Acest subiect conține 63 de răspunsuri are 17 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #4271
     Roxana 
    Keymaster

    Isa, ce-mi spui tu aici? Ca nu ma suporta pitica mea? Frown

    Vaaaaiiii, ce m-ai intristat asa de dimineata! GLUMESC!!! N-are incotro, va trebui sa invete sa ma suporte si sa ma iubeasca Laughing 

    #4286
     iulia 
    Participant

    Azis doar ca trebuie sa va acceptati reciproc , ea te simte … cand nu o sa ti fie frica de dintii ei si o sa-ti lasi degetele la rontait fara frica nu o sa te mai muste … te va accepta … pana atunci va fi putin mai palpitant dar asta e aproape normal la un stapan de dihoras … cu timpul ai sa vezi ca ti va fi dor sa ti prinda degetele , si noi eram disperati la un moment dat ca ne trezea la 5 dimi rontaindu-ne degetele de la picioare :)) eram distrusi , acu i le dam si se uita doar la ele … n as fi crezut ca se schimba atat de mult dupa ce se acomodeaza cu casa si cu noi asa ca va ramane rabdarea multa si speranta ! 

    va pupam cu drag si  va uram joaca placuta !

    #4287
     Roxana 
    Keymaster

    Sunt sigura Iulia ca la asta s-a referit Smile

    Oricum, eu am glumit Smile

    Bineinteles ca ne trebuie ceva timp pana ii castigam increderea.

    #4300
     Simo_Pas 
    Participant

     La noi Tina musca exact cum face la Doc. cand da injectia (de 3x bate, a`4`a oara baga acul), ea de 3 x linge a`4`a oara capseaza, nu tare  asa doar de drag :)) So… culmea e ca pe copil nu la vazut de 1 luna, dar cand la intalnit…. alea pupaturi ce i le`a dat  de am ramas foarte surprinsa si am constatat ca pe el il iubeste cel mai tare, cu el se joaca cel mai mult….. Concluzie: Comportament diferit cu fiecare membru al familiei! La mine cerseste si Hashaie cand nu`i dau carnita cu Alin nu are treaba… joaca si iar joaca

    #4792
     ana-simona 
    Participant

    fffff foarte educativ filmuletul ….ms frumos pixie:*:*:*

    #3804
     raluka 
    Participant

    buna! sunt noua pe acest forum! am si eu o pufosenie in varsta de 3 luni si de o luna jumatate de cand am adus-o acasa musca zilnic! ziua este destul de cuminte insa seara nu stiu ce sa mai fac cu ea! am incercat cu “nu” sau “tu” dar nimic! tinutul de ceafa nu functioneaza deoarece mai mult se enerveaza! am incercat sa o ignor insa cand ma intorc la ea ma linge o vreme si iar baga coltii! am tinut-o libera in casa insa daca ramane singura incepe sa roada ce prinde( ex: coltul de la canapea) deci acum sta in balcon si bucatarie! help me pls cu o solutie! nu stiu ce sa mai fac cu ea! multumesc frumos!

    #3411
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ai venit Raluka!  Incearca sa`i dai cateva jucarii (cutii cu ziare, pungi, paturici puse in cutie ..)  sa nu se plictiseasca, de obicei pe dihori nu-i tenteaza colturile canapelelor, cablurile,…  este foarte energica si nu are pe ce  sa`si consume energia, simte ca te domina si de asta musca uneori, sa arate ca ea este miezul 🙂 incearca sa-i dai multi-vitamine Ferretvite, Ferretone, de pe deget si ai sa vezi ce frumos va papa ea fara sa muste. Dihori sunt cel mai activi seara, noaptea, deoarece sunt animale nocturne 🙂 Trebuie sa ai rabdare si sa va invatati una cu cealalta, sa interactionati mai mult. Asteptam poze cu bandita 🙂

    #2764
     raluka 
    Participant

    Iti multumesc frumos pentru primire! I-am cumparat tot felul de jucarii! Mai nou se invata sa nu mai muste! Defapt atunci cand ii zic “au” incepe sa chitcaie si imi da drumul! incepem sa ne intelegem ff bine! iar referitor la poze: ea este micuta bailey!!

     

     


    #2765
     Anonim

    Hah! Ce nasuc frumos are :))) Sa-ti traiasca!

    #3759
     Simo_Pas 
    Participant

    Ce frumoasa este!!! Sa`ti traiasca!!! Kiss

    P.S. Ma distreaza sosetutele tale :)) mie imi venea sa-mi iau cizmulite cand am adus`o pe Tina  acasa :)) Cred ca sti de ce Wink

    #3769
     raluka 
    Participant

    va multumesc frumos!!

    #5245
     schmusekatzoe 
    Participant

    Buna, am fost si eu miercuri la ferma din tg mures si mi-am luat un dihoras. Dar e foarte rau ;)). Musca din rautate. Ieri m-a muscat de deget si nu a mai dat drumu, nici cand l-am tinut de ceafa, trebuia sa-l tin sub apa si abia atunci mi-a dat drumu. Ma gandesc ca e speriat si stresat, dar l-am lasat din cusca in baie putin (numa cu manusi pot sa-l iau), sa-si mai consuma putin din energia, si venea dupa mine si sarea sa ma muste. Trebuie sa port cizme ;)) Si cand ma misc in baie vine dupa mine sa ma muste. Are 4 luni. Puteti sa-mi dati ceva sfaturi va rog, ca nu as vrea sa renunt la el, ca a suportat oricum multe acolo la ferma.

    Multumesc frumos

    #5246
     raluka 
    Participant

    musca din cauza faptului ca este speriat! nu cunoaste locul unde este acum, nu va cunoaste pe voi! trebuie sa treaca ceva timp, pana ce o sa aiba incredere in voi, iar atunci o sa renunte la muscat! sfatul meu ar fi sa incerci sa renunti la manusi, daca vrei sa interactionezi cu el, incearca sa ai in mana jucarii, insa lasa manusile! ofera-i recompense din cand in cand! daca citesti tot topicul vei mai gasi si alte informatii1 mult succes! vei vedea ca va merita totul!

    #5247
     Anonim

    Te rog sa citesti articolele postate pe site, destinate acestui subiect, dupa care putem sa intervenim si noi cu sfaturi. Felicitari pentru achizionarea dihorului! 🙂

    #5248
     schmusekatzoe 
    Participant

    Ok multumesc frumos 🙂

Vizualizare 15 articole - 46 la 60 (din 64 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account