Acest subiect conține 9 răspunsuri are 8 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 12 ani, 9 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2359
     Anonim

    Salut!

    V-o prezint pe Eva! Micuta mea blanoasa!

    Roxana ne-a facut cunostinta sambata pe 25 iunie! Cand am vazut-o trebuie sa recunosc ca am plans putin Embarassed

    Este cam neastamparata si ii place sa muste destul de mult! S-a adaptat foarte bine as putea spune. Cand o scot din cusca si o las sa se plimbe, isi lasa curiozitatile de-o parte si ma urmeaza peste tot. A facut cunostinta si cu catelusa mea, un shi'tsu, care este curioasa din fire si cand o vede asa mica are impresia ca este o jucarie de-a ei si incearca sa o smotoceasca putin, dar Eva ii arata cine-i sefu' Laughing cum prinde ocazia o musca de labute si catelusa o ia la fuga si o latra de la distanta Laughing apoi se uita in ochii mei ca si cum ar cauta o aprobare pentru faptele ei, iar eu bineinteles ca o iau in brate, o mangai si o pup! Sunt mandra ca incepe sa se apere singurica Smile

    Nu stiu ce sa va mai spun despre micuta mea Laughing

    Poze prea multe cu ea moment nu am in PC! Cand reusesc sa le descarc, voi posta mai multe Laughing

    #3721
     iulia 
    Participant

    Bine ai venit EVA !!!

    iti dorim de pe acum viata lunga si fericita alaturi de mamica si sora ta blanoasa (shi-tzu) , sper sa nu i papi prea tare labutele sa aveti razboi mereu :* cu drag va pupa alintata familiei , Joy

    #3722
     Anonim

    Evaaa….este inca la faza de supt, probabil de asta e 'muscacioasa'. Oricum, la varsta asta, tot ce prind baga in gura :))) Ne bucuram ca ni te-ai alaturat cu frumusetea asta mica. Asteptam mai multe poze si relatari despre nazbatiile micutei }{ Sa-ti traiasca!!! Kiss

    #3723
     Sonia Ugro 
    Participant

    Vai,vai,fasolica mica si draguta!Sa fie sanatoasa si sa se joace mult,da fara sa o bata prea mult pe surioara ei.Toti dihorasii ii uram bun venit si pupici caldurosi pe labuteKiss.

    #3725
     ingerasuoana 
    Participant

    Bine ai venit Eva!

    sa traiesti!!! sa te joci muuuuuult si frumos cu surioara si cu bipezii!

    te faci tu mare si tu vei fi sefa Laughing

    pupici pufosenie dulce! Kiss

    #3731
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ai venit Eva ! Multa sanate! Asteptam poze 🙂

    #3741
     Lilu 
    Participant

    Sa-ti traiasca micuta. Ai sa vezi ca in putin timp catelusa se va intelege cu dihorita. Si eu am catel, totul e ca sa se obisnuiasca. Succes!

    #3749
     Roxana 
    Keymaster

    Salut tuturor! Multumim pentru primirea calduroasa!

    Am vrut sa fac un fel de update in legatura cu Eva Laughing cu ce a mai facut ea in ultimele zile!

    In principal, a mai crescut, vreo 2cm vizibil, pare mai grea si are o burtica mai mare Laughing! A inceput sa fie mai activa si mai jucausa, doarme mai putin, mananca mai mult!

    Ceea ce ma amuza pe mine, este stilul ei ciudat de a se juca! Momentan o tin in cusca, este o cusca destul de maricica, pentru dihori (cam 100cm x 60cm)! Eh, si in cusca ei, pe langa faptul ca smotoceste patutul ei din blana, am observat ca ii face placere sa se balaceasca in castronul cu apa Laughing de asemenea, adora sa se tavaleasca in litiera si sa-si faca nevoile pe langa ea Laughing

    A inceput sa fie mai jucausa cu mine si ma recunoaste mai usor. Pe mine din fericire nu ma mai musca, am inceput sa aplic o pedeapsa atunci cand ma musca. Nimic agresiv sau dureros pentru ea, insa e ceva ce nu ii place deloc. De fiecare cand ma musca, ii dau cu degetul peste mustati sau o apuc putin de ele (fara sa trag bineinteles). Am inceput sa fac asta de cand am observat ca apucatul de ceafa nu ajuta la nimic!

     

    Din pacate, a inceput sa se observe greutatea ei de a se misca din cauza micutului defect din nastere pe care il are! Are 2 degetele de la piciorusul din spate lipite, printr-o pielicica, iar din pacate unghiutele ii lipsesc de la degetelele respective. Cand merge sau vrea sa alerge, schiopateaza Frown

     

    Pictures, yet to come Laughing

    #3750
     iulia 
    Participant

    Ma bucur tare de tot ca micuta ta incepe sa creasca si sa se balaceasca in bolul cu apa . poti sa o lasi sa inoate in cada , asta o ajuta sa-si coordoneze miscarile , au am facut asta cand era micuta  de tot … adora sa se balaceasca … fara sa o spal , numa o lasi in apa calduta … o cauti cu partea mai sensibila sa nu fie nici rece nici calda si las-o sa se balaceasca 5 minute.

    Incearca sa ii dai multivitamina “calo-pet” sau”gimpet” cu aia se mai pune pe picioare si ii da vitaminele de care ea are atata nevoie acum cat e in crestere , o sa si revina si incet nu va mai schipata (sper).

    Va doaresc toata sanatatea din lume si multa joaca impreuna , va pupam cu drag  iulia si Joy

    #3752
     Anonim

    O sa se uite Radu la piciorus cand vii cu ea la vaccinare. E posibil sa fie si faptul ca e inca mica si instabila pe picioare…si ai mei merg stramb rau de tot :))

    Imi pare rau ca are acest mic defect, nu am vazut cand am adus-o. Si oricum, nu era un motiv pentru mine sa o las, dar macar o pastram eu…

    Pifulina mea are picioarele toate strambe si a fost operat de nu stiu cate ori (interventii complicate, de lunga durata) si are o viata foarte buna, nu pare sa fie afectat sau sa aiba dureri. Si este si cel mai rasfatat si mai apropiat de mine, tocmai din acest motiv 🙂 Eu zic sa o lasi sa mai creasca putin si atunci vedem exact cu ce avem de-a face Kiss

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account