Acest subiect conține 12 răspunsuri are 8 voci și a fost actualizat ultima dată de  Cornelr acum 11 ani, 5 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2473
     catalin braila 
    Participant

    Sper sa nu fie stearsa aceasta postare

     

    Buna ziua…

    Tot ma uit pe adresa dumneavoastra “Dihor.ro” sa pot adopta cu adevarat un pui de dihoras

    Nemultumirea mea ?!

    Din cate stiu si adminstratorii si restu persoanelor care doneaza , “iubesc “ nu iau nici o masura , sa sfatuiasca o pers care doneaza …

    De exemplu : este un utilizator : Monika7 ( ceva de genu daca nu ma insel ) – 0761615505 Ana. ..

    Din cate stiu TOATA lumea stie ca aceasta persoana se da drept iubitoare de DIHORASI , dar in schimb ea ii vinde ( adopta si ii vinde) de ex daca tineti minte era o dihorita alba ,care suferea de o boala ( ii cadea parul de pe coada )  , nu era ingrijita… stiu ca tot MONIKA7 a adoptat”o si cand a vazut starea ei  a donat'o (( daca tot e iubitoare dc nu a pastrat'o ????? + ca a mai adoptat zilele astea un baietel dihoras de 3LUNI– peste cateva zile va fi de vanzare !! – si un administrator deschisese o sectiune  pt donatii pt cea bolnava :: banii stransi la cine se duc , se ajuta intradevar animalutul ????? sau sunt bani pt buzunar ???? )))

    Si dc administratorii nu blocheaza utilizatorul MONIKA7(MASURI)  sau banii stransi  din donatii si presupusele adoptii se impart in 2 ( bara bara )) ????

     

    nu vreau sa jignesc sau sa supar pe cineva cu aceasta postare , dar poate sunt pers care isi doresc cu adevarat sa adopte …

    iar voi cei care aveti dihori si care tot va laudati , ca stiti sa ii cresteti , va dati cu parerile pe FacaBook / pe Dihor .. NU FACETI NIMIC…

    Doar VB de voiSealed  ..

    BV BV BV  de 10000 ori BV  !!!

    —————–

    de ex si eu imi doresc sa adopt un dihoras —- EU dc nu pot ? Ca nu am experienta ?? Dar voi a'ti avut de cand vati  nascut Dihorasi ??? , si daca nu mas acomoda cu el   ,la randul meu las dona nu sa fac o afacere  , adopt si vand  pt un suc / cafea .. ( DAR DIN DAR SE FACE RAI )

    ………

    CHIAR IMI PARE REU DE VOI  !!!!!!!!!    IUBITORI MAI MULT DIN VB CA FAPTELE  ZIC ADEVARUL >

     

    SI SA RAMANETI TOT ASA …  INDIFERENTI   SI PLINI DE SFATURI SI PARERI   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    MS


    #5058
     Anonim

    In primul rand, draga Catalin sau cine oi fi tu, vorbesti numai ABERATII!

    Stai pe site-ul meu, pe forumul meu si ma acuzi ca fur bani din donatii? Nu ti-e rusine??? De cand pana cand trebuie sa stau eu la dispozitia oamenilor sa ii sfatuiesc in privinta donatiilor? Ma platesti tu cumva?

    Exista un site care trebuie citit. Ca oamenii nu citesc si sar direct pe forum nu este problema mea. Ca oamenii apar ca utilizatori deja stapani de dihori, nu este iarasi problema mea. Cam ce impresie ai tu ca sunt eu, serviciu public???

    Monika7 nu vinde dihori, ci ii ia, ii spala, ii curata si le gaseste stapani. Nu s-a pus niciodata problema ca acea dihorita va ramane la ea, ci ca va fi luata pana i se gaseste un stapan. Iar donatiile nu au fost pentru ea, dar oricum tu habar nu ai ce vorbesti asa ca nici nu intru in capitolul asta.

    Dihorul agresiv a fost luat tot de ea pentru a fi reabilitat. Nu va fi vandut, va fi donat atunci cand va fi un dihor cuminte, capabil sa aiba un stapan neexperimentat. Deci draga Catalin, aici vorbim despre un serviciu adus animalelor si oamenilor, nu furturi, nu vanzari si alte aberatii pe care le scoti tu pe gura.

    Unde ai postat pe topicul cu donatia ca ti-l doresti?

    Si apropos de sters mesaje, nu va fi sters niciun mesaj, atata timp cat iti revizuiesti atitudinea si nu mai lansezi acuze nefondate. Pentru ca daca nu se va intampla, vei primi direct BAN.

