Acest subiect conține 9 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  Pixie acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2499
     Milo 
    Participant

    Buna!

    Sunt stapana noua a unui dihor, inca nu stiu multe dar ma informez zi cu zi. Acuma sunt in perioada cautarii unei custi si imi este foarte greu sa gasesc una , pentru ca vaccinele si pasaprotul o sa ma coste foarte mult si nu o sa imi permit o cusca din petshop. Sunt studenta straina in romania si imi cer scuze daca am scris nu cum trebuie cerintele mele si va multumesc din suflet de atentie. Milo are aproximativ 4 luni si de doua saptamani e la mine. Din prima am lasat-o libera prin casa si ma bucur extrem de mult sa o aud cum rade prin casa fericita cand ma intorc de la facultate. Normal inca nu are asa mare incredere in mine si nu ma lasa sa o mangai si musca destul de tare, decat daca e somnoroasa pot sa pun mana pe ea 🙂 in rest e foarte jucausa si o bestie incredibila. Ne-a adus o fericire foarte mare acasa si o iubim cu totii :). Avem nevoie de cusca  noaptea cand dormim sau cand nu suntem acasa si nu este suprevegheata.

    #5207
     ana-simona 
    Participant

    Buna,bine ai venit printre noi,si dihorasului/ritei,nu prea am inteles daca e mascul sau fetita din nume ,am si eu un mascul care se numeste Millo,:d ,In ceea ce priveste muscatul cu bobarnace peste nasuc dar nu prea tare pt ca isi poate pierde sensibilitatea.Cu timpul se va dezvata de muscat mai ales daca vede ca este iubit/a si va veti apropia foarte mult.In ceea ce priveste somnul nu are d c sa te mire sunt animale nocturne,dorm 18 ore din 24 .Sunt animale iubitoare de somn,dar nu it face griji isi va forma programul dupa tine in asa fel cand vei ajunge acasa o /il gasi treaz/a si gata de joaca.Orice intrebari si nelamuriri ai cu mare placere te ajutam .Trebuie doar sa le postezi si sigur cineva iti va raspunde in scurt timp .In ceea ce priveste cusca gasesti zic eu la pret acceptabil in Maxipet Militari .Vroiam sa te intreb daca ai vaccinat dihorasul/rita.Asteptam cu nerabdare poze si filmulete cu blonoasa/sul.Pupam nasucul Millo si Tedy.

    #5205
     BabyDea07 
    Participant

    Buna!

     

    Felicitari pentru noul amic ! Smile

    In privinta custii te pot ajuta eu daca esti interesata. Eu am primit un dihoras in 2 custi mari, cu care nu am ce face (il tin liber prin casa), daca vrei, ti le pot da. Daca esti interesata, ma poti contacta pe adresa de email doarnoi2inbasme@yahoo.com.

    #5210
     Milo 
    Participant

    Buna !

    nu resusesc sa imi dau seama cum trebuie sa mai razpund la topicul asta 🙁 scriu ceva, apas post reply si dispare tot ce am scris….. 🙁 .M-a puteti ajuta?

    #5211
     Milo 
    Participant

    Milo a spus:

    😀 am inteles acuma, dupa multe incercari :)))

    Asa ,am scris mai devreme, dar nu s-a trimis, ca Milo pare fi fetita. O sa aflam cu siguranta saptamana viitoare cand mergem cu ea pentru primul vaccin. Mi-a zis veterinara ca este pui la prima consoltare, pare ca are 3-4 luni. Vroiam sa va rog pentru mai multe sfaturi cum sa i castig increderea. Am observat ca nu i place sa punem mana pe ea, musca imediat, si nici nu reusim sa o prindem. Cum pot sa i arat ca nu o sa i fac rau daca tot fuge de mine….Exact acuma umbla toata camera si rade….foarte fericita, dar daca o sa incerc sa ma apropi de ea cu maini o sa ma musca si o sa scoate sunetul ala par ca ar fi nervoasa si nu mai stiu cum sa o imblaznesc 🙁 

    #5212
     ana-simona 
    Participant

    Deci….cand vrei sa postezi ceva dai click post reply ….scrii ce ai de postat si apoi aduni numerele de mai jos si dai click scrie replica. 2 la mana, la ce dr vet ai fost daca poti sa imi zici de nu ti-a spus din start daca e femela sau mascul.

    Dispunem de medici specializati pe dihori care te ajuta in orice problema ai. Iar schema inseamna deparazitare interna si externa, apoi disterom C, dupa 2 sapt rapel la disterom C + antirabic. Si nimic altceva. Iar ca sa ii castigi increderea, va dura mult timp. O ai de 2 saptamani, parca ai zis, e destul de devreme pentru un dihoras sa vina la tine din prima. Las-o sa se acomodeze si va veni ea singura sa va jucati. N-o stresa, e clar ca te “sasaie” cand te apropii de ea, vrea sa fie lasata in pace. Da-i timp sa se acomodeze. Ai multa rabdare cu ea. Stiu ca esti entuziasmata si abia astepti sa o iei in brate sau o dragalesti, va mai dura ceva timp. Tot ce poti face, usor usor, fara sa o stresezi prea tare, e sa incerci sa te joci cu ea daca ai mingiute sau sa ii dai pungi de plastic sa se bage in ele, stiu ca le adora….cutii sau alte chestii care le starnesc curiozitatea. Sper ca ti-am fost de ajutor…O seara buna!

    #5217
     Milo 
    Participant

    Buna BabyDea07 , v-am conectat pe mail , nus daca a ajuns scrisoarea. Sunt interesata de cusca si va rog sa imi trimiteti detaili la sweetshadow707@yahoo.com. Multumesc inca odata de atentie si ajutor 🙂

    #5221
     Milo 
    Participant

    Buna ana-simona!

    Multumesc de sfaturi si de ajutorul pe care mi la-ti oferit! Am gasit si persoana foarte amabila care sa ma ajute cu problema cu cusca. Acuma Milo este mai linistita si se lasa mangaiata cateodata fara sa muste si dupa aia normal fuge. Urmeaza sa merg cu ea la medic si sa aflu daca este fata sau baiat si pentru primul vaccin. O sa va povestesc dupa aia cum a fost. 

    O seara buna tuturor si multi pupici!

     

    #5222
     Simo_Pas 
    Participant

    Poti afla daca este m sau f uitandu`te pe burta, la mascul se vede……pe unde face pipi, femela face prin spate, masculul mai in spatele burtii, inspre coada. Chiar nu este greu delok. Daca nu`l/n`o poti lua in brate, poti apela la putin galbenus de ou pus pe degetul tau si`n timp ce`l papa, tu te uiti, sau efectiv sa o urmaresti in timp ce`si face necesitatile fiziologice 🙂

    #5223
     Pixie 
    Participant

    burtica de baiat ( CD)Se vede la mijlocul burtii ceva mai inchis, acolo e penisul.

    burtica de fata ( Pixie) Burtica de fete are doar mameloanele care sunt foarte mici.

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account