Acest subiect conține 128 de răspunsuri are 9 voci și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 12 ani, 4 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2994
     Simo_Pas 
    Participant

    Ce filmulete faine ati pus voi fetelor Kiss Parca este concurs de cascat Laughing  Degeaba ca toti dihorasi sunt speciali Wink

    #2996
     Simo_Pas 
    Participant

    Cele mai speciale animalute Wink Pai Tony este tot timpul la maraton Laughing

    Multi pupici la toti dihorasi KissKissKiss

    #3015
     ingerasuoana 
    Participant

    Dexter:

    Azi de dimi, m-a “parasutat” mamitza pe balcon (e un balcon deschis si avea putina zapazuca in el). nu prea mi-a convenit mie ca nu stiam ce e cu atata frig, am marait de 2 ori si vroiam sa ma intorc. totusi am zis sa dau o tura.

    evident cu labutele mele, paseam usor si evident ca m-am bagat in parte balconului cu diverse (intre niste din alea, multe, ca nici nu stiam ce sunt). vroia sa ma prinda mamitza, eu nu mai vroiam la ea. m-a prins intr-un final si m-a “trimis” in partea goala a balconului.

    veselie mare!zbenguiala mare!zgomote de veselie!ce mai!eram in extaz Laughing

    mai ma uitam si la mamitza, sa primesc aprobarea de la ea Innocent

    am bagat nasucu in zapada, am sapat in ea, m-am zbenguit de nu mai stiam in ce directie sa o iau…

    mamitza- in pijamale – deja inghetase, ma prinde si ma baga la caldurica.

    eu, trist, ma uit si zic: doar atat??? si stau in 2 labute, “atarnat”, pe usa de la balcon.

    Maaaaaaammiiiiii mai vreauuuuuuuu Cry

    mami imi promite ca diseara mai ma scoate, dar eu nu mai am rabdare Frown

    a plecat Frown

    #3016
     Simo_Pas 
    Participant

    hahaha  foarte tare, dar ceva poze? Cool

    #3017
     ingerasuoana 
    Participant

    nu, nu facui, ca a fost o decizie rapida 🙂

    poate diseara fac un filmulet Laughing

    #3018
     Anonim

    Hahaha! Si eu mi-am scos odraslele pe balcon (mai putin Leeloo, ca sta atat de prost cu coordonarea incat se arunca sigur de la etaj). Primul a iesit Pif; desi nu ii place udaciunea, era mult prea interesant, asa ca si-a facut curaj si a pasit…

    Maya, o mare amatoare de apa, a fost fricoasa la inceput. L-a lasat pe Pif sa verifice zona, dupa care a iesit si ea. A latrat un caine, a intrat inapoi :))) A iesit cu precautie…a intrat un om pe poarta, a intrat iar in casa. lol. Pana la urma s-au zbenguit putin, au sapat prin zapada, dar i-am bagat ca paralizasem de frig (si eu eram in pijamale:P).

    Acum am randuri, randuri de labute in balcon Kiss

    #3092
     ingerasuoana 
    Participant

    Dexter dupa o baitza bunaaaaa….cam nasol cu baitzele astea…

    vrem sa fugim dar nu avem unde…..

    #3093
     ingerasuoana 
    Participant

    Multumim Embarassed

    Nu ne prea ne place baitza… Frown nu suntem disperati dar nici nu stam….

    Si aveam niste gherute de abia taiate, numai bune de zgariat manutele mamitzei  Innocent

     

    si noi va pupacim KissKissKiss

    #3096
     Simo_Pas 
    Participant

    Foarte frumos  l`ai prins in poze :)) cum l`ai prostit? Este un scump! Sa`ti traiasca KissKissKiss

    #3099
     ingerasuoana 
    Participant

    La poze nu l-am prostit Laughing Alergam cu aparatul dupa el Tongue out

    Multu!

