Acest subiect conține 65 de răspunsuri are 12 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 10 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #5215
     Anonim

    Desi Advantage nu este licentiat pe dihori, a fost testat si este folosit in USA pe dihori cu succes, spun ei. Nu stiu ce sa zic, nu l-am folosit si nici nu l-am recomandat; prefer sa folosesc Advocate pentru pisicute sub 4 kg, pentru ca este licentiat. Este decizia ta 🙂

    #5372
     BabyDea07 
    Participant

    Buna tuturor,

     

    Am si eu doua intrebari:

    1. De cate ori pe an trebuie  facut vaccinul si deparazitarea? Al meu le-a facut ultima oara in octombrie 2012….

    2. Pentru un dihoras de 3 ani, sunt necesare anumite analize? Nu am nici o problema cu al meu, dar..preventiv. 🙂

    #5375
     Anonim

    Vaccinul se face anual (octombrie 2013, in cazul tau). Deparazitarea interna se face in mod normal o data la 3 luni, dar noi facem o data la 6 luni, tinand cont ca dihorii nu sunt predispusi la parazitoze la fel ca pisicile sau cainii. Deparazitarea externa se face in mod normal o data pe luna, insa noi ii deparazitam extern cand este cazul sau vara, cand ii scoatem la plimbare.

     

    Analizele de rutina sunt cele de biochimie/hematologie. Le recomandam 1 data pe an pentru dihorii pana in 5 ani si de 2 ori pe an la dihorii seniori. 

    #5445
     Aura 
    Participant

    Buna ziua!Exista alt inlocuitor pentru Disterom C?Cei care imi preluau comanda mi-au spus ca nu se mai fabrica.Ce facem in situatia aceasta?Frown

    #5446
     Simo_Pas 
    Participant

    Buna ziua! Incearca la Falcon Vet  ( citeste putin mai jos si sigur te lamuresti!)

    #5447
     Anonim

    Vaccinul se produce si, din nefericire, nu exista alt vaccin monovalent pe piata in Romania. Cu siguranta exista in Falcon Vet, insa nu ma pot pronunta pentru alte locatii. 

Vizualizare 6 articole - 61 la 66 (din 66 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account