Acest subiect conține 21 de răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 12 ani, 10 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2335
     Anonim

    Sunt in cautarea unui viitor stapan iubitor pentru blanosul meu, Adolf… Este un mascul albino, in varsta de un an. Este castrat si i-au fost inlaturate si glandele.

    Din pacate, urmeaza sa imi schimb domiciliul in scurta vreme si nu il pot lua cu mine.

    Pentru cei interesati despre detalii, contactati-ma la adresa de mail nuamrabdare@gmail.com

    #3375
     Roxana 
    Keymaster

    Iti multumesc pentru ajutor, desi as fi preferat sa nu fie nevoie 🙁

    Mi-a fost greu sa scriu si anuntul anterior, intradevar este greu sa te desparti de un animalut atat de adorabil….

    Adolf este pe atat de cuminte pe cat poate fi un dihoras, dar compenseaza prin afectiune. In general, isi face programul dupa al meu, daca eu dorm, doarme si el, daca umblu prin casa imi vaneaza picioarele. Ii place foarte mult sa stea in poala mea daca citesc sau ma uit la tv, mai ales daca il mangai sub barbita si vine sa te pupaceasca cu prima ocazie.

    Este cuminte daca il lasi acasa singurel mai multe ore in timpul zilei, cu conditia sa nu aiba la indemana vreun sul de hartie igienica:) Desi plimbarile nu au fost multe, pentru ca a fost frig pana acum, sta cumintel in lesa si cerceteaza fiecare fir de iarba.

    La mancare nu este pretentios, mancanca aproape orice fel de bobite si, din cand in cand, putin piept de pui.

     

    Mi-as dori foarte tare sa pot gasi un stapan care sa ii ofere atentia necesara, pentru ca e un animalut tare iubitor. Si mie imi pare foarte rau ca nu pot sa il iau cu mine, dar persoana cu care voi locui are o alergie destul de serioasa 🙁

     O sa incerc sa revin si cu cateva poze in curand….

    #3376
     Roxana 
    Keymaster



    #3380
     Anonim

    Daca era Maya mai prietenoasa cu dihorasii necunoscuti, l-as fi luat eu…Frown

    E atat de scump!!!!

    #3381
     ingerasuoana 
    Participant

    e tare dulce pufosenia!!!

    l-a admirat un coleg al sotului Laughing poate se lipeste ceva Smile

    #3384
     Roxana 
    Keymaster

    M-a contactat cineva pe adresa de mail si acum i-am scris, prezentandu-i cateva avantaje si dezavantaje, pentru ca nu vreau ca nimeni sa regrete decizia facuta…

    Va voi tine la curent daca Adolf a fost plasat intr-o familie noua sau daca ramane de actualitate anuntul…

    Va multumesc mult pentru ajutor, mai ales ca imi este foarte greu sa ma despart de el….

    #3385
     Anonim

    Haha, si colega mea de munca il tot admira de dimineata….speram sa se lipeasca ceva mai mult Kiss

    #3382
     Anonim

    Am gasit stapan!!! Este un prieten de-al meu, un tip foarte de treaba si responsabil, care mai are un mascul albino, Piu, salvat dintr-un petshop.

    Poti sa ai incredere maxima ca e pe cele mai bune maini! Piu este foarte iubit si bine ingrijit :D. Te va contacta pe e-mail.

    #3070
     ingerasuoana 
    Participant

    hahaha :))

    acum e bataie pe el :))

    #3388
     Roxana 
    Keymaster

    Ufff, ce dilema… Oana, am vorbit cu colegul sotului tau si ar trebui sa vina sa il vada pe Adolf diseara. Roxana, poti te rog cumva sa vorbesti cu amicul tau, poate punem de-o intalnire intre pufoshenii rapid, ca sa vedem care ar fi caminul cel mai potrivit pentru Dolfi al meu?

    #3390
     ingerasuoana 
    Participant

    Voi hotarati 🙂

    nu ma bag 🙂

    #3393
     Anonim

    Momentan sunt discutii si pentru Arthur si pentru Adolf. Sunt optimista ca amandoi isi vor gasi stapani iubitori 🙂

    Va tin la curent!

    #3397
     Anonim

    Din pacate, nu s-a concretizat nimic, in ciuda optimismului meu…Adolf este inca disponibil pentru adoptie.

    #3398
     ingerasuoana 
    Participant

    nu l-a vrut Piu langa el? 🙁

    #3399
     Roxana 
    Keymaster

    Pai, fiind masculi amandoi, e o mica problema cu teritoriul…

    Speram totusi ca Adolf va cuceri inima cuiva, in ciuda numelui 🙂

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 22 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account