Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 13 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2276
     Simo_Pas 
    Participant

                 Dupa ce am vazuto pe Tina in magazin, vinerea, am dat telefon unui medic veterinar care stiam ca se pricepe foarte bine la tot felul de animalute de companie, sa-i cer un sfat, adica ce sa-mi iau, dihor sau veverita canadiana, sfatul lui a fost sa-mi iau dihor , asa am si facut .Sambata dimineaza am plecat repede spre magazine sa o cumpar, imi era foarte  frica sa nu o fi  cumparat alcineva  si eu sa raman fara ea. Cand am ajuns la magazin, micuta era treaza, ma astepta. Am cumparato pe Tina, am mai cumparat mancare speciala pentru ea, adapatoare, hamac,nisip, litiera si o jucarie. Pe Tina au bagato intr-o cutie de carton, dadea saraca cu labutele sa iasa afara, mie imi era frica sa nu iasa ca nu steam cum va reactiona nestiind nimica despre ei…. . Intr-un final sa potolit, a adormit. Ajungand cu ea acasa, am bagato in cusca care era pregatita, doar hamacul ,litiera, adapatoarea si mancarea mai trebuiau puse, am deschis cutia si am puso  inauntru in cusca si asteptam sa iasa, dar micuta nu vroia sa iasa, am bagat mana in cutie, am vorbit cu ea, o mangaiam , ea ma cerceta, ma mirosea, ma capsat putin Wink. A iesit intr-un final din cutie,fara sa fie stresata, a cercetat toata cusca, a mers sa bea apa dupa care a papat putin si sa urcat in hamac la somn. Dupa ce sa trezit, sa intins, a venit la usa de la cusca, am deschis usa, iar ma cercetat , a venit in maini la mine, am luato in brate si bineinteles ca nu a vrut sa stea ca ea vroia sa cerceteze toata casa, am lasato sa mearga in cercetare, urca singura in cusca si fura bobite pe care le ducea la mine sub pat si de atunci circula libera unde vrea si  fura tot ce gaseste Laugh, doar noaptea o inchid, preventiv sa nu fie calcata accidental de cineva ,deoarece ea   mai are obiceiul sa se intinda in mijlocul camerei pe covor, covorul fiind mai mult pe maro , alb si negru, Tina abia se observa.

    ,,Paza buna trece primejdia rea”

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account