    KissKissKiss

    #3100
     Simo_Pas 
    Participant

    La mine numai daca ii prostesc iasa poze frumoase Smile http://i51.tinypic.com/2mzb3f9.jpg

    http://i54.tinypic.com/2zyj0i9.jpg

    http://i54.tinypic.com/k4uw08.jpg Mai vroia multivitamina :))

    #3101
     ingerasuoana 
    Participant

    Golanii!!!Smecherosii!!!Smile

    Pupam nasucu lui tatuat! Kiss

    Blanosul meu nu are ce face….ca oriunde se duce ii alerg cu camera Laughing si fara “threats” :))

    #3104
     danieladdo 
    Participant

    Azi Bijoux a fost raut, a incercat sa sara pe dulap sa ajunga la hamul lui, am batut din palme si am strigat la el ca nu e voie si a fugit sub masa sa se ascunda, nu a stat 2 minute ca a inceput din nou sa sara pe dulap la hamul lui cu clopotel, de data asta a alunecat si a ramas prin de o labuta de manerul de la sertar si a inceput sa tipe. Atarna cu capul in jos Yell Noroc ca am fost in camera si l-am luat imediat de acolo.. s-a invinetit la perinita, i-am pus comprese imediat. 

    Cind bat din palme si strig NU, stie ca nu are voie, o sa ii fie invatatura de minte sa ma asculte alta data!

    Nu pot fi suparata pe el, dar ma tot gandesc ce s-ar fi intamplat daca nu eram acasa. Nu imi ramane altceva decit sa demontez manerele de la sertar..

    #3119
     Anonim

    Maya mea e o mare impatimita a geamurilor. Si Pif, dar nu imi fac probleme in privinta lui pentru ca nu are forta, datorita infirmitatii, sa provoace pagube… Pana acum mi-a rupt Mayuca un rand de site la usa de la balcon, motiv pentru care a trebuit sa vin cu o idee mai inventiva: am pus doua randuri cam de 50 cm de la baza de sita din sarma! Eh, credeam ca rezolvasem problema, doar nu e brontozaur sa rupa si sarma!

    Oroaaaree: acum 2 zile am descoperit ca deja un rand de sita este ..nu rupt, dar largit cam de marimea capusorului ei (numa' bine cat sa iasa). Este incredibil cata forta are in labute…si nu va inchipuiti ca a muncit prea mult sa faca ditamai gaura. Nu. 2, 3 zgrebtaneli si aia'i sita! :(((

    Tip la ea, o cert, o troznesc peste fundul ala semet al ei cu prosopul, ma hasaie, o hasai, o alerg prin casa cu gura mare de ma stiu toti vecinii, nu se mai duce cateva zile la sita…dar inevitabil, cand crede ea ca am uitat de nazbataie, se intoarce si isi continua activitatea preferata cu acceasi obstinenta. Este foarte desteapta, intelege perfect ca nu are voie si vrea sa ma faca: uneori se uita la mine cu atentie si urmareste sa vada cand nu sunt atenta. De nervi ca nu poate ajunge la sita, sare pe o floare din apropiere sa isi verse naduful. Floare care, desi protejata cu pietre si pietricele lipite cu superglue, mai are cateva grame de pamant pe fundul ghiveciului.

    De cand am pierdut-o pe Bijou intr-un mod asemanator, sunt cu geana pe geamuri constant. Insa tare mi-e teama ca intr-o zi nu voi atenta pentru o clipa…

     

    PS: Daca aveti idei pentru site anti-dihori si anti-nurci, va rog sa impartasiti.

    #3124
     danieladdo 
    Participant

    Eu cind vreau sa aerisesc ii inchid in cusca lor cu hamac si stau cumintei acolo pina le dau drumul. Mi frica sa las geamul deschis, chiar daca stau la etaj, pentru ca Bijoux e un smecher si o data cind am vrut sa intru in camera, s-a strecurat repede printre picioarele mele si nici nu mi-am dat seama, a fugit pe hol apoi a cazut de la etaj pe trepte. Am incercat sa il momesc cu un ciorap (asta aveam in mana) si a inceput sa sara sa caute joaca si cazut a fost, noroc ca nu a patit nimica. Ei gasesc tot timpul solutii pentru orice…de exemplu o data le-am dat multivitamin, lui si Arriellei, ca le place foarte mult, si a doua zis nu gaseam tubul, stiam ca l-am lasat pe masuta si l-am gasit sub dulap unde isi ascund jucariile. Cum a ajuns sa il ia nici in ziua de azi nu pot sa imi dau seama! Iar masuta pe care sta laptopul este pusa strategic sa nu ajunga pe ea, ptr ca intr-o zi mi-am gasit 3 butoane de la tastatura pe jos si toate lucrurile imprastiate si rasturnate Cry  Arrielle e cumintica, ea are treaba numai cu litierele sa faca sub ele Laughing nu in ele Laughing

Vizualizare 15 articole - 16 la 30 (din 129 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account