Acest subiect conține 37 de răspunsuri are 9 voci și a fost actualizat ultima dată de  ingerasuoana acum 11 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2440
     tomi 
    Participant

    Buna ziua.

    Acum 5 zile am adus-o pe Minnie de la Baia Mare de la Zoli este foarte mititica are doar 6 sapt si 5 zile, e foarte jucausa ne capseaza doar cand simte miros de mancare. Deja face doar in litiera, a invatat foarte repede. Miroase un pic dar o s-o spalam, si spalam hamacul in care doarme. Azi a facut un pic de diaree sa speram ca nu o sa avem probleme.

    Multumim lui Iulia pentru ca ne-a ajutat cu sfaturi foarte bune.

    Poze:

    #4794
     ana-simona 
    Participant

    un calduros bine ati venit si tie si micutei minnie ….linkul nu merge  arata eroare sau ceva de genu' speram sa auzim vesti bune poze si filmulete despre micuta ….pupici pe nasuc.

    #4795
     tomi 
    Participant

    Multumim Smile am reusit sa pun poze.

    #4796
     Bandit 
    Participant

    Superba 🙂 eu o iau luni pe sora ei 🙂 cea bej 😀 sa va traiasca fetita,e minunata 🙂

    #4797
     tomi 
    Participant

    Am vazut-o pe poze, sunt foarte frumoase cele doua fetite bej, va uram la fel multa sanatateSmile

    #4801
     attila 
    Participant

    Bun venit Minnie 🙂

    #4809
     Anonim

    Aww, ce moaca are!! Este superba…Kiss

    Ai grija cu strainii si cu incaltamintea in casa pana o vaccinezi pentru jigodie. Cand vii de afara, obligatoriu spalat pe maini inainte sa o manipulezi. In rest, sa se faca ea mare 😀

     

    PS: @Bandit, te intinzi la dihoriteee?? ;;)

    #4810
     Bandit 
    Participant

    Vorbim in privat Roxi,sa iti zic ceva :* pup

    #4813
     iulia 
    Participant

    Ma bucur ca ai postat poze si povestea micutei Minnie, e tare frumusica si jucausa.. Tomi e un tatic grijuliu cu multa rabdare care o sa o grijeasca mult si bine , sper sa te “stapaneasca” si ea cu la fael de multa iubire cata ii oferiti si voi , e un ingeras cu dintisori micuta printesa , un ghemotoc cu blanita dulce foc! sper sa ne revedem cu bine , pupam nasucu lui Minnie

    #4820
     tomi 
    Participant

    Multumim mult penru primire. Minnie creste pe zi ce trece, s-a facut de 2 ori mai mare de cand am adus-o. Roxana, avem grija, poate nicioda nu ne-am spalat pe maini atat de des in viata noastraSmile. Tot numai in litiera face doar ca a inceput sa sape si isi baga botul in nisip, si nu, nisipul nu e prea curat nu am schimbat nisipul de cand am adus-o doar scot cu lopata. Azi era foarte murda, daca stiti la ce ma refer, dupa tavalitul in litiera… Nu facem baie foarte des doar ca a avut miros de la mamaSealed

    #4824
     Anonim

    Foarte bine, esti un tatic responsabil Cool

    E atat de frumoasa moaca asta mica! Iti vine sa musti din ea :D:D

    #4827
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ati venit!!! Doamne ce dulcica este micuta Minnie!!!!!!!! Kiss Parca e de plush :))

    #4830
     ingerasuoana 
    Participant

    bine ati venit!

    un tatic grijuliu si un ghemotoc dulce!

    o combinatie tare 😀

     

    sa va traiasca!

    #3963
     tomi 
    Participant

    Buna tuturor, nu am mai postat de mult acum este ceva urgent minnie a vomitat de 2 ori cu 4 ore dupa ce a primit mancarea. Nu e atat de activa si vrea sa-si ascunda capul si daca nu o las hasaie, apa bea pofta de mancare are sa vad peste 3 ore sun la doctor ce imi spune. Daca puteti sa ne ajutati va rog ascult fiecare parere.

    #3964
     Anonim

    Dihorii mai vomita din cand in cand, din diverse motive: probleme digestive, ingerare de praf/fire de par din casa care ii irita etc. Daca aceasta stare nu persista si nu e insotita de diaree, iar animalul bea si are pofta de mancare, nu sunt motive de panica.

    Urmareste-o pana maine si vezi ce se intampla. Daca vomita in continuare, trebuie sa i se administreze un antivomitiv si, evident, stabilita cauza problemei. 

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 38 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account