Acest subiect conține 49 de răspunsuri are 10 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 9 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #4831
     Anonim

    …sau poate Alko e un sadic mic si iti testeaza nervii 😀

    #4833
     ingerasuoana 
    Participant

    cred ca unii din noi – la cei care a durat mai mult invatatu la litiera – am si uitat sa numaram zilele sau lunile cat a durat pana a invatat sa faca la litiera. eu cand am luat al doilea dihor – pe yukkinoasa – a fost si mai greu, desi se zice ca primul il invata pe al doilea. era invers. 

    asa e si la noi – daca nu faci curat, face langa sau unde are chef. depinde de fiecare. important e sa nu uiti ca recompensarea e mama invataturii. 

    parerea mea, irina, e sa nu mai pui la dispozitia puiutului de dihor partile fetei – buze, nas, urechi, fata. eu am primit niste muscaturi bune de la prea multa dragoste. dupa ce stabiti relatia cu ei, ii castrati, se schimba total.

    si stim si noi cuminteala la gand rau 😀

     

    succes!

    #4836
     Andrei M 
    Participant

    Simo , litierele erau curate. Are acelasi asternut ca si saptamana trecuta, deci se exclude faza ca nu ar accepta asternutul, tocmai de aceea nu inteleg. De exemplu, acum pe seara a ramas 30 de minute singur. Cand am venit, a iesit de sub canapea si direct in mijlocul holului a facut. Fara nici o jena. Deja nu mai rezist. In loc sa ma bucur de el, nu fac altceva decat sa curat dupa el.

    Roxana, cred ca ai dreptate, insa duce lucrurile la extrem.

    #4837
     Simo_Pas 
    Participant

    Atunci singura explicatie, se joaca cu tine 🙂 Te simte, ca te enervezi si pt. el este o joaca.Alta explicatie nu este (cred)

    #4838
     Anonim

    Si eu am o problema de acest gen cu Leeloo. Acum, ca m-am mutat in alt apartament, i s-a dat zen-ul peste cap. Pif a fost si este un curatel: i-am pus litiera cu ziar in camera lui si numai acolo face. Leeloo in schimb…phh, mi-a marcat toata casa, face numai pe langa ziar/litiera/whatever. Acum fac teste si incerc sa elimin din locuri. Adevarul este ca nu m-am ocupat niciodata corect de ea sa o invat la litiera, tocmai pentru ca este o fricoasa si nu pot sa o limitez la un spatiu mic (oricare in afara de canapeaua ei, unde nu o pot educa..).

    Am zis, ok…sterg micile accidente si asta e, insa in casa noua a luat-o absolut razna. Stiu ca trebuie sa am rabdare sa se obisnuiasca, sa isi aleaga colturile, dar ma gandesc ca vine si nurca in curand si o sa fie dezmatz total. Laughing

Vizualizare 5 articole - 46 la 50 (din 50 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account