Acest subiect conține 49 de răspunsuri are 10 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 9 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #4740
     Andrei M 
    Participant

    Bobarnace primeste si asa micu, pentru ca altfel vad ca nu se opreste. Uneori cand este in euforia aia de joaca nu mai stie ce face si numai asa il pot opri. Cu gherutele, le-am taiat, dar tot face si nu ar fi asta problema, insa mai si musca din ce baga ghearele. Dintii i-au crescut, are niste colti de toata frumusetea, deci excludem ca ii cad dintii de lapte, iar ghearele sunt taiate, insa gaseste el o metoda sa strice cumva . Deja covorul din sufragerie, la un colt, a inceput sa se desire Sealed

    Raman ferm pe pozitie…..deocamdata.

    #4741
     ana-simona 
    Participant

    la mine cand le dau bobarnace fac asa o mutra ca ii doare si se stramba asa….nush ce metoda sati mai zic 

    #4742
     Andrei M 
    Participant

    monika7 a spus:

    la mine cand le dau bobarnace fac asa o mutra ca ii doare si se stramba asa….nush ce metoda sati mai zic 

    Poti sa imi dai niste rabdare ? Sealed

    #4743
     ana-simona 
    Participant

    da cu cea mai mare placere….de cata ai nevoie?:d

    #4744
     Andrei M 
    Participant

    monika7 a spus:

    da cu cea mai mare placere….de cata ai nevoie?:d

    De foarte multa, ca eu pe a mea am pierdut-o .

    #4745
     ana-simona 
    Participant

    trebuie sa ai multa rabdare cu animalutele astea ha ha:d

    #4746
     Andrei M 
    Participant

    Sa vedem cat o sa mai rezist. Undecided

    #4750
     Andrei M 
    Participant

    Azi am fost si am facut toate vaccinurile. Parca ne-am mai cumintit putin in ultimele zile, insa tot suntem niste nebuni. 

    Am o scurta intrebare: azi, de cand a ajuns acasa a fost f cuminte si dragastos, chiar m-a mirat ca a dormit in loc sa alerge. Intrebarea este: e posibil sa fi avut viermisori si sa se fi comportat asa nebuneste din cauza lor, mai ales ca azi am facut si deparazitare interna ? 

    #4751
     ana-simona 
    Participant

    nu stiu ce sa iti spun da nu cred ca ,comportamentul sa fie din cauza viemisorilor….mai bine sa spunem ca da semne de cumintenie ;))(bine ar mai fi).

    #4752
     Andrei M 
    Participant

    Cred ca ziua de ieri a fost o minune. Azi ne-am revenit la starea naturala :))

    #4753
     ana-simona 
    Participant

     mda……

    #4754
     Andrei M 
    Participant

    In jumatate de ora m-a muscat de 4 ori super tare. Frown

    #4755
     ana-simona 
    Participant

    dai bobarnace…

    #4763
     ingerasuoana 
    Participant

    Muscatul: incearca sa te joci mai mult cu jucariile, nu cu mainile. Nu ii da posibilitatea sa ajunga la maini, macar acum cat e mic si mai zvapaiat. Bobarnacele ar trebui sa dea rezultate intr-un final. Important e sa nu te lasi. Eventual cand te capseaza destul de tare, cearta-l si trateaza-l cu spatele (ia-ti jucariile si pleaca). Intr-un final cedeaza. Important e sa nu cedezi tu.

    El chiar vrea sa te domine si nu se lasa….

     

    Litiera: piticul se lauda si se recompenseaza numai cand face unde trebuie. eventual ia-l dimineata sau cand de abia face ochi si pune-l in litiera pana face. NU TE LASA! apoi lauda-l. Mirosul de caca pisu trebuie sa ramana numai in litiera. restul se sterge cu solutie anti miros.

     

    Unii sunt mai energici. Cauta moduri de joaca sa ii consumi energia.

     

    Muuuuuuuuuuuuuulta rabdare.

    Procesul de obisnuire poate dura destul de muuuuuuuuuuuuult.

    Tinem pumnii!

    #4765
     Andrei M 
    Participant

    Ce sa mai zic….nimic ! Efectiv nu ma ami inteleg deloc cu el. Ieri seara m-a sasait de vreo 2-3 ori si de atunci nu ma mai inteleg cu el. Am vorbit cu Roxana si mi-a recomandat sa il iau de ceafa si sa il tarasc prin casa. Sincer?!? Parca mai rau face. Cred ca am ajuns la capatul rabdarii si a nervilor. In afara de a musca nu face nimic altceva. Ce sa feresc mainile? Trebuie sa ma feresc cu totul din calea lui. Este si parsiv, uneori vine si ma linge si sta cuminte sa pui mana pe el, zici ca macar 2 minute sta cuminte langa tine si el de fapt te pandeste sa te muste si musca cu dusmanie. 

    Un alt lucru care ma enerveaza la culme, este varsatul castroanelor. Deci face o mizerie mai mare ca un porc. Unde sta el, este cocina de porci. 

    Am incercat cu bobarnace, luatul de ceafa, etc. TOT !!! Nimic nu pare sa il induplece. Oficial CEDEZ !!!

     

    O seara placuta tuturor !

Vizualizare 15 articole - 16 la 30 (din 50 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account