Acest subiect conține 17 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  danieladdo acum 10 ani, 1 lună.

  • Autor
    Mesaje
  • #2360
     danieladdo 
    Participant

    Azi dimineata am observat la Arrielle ca are un ganglion marit, sub mandibula, in partea stinga. Ea a avut mai demult un abces, in spatele dintisorilor, care s-a retras singur dar se pare ca nu s-a vindecat.. Am fost cu ea la un cabinet veterinar si mi-au spus ca trebuie sa ii faca anestezie ca sa poata vedea ce e acolo, fiind si in spatele ultimei maselute accesul e mai greu mai ales ca se si zbatea saracuta. Din cite mi-au spus ar putea fi o infectie la glanda salivara..Am sunat la Ana de la Falconvet si mi-a spus sa ii dau niste pastilute iar daca in 3 zile nu se retrage umflatura, vom veni la Bucuresti..

    http://i52.tinypic.com/2mmwje8.jpg

    #3735
     danieladdo 
    Participant

    Multumim..sper sa ne facem bine si sa muscam din nou..

    Este un antibiotic, se numeste synulox de 50 mg, cu acesta ar trebui sa dea inapoi in 3 zile. Sper doar ca am observat la timp si sa nu ajungem la operatie… Frown

    I-am pisat pastiluta si i-am amestecat cu o lingurita de galbenus, asa l-a papat pe tot si se uita la mine cu niste ochisori ca ar mai fi vrut putin Smile

    http://i51.tinypic.com/11w7xc2.jpg

    #3740
     Anonim

    Hehehe, nu stim sigur inca daca e ganglion. Eu presupun ca are tot o infectie, un abces cum a avut si Mayuca, dar vom vedea…

    Desi a fost foarte dureros pentru nurca mea, e mai bine sa fie o infectie localizata decat un ganglion limfatic marit. 

    #3742
     ingerasuoana 
    Participant

    Uf, pupam boticul ei ca sa ii treaca! si sa nu fie nevoie de operatie!

    KissKissKiss

    #3743
     iulia 
    Participant

    pupam si noi sa fie bine Arielle si speram sa nu fie ceva gravKiss!

    #3748
     danieladdo 
    Participant

    Multumim ca sunteti alaturi de noi Smile

    Este a doua zi de antibiotice, Arrielle mananca bine numai ca nu are chef de joaca si doarme mai mult. Bijoux o cheama la joaca, sarea in jurul ei si o prinde cu boticul iar ea parca se fereste.. Maine ar fi a treia zi de antibiotic si sper sa se vada o imbunatatire.

    Azi a si tusit din nou, tot asa fara sa se opreasca, am luat-o in brate si i-am dat multivitamina, asta in caz ca avea ceva in git si o gadila..sper sa fie asa…si nu de la umflatura.

     

    http://i56.tinypic.com/29elvmq.jpg

    #3773
     iulia 
    Participant

    Azi iti sarbatorim cu totii primul anisor, asa ca iti uram din suflet: La multi  Ani Arrielle !!! sa ne traiesti mult si bine , sa fii sanatoasa si jucausa si sa te bucuri de mamica ta iubitoare , poate ca ti-a trecut si infectia care nu-ti da pace si ai scapat si acum sunt toate bune , va pupam iulia si joy

    #3774
     Simo_Pas 
    Participant

    La multi ani Arrielle!!!!! Multa sanatate iti dorim din tot sufletul  si cat mai multa zbenguiala! Multi pupici KissKissKiss

    #3777
     danieladdo 
    Participant

    Cool Multumim de urari! Smile

    Arrielle e bine, e vesela, se joaca, fura, papa mult, azi am facut pauza de antibiotic si dupa 3 zile o sunam pe Ana sa vedem ce e de facut. Gabglionul e tot umflatel, e bine ca nu o doare.

     

    Pupam toti dihoreii! Kiss

    #3778
     ingerasuoana 
    Participant

    La multi ani pufosienie de Arielle!!!!

    sa plece ganglionu ala!!!sa isi vada de drum!!

     

    pupam pufosenia!!!!Kiss

    #4219
     danieladdo 
    Participant

    Ganglionul Arriellei se mareste din nou…cred ca e treaba de cutit deja…se pare ca trebuie sa ne pregatim de o vizita la Falcon Vet….

    #4220
     ingerasuoana 
    Participant

    au. ufffffffffff ganglionu asta nu se lasa!!!

    dar stim ca mainile dr Radu sunt magice!asa ca sunteti pe maiini bune 🙂

    pupam, sa fie totul bine!!!Kiss

    #4249
     danieladdo 
    Participant

    I-am dat din nou antibiotic si s-a retras..oricum venim la Bucuresti ptr un control 😉

    #4252
     ingerasuoana 
    Participant

    sa intelegem ca veniti la dihoriada???

    Cool

    #4264
     danieladdo 
    Participant

    nu din pacate 🙁

    am primit concediu doar in noiembrie Yell 

    dar poate se va mai organiza o dihoriada 🙂

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 18 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account