Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani.

  • Autor
    Mesaje
  • #2521
     altaira 
    Participant

    Salutari,

     

    Suntem noi membri in familia dihorasilor, cu micuta noastra Kira.

     

    Am luat-o de la Maxi Pet; nu ne dusesem acolo cu gandul la un dihor insa pur si simplu nu am rezistat cam am vazut cat de sociabila era; mai era cu ea o dihorita in calduri de ceva timp pe care nu o puteau vinde si ne-am tot gandit ca daca nu o ia nimeni va avea aceeasi soarta. Am asteptat cateva zile (timp in care ne-am informat un pic cu privire la dihori) insa ne-am intors dupa ea; a facut bine pentru ca a intrat in calduri imediat dupa aceea si a trebuit sa o sterilizam.

     

    Kira e foarte micuta (si nu cred ca mai creste), probabil nu a fost foarte bine hranita pana acum. Nu ne asteptam sa fie atat de iubitoare; tot timpul vrea sa fie cu noi, sa ne jucam impreuna, vine sa doarma in pat langa noi.

     

    Speram sa ne mai intalnim si cu alti iubitori de dihorasi din Bucuresti si sa impartasim experiente 🙂

     

    O poza mai jos (merge cu copy-paste in browser, direct se pare ca nu merge):

    http://imgur.com/B6btDl9 

     

    Georgiana 

    #5361
     ana-simona 
    Participant

    buna giorgiana si bun venit in comunitatea iubitorilor si crescatorilor de dihorasi,pupam nasucul rozaliu al Kirei si o poftim in curand la joaca si plimbari ce le vom organiza odata cu venirea primaverii.Ne pare bine sa va avem printre noi .Si sper sa si cealalta dihorita sa aiba o soarta la fel de buna ca si Kira.Eu cred k m-am intalnit cu ea merg frecvent in Maxi Pet Militari si stiam ca e o fetita mica de albino ,recunosc ca nu am mai fost de ceva timp pe acolo.Inca odata bine ati venit  si asteptam poze si filmulete cu Kira.Si orice fel de intrebare daca ai sau nevoie de ajutor e deajuns sa postezi intrebarea aici si sigur iti va raspunde cineva cu un sfat.

    #5363
     Anonim

    Georgiana, ma bucur tare mult pentru achizitie, este o dihorita superba!

     

    Pacat insa de cealalta…sper sa o ia cineva la timp sa o sterilizeze, altfel nu va avea o soarta buna…Frown

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account