Acest subiect conține 5 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  yoyolina acum 11 ani, 4 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2486
     yoyolina 
    Participant

    Buna seara, va transmitem salutari de la Galati, tocmai au ajuns copii acasa si sunt foarte obositi asa ca nu o sa va spunem prea multe. Pe baietel l`am botezat Kim iar pe fetitza Yza. Au facut cunostinta cu ceilalti membri ai familiei. Tasha fiind sefa in casa, bineinteles ca s`a impus inca de la inceput! Kim este o alintatura, cauta iubit si pupat, iar Yza este foarte speriata si stresata, probabil drumul si schimbarea locuintei nu i`a facut prea bine. Sa va spun ca tasha este cat kim? nu mai are rost :)) … micuta a papat putin din amestecul de mancare care il primeste si tasha (carne de pui, grasime de pui, inima de curcan, maduva de vita, putina grasime de vita, un galbenus de ou prepelita) iar kim nu a vrut sa manance deloc, nici macar granule. Acum i`am bagat pe toti 3 la nani, momentan tasha in cusca ei si cei 2 in cusca de transport a pisicii, apoi, cand nu va mai fi atat de stresata yza vor sta toti 3 la un loc (intr`o cusca mare pe care a inceput sa o fac in casa]. Va pupacim si va tinem la curent cu noutatile. :-* :-*

    #5130
     Simo_Pas 
    Participant

    Sa`ti traiasca, sa fie sanatosi! Sper sa se acomodeze repede  cu Tasha, sa inceapa joaca cat mai repede!  Vrem Poze!!!

    #5132
     Anonim

    Super! Asteptam poze cu cresa Wink

    #5133
     ana-simona 
    Participant

    Ma bucur tare mult ca au ajuns cu bine la Galati …sper sa se acomodeze cat mai repede si ? Asteptam pozeeeee!!!!!

    #5131
     yoyolina 
    Participant

    Salutare, venim cu vesti bune. Yza a inceput sa se acomodeze, greu, dar zic eu ca suntem pe drumul cel bun. Tasha este foarte rautacioasa cu cei 2, aseara dupa lungi incercari de a`i apropia, am hotarat sa le las pe domnisoare libere (avand in vedere ca sunt 2 scorpii si chiar vroiau sa stabileasca care este sefa).  S`au fugarit putin prin casa apoi am vazut un ghem de blana compact, nu imi puteam da seama care e capul si care este coada, sau care e tasha sau yza. Am intrat putin in panica, dar s`a despartit inainte sa pun eu mana pe ele. Si bineinteles tasha a ramas sefa. As noapte au dormit impreuna in cusca, tasha la etaj in papucelul ei iar yza jos, ascunsa printre lenjerii. Bineinteles din nou s`au dus lupte de suprematie pana s`au hotarat locurile in cusca. Domnul kim este o nebunie de animal, nu musca deloc, ii dau mancare numai de pe deget, papa frumos, fara sa muste (am facut odata imprudenta asta cu tasha si inca am o unghie despicata in 2), pupacios din cale afara, daca ma vede ca stau pe pat vine la mine in brate, se culca pe picioarele mele. As noapte am facut nani impreuna, l`am pus pe perna tashei, dar a preferat sa vina sa il tin in brate. Astazi am fost putin in plimbare cu yza si kim, yza in brate la mama, iar kim in gluga gecii mele, nu au vrut deloc sa mearga pe jos asa ca ne`am plimbat in brate. Sa zic, o mica problema, domnisoara yza da pufuri f dese si miros groaznic. La tasha n`am simtit niciun miros de genul pana acum, si avand in vedere ca tasha este mai mare k yza cu 3 luni, mi s`a parut putin ciudat. In rest toate sunt bune si frumoase, deocadata evit intalnirile dintre tasha si kim pt ca nebuna sare la bataie, iar el se sperie, si desi nu arata, sigur este si el destul de stresat din cauza schimbarilor bruste. Va pupacim dulce! 

    #5134
     yoyolina 
    Participant

    poze cu ei 2 gasiti pe facebook`ul meu, albumul “Tasha 😡 ” nu am reusit sa incarc poze aici. >:D< :* :*

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account