Ganglion

Acest subiect conține 17 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de Poza de profil pentru danieladdo danieladdo acum 2 ani.

• Autor
    Poza de profil pentru danieladdo danieladdo 
    Participant

Azi dimineata am observat la Arrielle ca are un ganglion marit, sub mandibula, in partea stinga. Ea a avut mai demult un abces, in spatele dintisorilor, care s-a retras singur dar se pare ca nu s-a vindecat.. Am fost cu ea la un cabinet veterinar si mi-au spus ca trebuie sa ii faca anestezie ca sa poata vedea ce e acolo, fiind si in spatele ultimei maselute accesul e mai greu mai ales ca se si zbatea saracuta. Din cite mi-au spus ar putea fi o infectie la glanda salivara..Am sunat la Ana de la Falconvet si mi-a spus sa ii dau niste pastilute iar daca in 3 zile nu se retrage umflatura, vom veni la Bucuresti..

http://i52.tinypic.com/2mmwje8.jpg

Participant

Multumim..sper sa ne facem bine si sa muscam din nou..

Este un antibiotic, se numeste synulox de 50 mg, cu acesta ar trebui sa dea inapoi in 3 zile. Sper doar ca am observat la timp si sa nu ajungem la operatie… Frown

I-am pisat pastiluta si i-am amestecat cu o lingurita de galbenus, asa l-a papat pe tot si se uita la mine cu niste ochisori ca ar mai fi vrut putin Smile

http://i51.tinypic.com/11w7xc2.jpg

Poza de profil pentru  Anonim

Hehehe, nu stim sigur inca daca e ganglion. Eu presupun ca are tot o infectie, un abces cum a avut si Mayuca, dar vom vedea…

Desi a fost foarte dureros pentru nurca mea, e mai bine sa fie o infectie localizata decat un ganglion limfatic marit. 

Poza de profil pentru ingerasuoana ingerasuoana 
    Participant

Uf, pupam boticul ei ca sa ii treaca! si sa nu fie nevoie de operatie!

KissKissKiss

Poza de profil pentru iulia iulia 
    Participant

pupam si noi sa fie bine Arielle si speram sa nu fie ceva gravKiss!

Participant

Multumim ca sunteti alaturi de noi Smile

Este a doua zi de antibiotice, Arrielle mananca bine numai ca nu are chef de joaca si doarme mai mult. Bijoux o cheama la joaca, sarea in jurul ei si o prinde cu boticul iar ea parca se fereste.. Maine ar fi a treia zi de antibiotic si sper sa se vada o imbunatatire.

Azi a si tusit din nou, tot asa fara sa se opreasca, am luat-o in brate si i-am dat multivitamina, asta in caz ca avea ceva in git si o gadila..sper sa fie asa…si nu de la umflatura.

http://i56.tinypic.com/29elvmq.jpg

Poza de profil pentru iulia iulia 
    Participant

Azi iti sarbatorim cu totii primul anisor, asa ca iti uram din suflet: La multi  Ani Arrielle !!! sa ne traiesti mult si bine , sa fii sanatoasa si jucausa si sa te bucuri de mamica ta iubitoare , poate ca ti-a trecut si infectia care nu-ti da pace si ai scapat si acum sunt toate bune , va pupam iulia si joy

Poza de profil pentru Simo_Pas Simo_Pas 
    Participant

La multi ani Arrielle!!!!! Multa sanatate iti dorim din tot sufletul  si cat mai multa zbenguiala! Multi pupici KissKissKiss

Participant

Cool Multumim de urari! Smile

Arrielle e bine, e vesela, se joaca, fura, papa mult, azi am facut pauza de antibiotic si dupa 3 zile o sunam pe Ana sa vedem ce e de facut. Gabglionul e tot umflatel, e bine ca nu o doare.

Pupam toti dihoreii! Kiss

Participant

La multi ani pufosienie de Arielle!!!!

sa plece ganglionu ala!!!sa isi vada de drum!!

pupam pufosenia!!!!Kiss

Participant

Ganglionul Arriellei se mareste din nou…cred ca e treaba de cutit deja…se pare ca trebuie sa ne pregatim de o vizita la Falcon Vet….

Participant

au. ufffffffffff ganglionu asta nu se lasa!!!

dar stim ca mainile dr Radu sunt magice!asa ca sunteti pe maiini bune :)

pupam, sa fie totul bine!!!Kiss

Participant

I-am dat din nou antibiotic si s-a retras..oricum venim la Bucuresti ptr un control 😉

Participant

sa intelegem ca veniti la dihoriada???

Cool

Participant

nu din pacate :(

am primit concediu doar in noiembrie Yell 

dar poate se va mai organiza o dihoriada :)

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 18 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2016 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?