    #5059
     catalin braila 
    Participant

    ok .. scz de deranj Roxana —

    atunci sunt dispus sa il iau eu dihorasul cand se va face bine si as vrea sa fiu contactat pe PM – eu nus din Bucuresti…

    dar pot trimite pe cineva sa il ia  si sa il aduca la BRaila in siguranta si sa fie pe maini bune..

    :: Si pe Millo dc il pusese pe FORUM CA IL DONEAZA si cand am sunat sa il iau , mi'a cerut 250 ron ???daca nu ma insel si Millo era tot din donatii luat

    — dar poate il luam eu baietelul de 3Luni (saptamana asta sunt in Bucuresti ) .. eu nu pot avea grija de un animal, daca nu avem  sau avut dihoras asta inseamna ca suntem  incompetenti ??

    tot ce se doneaza numai Monika7 ia.. ..  cat de facatoare de bine e … 

     — si faza cu donatul ma refeream ca odata ce iei un dihor treb. sa il si tii , doresti, ai mila sa il faci bine , ca sa ii faci tratamentul  .. nu il iei acum  de la unu si peste 4 zile  il dai ca e bolnav …. atunci dc il mai iei , daca nu poti face u cv personal?? cum era pe net postat  “donez” si Monika7 la adoptat asa poate era careva care il tinea, facea tratament si nu il dadea mai departe.

    am vazut si eu postare  ce celalb si mam gandit inainte de 10 ori sa il iau sau nu  – dar ne avand conditii sa ii ofer tratamentul am decis sa nu il iau sa il chinui..

    ca daca stiam il luam eu , il spalam si il dadeam mai departe poate cu 100 ron , sau poate asteptam ajutor vostru pt presupusa ingrijire .

     

     ca asa as vrea sa adopt si eu un dihoras bolnav   sau poate mai multi dc nu ??

    #5060
     catalin braila 
    Participant

    dar cate anunturi is pe net cu adopt / doresc — nu am auzit / vazut ca Monika7 sa lase un mesaj public in ca dihorasii care ii ia si le face bine sa le dea unor pers care isi doresc si lasa mesaja ca vor.

    de ex :: arian010

    citez:::  ” Buna , Mi-as dori foarte mult un dihoras. Cine doreste sa doneze , il rog foarte mult sa ma contacteze . Multumesc”

    el dc nu putea sa adopte sau cei care is pe forum sa lase si pt altii ??

    cred ca si el are 2 maini ,2 picioare, cap ….poate sa isi asume o responsabilitate .

    noi care vrem,dorim  ne dati sfaturi sa luam de la Sf.Ghiorge cu 350 ron sau de la crescatoria .

    #5061
     Simo_Pas 
    Participant

    Salut Catalin, 

     Parerea mea este ca daca ai avut ceva de reprosat, puteai sa discuti frumos, nu sa improsti cu atatea rahaturi si aberatii aici  pe forum. Forumurile in general sunt facute sa  se ajute unii pe ceilalti, sa putem sa comunicam intre noi chiar daca nu ne cunoastem unii pe ceilalti, nu sa ne jignim sau sa scriem fel de fel de aberatii (in caz ca nu stii). Daca ai ceva personal cu Monika7, exista pm, sau puteai sa o suni, daca tot ai numarul ei de telefon.

    #5062
     Anonim

    Nu a zis nimeni sa mergi sa dai 350 lei pe un dihor. In Tg Mures e 100 lei, nu 350 lei. Intotdeauna am incurajat adoptia in detrimentul cumparatului, nu stiu de unde scoti tu ideea cu trimisul la cumparat. Da, normal, daca nu sunt dihori la donat si cineva isi doreste asap, cumparatul e singura optiune.

    In topicul cu Cedric, am mentionat clar ca monika l-a luat pentru reabilitare si ca va fi relocat. Ea are deja 2 dihori, nu il poate tine si pe al treilea, definitiv. In loc sa faci toata valva asta si sa arunci acuze, mai bine faceai sa o contactezi si sa ii spui ca iti doresti tu acest dihor dupa ce e totul in regula. Nu era mai frumos asa? Nu ai avut nicio reactie.

    La faza cu donatul de bani, extrem de urat din partea ta! Cu banii aia m-as duce la o manichiura/pedichiura, cel mult. In schimb, cu banii bagati de mine in dihori, mi-as fi luat a doua masina. Asa ca sa nici macar sa nu intram in subiectul asta.

