiu pusa la perete neargumentat.

    Cesare si Monika7, nu stiu la cine s-a referit Pixie, insa daca va face sa va simtiti mai bine, imi cer scuze oficial in numele moderatoarei mele in cazul in care vreunul dintre voi s-a simtit ofensat.

    Sper ca discutiile sa se incheie aici si sa ne vedem in continuare de viata noastra alaturi de dihorasi Smile

    #4965
     ELEnNa 
    Participant

    Se poate sa isi vada toata lumea de treaba ei si sa nu mai intervina?! Se poate?! 

    Daca nu este loc pe acest forum si pentru dihorasii mei handicapati, tampiti, nebuni, urati si cum vreti voi sa ii catalogati nu aveti decat sa imi spuneti sa-mi misc fundul si nu-i absolut nicio problema. Prefer sa imi vad de treaba mea decat sa tot incerce unii si altii sa-mi sape gropi. 

    Din punctul meu de vedere pixie nu a gresit cu absolut nimic, a fost foarte finuta si destul de explicita incat sa roage pe toti sa nu isi mai bage nasul decat daca vor sa imi ia dihorasii, atat. 

    Nu mai am chef de polemici si nici sa vorbesc despre lucruri fabulate.  

    Merci.  

    #4966
     Simo_Pas 
    Participant

    Cred ca e destul cu polemica Sealed Cred ca Elena poate decide cui sa dea dihorasii. 

    Va rog sa postati adecvat topicului!!!

    #4967
     Anonim

    Elena, daca tu consideri ca ti-am sapat gropi si ca ai niste dihori urati si handicapati, inseamna ca nu ai inteles nimic din ce am scris. Ma intristeaza foarte tare, iti spun sincer, dar…in fine, e treaba ta, intelegi si crezi ce vrei.

    Nu te goneste nimeni de pe acest forum, poti sa activezi in continuare ca utilizator. Nu sunt atat de 'wtf' cum crezi tu Wink

    #3235
     Anonim

    Dihorii au fost vanduti. Anuntul nu mai este de actualitate.

    #3236
     Elisza 
    Participant

    Cesare… Ce mai face Samir di Livio? Schnauzerul..

    #3299
     Geo 
    Participant

    Eu i-am luat pe Lov si pe Qua <3<3

     Sunt niste dulci amandoi, cel putin uriasul Lov se tine prin casa dupa mine ca un catelus, s-a imprietenit cu Teckel-ul sarmos si cu motanul negru, cu care se joaca si, desigur cu cele 2 junioare pe care le aveam dinainte: Cara si Booboo Smile

     Sunt cu totii sanatosi tun si plini de viata!!!

     (Eliza, iti raspunsesem pe mesaj pe FB despre Schnauzer: Kalle l-am re-numit eu Smile )

     Voi mai pune poze pe  pagina de pe FB cu cei 4 dihorasi ai mei…

Vizualizare 11 articole - 16 la 26 (din 26 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account