Acest subiect conține 21 de răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  DavidH acum 11 ani, 2 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2506
     DavidH 
    Participant

    Buna, astazi i-am cumparat si eu pe Tedy si Sara, sunt doi nasdravani in varsta de 5 luni, Tedy este cel mai zapacit, nici in masina nu statea linistit, facea traseul din portbagaj in fata si tot asa. Sara e mai linistita, dar foarte curioasa de tot ce se intampla in jur, mananca destul de mult amandoi, prima masa la mine a fost din piele si piepet de pui curd, taiat marunt.Au primul vaccin facut, lunea viitoare facem polivalentul, se inteleg foarte bine, sunt foarte blanzi si pupaciosi.

     Le-am cumparat de mancare Royal Canin Kitten  si vroiam sa va intreb cum sa le impart mesele. Dimineata Royal Canin si seara carnita curda este bine?+ un ou curd 1 data la doua zile.

     

    P.S Ceva mai tarziu voi pune si niste poze cu frumusetile mele.

    #5256
     DavidH 
    Participant

     

    Cei doi urati ai mei.

    #5257
     alina_elena 
    Participant

    DavidH a spus:

    http://s1278.beta.photobucket……7.jpg.html

    http://s1278.beta.photobucket……9.jpg.html

     

    Ma scuzati nu stiu cum sa le pun pe forum, asa ca postez link-ul.:D

    Hello,

     

    Nu merg link-urile, vezi cand dai reply la msg, ai sus in bara langa culoarea fontului – un “copacel”, dai pe el, iti incarci pozele din calc, si gata… rezolvatCool

     

    pupici lui tedy si sara

    #5258
     DavidH 
    Participant

    Multumesc, le-am postat.Sealed

    #5259
     ana-simona 
    Participant

    Bine ati venit Sara si Tedy si tu, david! Sa iti traiasca blanosii sa te bucuri de ei si ei de tine si mai asteptam poze cu ei si filmulete; in caz ca ai vreo nelamurire posteaz-o si cineva de pe forum iti va raspunde sigur .

    PS: oul crud se da o data pe saptamana si se da doar galbenusul fara albus si mesele de carnita dupa cum ti-am zis si la telefon eu le dau carnita ziua si seara croncatele pt ei; sunt animale nocturne si noaptea sa aiba si ei ce rontai .

    #5260
     DavidH 
    Participant

    Multumesc, in zilele urmatoare voi mai posta poze cu ei. Uitasem cand se da carnita, ziua sau seara.

    #5261
     DavidH 
    Participant

     

    Ce-i cu chestiile astea micute langa mine?

     

    El e Dark, ciobanescul meu german si dupa cum se vede, mare iubitor de dihori, noi lui prieteni de joaca.

    #5263
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ati venit! Sa`ti traiasca toate pufoseniile! Crocantele pune`le  sa aiba tot timpul, carnita nu le pune multa deoarece nu papa mult si dupa ce sta cateva h, se impute si nu o vor mai consuma (mai bine mai putina si mai des).

    #5265
     DavidH 
    Participant

    Multumesc!Da, asa am facut.Bobite au tot timpul, iar carnita le dau eu de 1 data pe zi, nici multa, dar nici putina, exact cat sa manance odata.

    #5266
     Elisza 
    Participant

    Sunt luati din Rasnov?

    #5267
     DavidH 
    Participant

    De la cineva de langa Rasnov, cineva din Zarnesti.

    #5268
     DavidH 
    Participant

    Asa, au inceput sa ma mai muste, si destul de urat…Dupa ce musca le dau cu degetul peste nasuc si le spun ca nu e voie sau se procedeaza altfel?

    #5269
     DavidH 
    Participant

    Tedy tocmai m-a suparat rau. Am avut o soparla gecko, intr-un acvariu, soparla la care tineam foarte mult … am gasit-o pe jumatate mancata de Tedy…

    #5270
     ana-simona 
    Participant

    Imi pare rau pentru saraca soparla ,ai adus pradatori intr-un mediu in care exista o prada sigura ,deci nu se vor incumeta sa nu omoare si sa o si manance,vei avea foarte mult de munca cu ei mai ales daca in nici 24 de ore de cand ii ai au inceput sa muste,sunt animale foarte inteligente si incapatanate si ales ca sunt 2 vei avea munca dubla,eu sper din tot sufletul sa ai mare rabdare cu ei.te-am adaugat pe mess .

    #5271
     DavidH 
    Participant

    Am avut o discutie cu doamna Ana-Simona in legatura cu imperecherea dihorilor. Nu vreau sa imi sterilizez/castrez dihorii, sunt frati, dar am citit pe mai multe forumuri ca nu exista nici un fel de problema in caz de imperechere.

    Vreau sa precizez faptul ca NU INTENTIONEZ SA FAC BANI DIN DIHORI, puii ii voi dona.

    Apoi, am pus problema dificultatii intretinerii unei femele in timpul saricii si dupa sarcina. La mine in oras este un doctor veterinar, Nasseri Ali, care a crescut dihori, 10 ani si ma poate ajuta in orice problema, inclusiv monitorizarea femelei in fiecare zi , de cand ramane gestanta.

     

    As mai vrea sa aud pareri, pot exista probleme de crestere, anomalii, etc…?

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 22 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account