Acest subiect conține 6 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  margot1 acum 13 ani.

  • Autor
    Mesaje
  • #2326
     Andreii 
    Participant

    Na' seara…dupa cum se observa sunt nou in domeniul dihori.ro… deci nu ma luati tare… Sunt posesorul a 2 mici puradei…amandoi au aproximativ 2 ani.

    Pe willy il am de la varsta de o luna jumate' de la domnisoara(sper ca nu ai devenit doamna intre timp) Roxana si pe Hitler de la un baiat din suceava pe nume Stefan.. de la varsta de 7 luni(cica).

    Willy se numeste asa pentru ca asa mi s-a zis ca era alintat cand l-am luat si neavand inspiratie la nume l-am lasat asa,iar hitler i-am zis datorita comportamentului mai agresiv si pentru ca face boacane mai des…(inainte nu avea nume,deoarece raspundea doar la injuraturi)

     

    si acum lasand vorba si sa trecem la “actiune” si punctul culminant

     

    sunt inebuniti dupa pepene(stanga willy,dreapta hitler)


    dorm impreuna pe paturica lor


    lui Hiti ii place camera,il face curios


     

    bonus: ilie scoate limba la camera

     

    enjoy it

    #3186
     ingerasuoana 
    Participant

    2 blanosi dulci foc!

    sa iti traiasca, sa te bucure si sa iti faca bocanele Cool, ca altfel nu ii iubesti asa mult

     

    pe ilie nu l-au aranjat :))

    #3187
     Anonim

    Hey, Andrei

    Ce frumos s-a facut Willy:). Nici Hitlerica nu e mai prejos (btw, cool name). Sa-ti traiasca si te astept cu ei la consult si scos de glande.

    Pupici!

    #3188
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ai venit Andreii! Sa`ti traiasca blanosii, sa te bucuri de ei , tare scumpi mai sunt Kiss

    #3194
     Andreii 
    Participant

    Holla.

     

    Willy e nascut pe 02.05.2009 si fratiorul lui se numeste dexter si se afla in Tg. Mures la Lilu.

    Multam' de aprecieri.

    Boacanee? hmm.. sa va spun cand mi-au macelarit colectia de hamsteri pitici? aveam 9 +2 pui de vreo 3 saptamani… cand am venit acasa intr-o zi am gasit toate florile daramate si 7 cadavre+2 de hamsteri… majoritatea erau doar morti cu urme de colti pe ei… in ziua aia am gasit si inca 2 vii.. din pacate unul din ei l-am gasit mort acum 4 zile si celalalt e inca viu… e bine ca mi-a scapat soricaria.. ca aveam si vreo 40 de soareci albi.

    Sau sa zic cand mi-au * colectia de viermi? ca am gasit viermi prin toata casa… si am fost nevoit sa cumpar iara viermi sa refac colectia si tot nu reusesc.. nu e balanta intre consum si productie.

     

    Aviz amatorilor.. nu lasati niciodata capacul de la wc-u ridicat ca e posibil sa gasiti un dihor “inotand” prin el.

    Ai mei au prostul obicei sa o rupa la fuga spre baie cand aud usa… si cand ridic capacul sa ma usurez am avut surpriza sa il vad pe Hitler agatat pe marginea vasului de toaleta :)) (nici un dihor nu a fost ranit in ziua aia)

    In dulap trebuie sa umblu doar cu ei inchisi… primul lucru care il face hitler e sa se repeada in sosete si sa o rupa la fuga cu ele :)).

    Si mai nou servesc mesele in spatele fotoliului unde isi fac provizii de hrana.. si cand raman fara vin si mananca de acolo .

     

    ps: la hitler cum ziceam.. nu stiu foarte exact ce si cum..ah da… si am pierdut o tarantula prin casa si e data disparuta de vreo 2 saptamani pe putin :))

     

    pe ilie inca nu l-au aranjat.. dar sa nu ii aranjeze el cand mai face frumusica marime de 1,5-1,8 m :)) sau varanul.. 1,2-1,6 m…

     

    ps2: nu sunt responsabil de moartea hamsterilor,a fost lasata o masa de calcat aiurea prin casa.. restul e cancan

    #3197
     ingerasuoana 
    Participant

    ooooo, dar vad ca ai colectie rara……de toate pt toti……

    imi pare rau pt hamsteri…..bine ca a scapat una……sunt jucarii foarte bune….

    o, doamne ce colectie……..

    #3198
     margot1 
    Participant

    Un lucru este bun la ei: Ne invata sa tinem ordine in casa!!!Laughing

    Pe masa nu are ce sa caute nimic, usile de la dulapuri vor sta inchise!!!!

    Imi pare rau de soareci, fii linistit, nu au suferit, dihorii ii prind de ceafa si ii omoara imediat.

    Am incercat si noi o singura data sa le dam soarei vii: i-am urmarit ce fac, ii prindeau imediat, clant in ceafa si gata.

    Nu mai erau interesanti.

    De atunci nu au mai primit hrana vie, numai “decongelata” 

Vizualizare 7 articole - 1 la 7 (din 7 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account