    Cat despre Mia, dihorita alba: nu a fost data ca era bolnava! Dihoritei i-a crescut parul, arata foarte bine inainte sa fie data si este pe maini mai mult decat bune. Monika a intrebat pe cine a putut (cine a lasat mesaje pe pagina de Facebook) si nimeni nu a vrut animalul la momentul respectiv. Si asta nu a facut numai ea, ci si eu. Intre timp s-a mai donat un dihor care nu a ajuns pe forum. Pentru ca, forumul si pagina de web nu sunt singurele locuri unde oamenii spun ca vor dihori. Primesc foarte multe mailuri in privat si tin intotdeauna lista cu potentialii doritori sa adopte. Nu stau sa fac selectie care la cine merge pentru ca nici nu cunosc persoanele respective. Primul care il vrea, il ia.

    Nu a spus nimeni ca un om care nu a avut dihor e incompetent. In cazul lui Cedric, am mentionat ca este foarte greu pentru un nestiutor sa manipuleze un dihor agresiv. Si este un lucru adevarat, de asta a fost pus la donatie.

    Vezi ca rastalmacesti foarte mult ce se spune pe forumul asta si iti imaginezi lucruri.

    Daca vrei sa iei dihorul, vorbeste cu Monika7.

    #5063
     ana-simona 
    Participant

    Cred ca nu ai citit foarte bine ce a scris roxana mai devreme si in plus nu cred ca meriti sa iti dau tie vreo explicatie de ce fac eu ….la cate aberatii ai scris despre mine fara ca macar sa cunosti situatia realmente .Pur si simplu ti-ai dat si tu cu parerea dupa atata timp de cand stai “la rand la dihorasi” si prea “iritat” ca nu iti mai vine randu ce ai zis sa te bagi si tu putin in seama.Dar cu nemultumiri nicidecum sa ne spui k iti doresti asa tare un dihoras .Si alta chestie am auzi  k iti vei lua de la Yoyolina pui .Deci despre ce vorbim noi aici? 

    #5064
     Elisza 
    Participant

    http://www.animale.ro/forum/sh…..a-de-dihor
    Ofer spre vanzare o fetitza de dihor in varsta de 7 luni,nesterilizata,jucausa si blanda,educata.Pret 130 ron.Anuntul este pentru Bucuresti!!!
    Unde etse dihorica? Si…de ce ai vandut-o? Adica ai at-o..acum aduni altii…
    Care-i treaba?

    #5066
     Simo_Pas 
    Participant

    Elisza, uita-te mai intai la data…..

    #5068
     catalin braila 
    Participant

    Ana.. si de la Yoyolina nu treb sa astept.. eu nu stau dupa ea ,daca are ea chef sau nu sa imi dea pui .. sau poate vroiam sa iau un pui mascul pt imperechere 😉 –  asa ca .. nu treb sa stau dupa cineva sa imi promita

    #5069
     Bandit 
    Participant

    Catalin,fara suparare,mai intai invata sa scrii romaneste si pe urma poti sa vi aici sa te plangi 😉 pentru ca sincer,imi e foarte greu sa citesc mesajele tale.

     

    Plus de asta,sincer,eu n-am vazut ca tu ai postat vreun mesaj ca ai vrea sa adopti. Ar trebui sa ai putina rabdare,sa nu mai invinovatesti atata oamenii si site-ul si abia pe urma sa ceri un dihor spre adoptie.

    #5070
     danieladdo 
    Participant

    Catalin, eu cred ca o persoana ca tine nu ar trebui sa aiba un dihor, esti prea impulsiv,mai bine ia-ti o pisica si daca iti doresti asa mult sa ai un dihor de ce nu mergi tu, personal pina la Tg Mures sa iti iei unul? Eu am parcurs 1200 km pentru a-mi cumpara un dihor! Si asta ptr ca mi-am dorit din suflet. Tu iti doresti din suflet?

    #5071
     Cornelr 
    Participant

    Cataline … daca vrei dihor du-te frate si cumparati.

    Dai un ban dar macar alegi tu pe cel care “iti face cu ochiu”. Eu asa am facut… am mers pana la Tg mures si mi-am luat dihor. Pretul lui este de 100 Ron fara TVA si are acuma pui recent intarcati.

    Oameni de acolo sunt de milioane !

    Ca si sfat : “Fi barbat si nu mai plange pe forumuri”.

     

    bafta 

Vizualizare 13 articole - 1 la 13 (din 13 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account