Acest subiect conține 24 de răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3316
     ingerasuoana 
    Participant

    eeeeeee, i-auzi 🙂

    duminica? 😀

    #3319
     moko_laura 
    Participant

    pai eu pot chiar duminica asta! in principiu..inca nu stiu daca plecam undeva de 1 mai dar…o sa vorbesc si cu cip al meu si vedem..nu cred ca plecam nicaieri dar sa nu vorbesc aiurea…desi slabe sanse sa mai iesim din buc duminica…

    #3322
     ingerasuoana 
    Participant

    aha ok

    noi nu plecam 🙂

    duminica deci? 🙂

    mai pe seara?

    #3326
     moko_laura 
    Participant

    da! mai pe seara…nu stiu la ce ora..in functie de programul vostru. numai sa nu ploua 🙁 roxana da sfoara in tara poate vin mai multi dihorei la joaca duminica 🙂Kiss desi, eu pot sa vin si sambata asa ca…pt mine nu este nici o problema saptamana asta 🙂

    #3318
     Anonim

    Din pacate eu nu pot duminica pe seara pentru ca merg la un concert de metale…

    Plus ca va ploua, doar ce m-am uitat pe prognoza. Duminica viitoare…?Wink

    #3339
     moko_laura 
    Participant

    🙁 duminica viitoare lucrez…:(((( sambata nu ar fi bine? sambata asta sau cealalta…oricum, daca va e mai bine duminica si se strang si dihorasi..asta e…ne vedem alta data..:( nu au intrat zilele in sac 🙂 de abia a inceput caldura deci o sa tot avem timp de intalniri 🙂

    #3128
     elena 
    Participant

    Buna tuturor….Am o intrebare…inainte sa-l castrez pe Luis,ii placea afara foarte mult si merge in lesa,dupa ce l-am castrat l-am tinut 2 sapt in casa si apoi l-am scos afara…acum nu mai vrea sa meraga in lesa si cauta sa scape sa se ascunda…ii este frig…cum sa-l fac sa-i placa din nou sa iasa afara…nici cu jucarii nu vrea decat una la care tine foarte mult….ajutatima cu un sfar va rog….Va Multumesc

    #4185
     Anonim

    Inseamna ca nu se simte comfortabil. Incearca sa nu il stresezi, mai degraba scoate-l noaptea, intr-un loc linistit…

    Iar tremuraturile nu inseamna ca ii este frig, ci sunt un semn de stres, de explorare a mediului inconjurator si de ajustare a temperaturii corporale cu cea externa. 

    #4972
     elena 
    Participant

    Cred ca nu-i place sa mearga in lesa,daca il l-as singur fara lesa,nu mai e stresat…am observat asta…cauta sa se ascunda,si uneori vine la mine in brate si se ascunde in geaca mea pana se incalzeste….Daca ies afara cu el in geaca sta cuminte nu mai tremura,dar ma gandesc ca trebuie sa se obisnuiasca si cu mediu de afara,mai ales ca aici e temperatura mai scazuta fata de tara noastra….In schimb are un motan de 7 luni si adora sa se joace cu el….sunt foarte funny impreuna…prima data motanul fugea de el,a doua zi erau prieteni Laughing….vine motanul dimineata pe la 5,6  dimineata,oricum trebuie sa ma trezesc si incepe sa miaune pe la usa sa-l las se se joace cu el….oricum voi incerca si seara sa vad ce va face….Multumesc de raspuns…

    #4973
     Anonim

    Eu cred ca se ascunde in geaca ta pentru ca se simte in siguranta, nu pentru ca ii este frig, si sta acolo pana cand considera el ca e totul safe si poate iesi sa exploreze. Dihorul e animal de blana, rezista la temperturi extreme (negative, nu pozitive) 😀

Vizualizare 10 articole - 16 la 25 (din 25 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account