Acest subiect conține 3 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 12 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2382
     Anonim

    Topicul 'Ce facem cu dihorul cand plecam in concediu fara el' a alunecat usor catre alt subiect, motiv pentru care va invit sa ne continuam discutia aici 🙂

     

    Sunt de acord cu tine, Iulia, precum ca nu ar trebui sa ne lasam atinsi de ceea ce spun oamenii din jurul nostru. Mie una nu imi pasa si nu ma stresez sa le dau ascultare macar. Insa sunt oameni mai sensibili decat noi, care sunt raniti atunci cand cei din jur nu manifesta toleranta fara de alegerile pe care le fac. Inteleg ca de fapt indemnul tau este ca noi sa aratam de fapt toleranta fata de ignoranta/raceala lor si sunt complet de acord cu tine, insa acesta este un subiect delicat, cu multe nuante, la fel ca si noi oamenii de altfel… 

    #4044
     Sonia 
    Participant

    toate rudele mele, toti prietenii … TOATE PERSOANELE carora le-am sup urmatoarea prop:

    “Mi-am luat un dihor!!!!!”

    a raspuns asa:

    “Vai de mine”

    sau

    “Esti nebuna, tu si familia ta!!!”

    sau

    “Ala fura!”

    la inceput ma deranja … dar, bunica mea a spus acelasi lucru, dar cand la vazut si la tinut in brate, a recunoscut, cu greu …. CA E DRAGUT!!!!!

    nu o sa-l urasc pe rash pt ca cineva isi da cu parerea fara ca sa stie despre ce vorbeste

    #4051
     suzana 
    Participant

    La fel si la mine :))

    toata lumea zice ca suntem nebuni, ca ce ne trebuie, ca daca faceam un copil era mai bine! :-O

    nu bag in seama

    pe de alta parte ne suna toti sa vina la noi sa-l vada 🙂

    in general reactioneaza urat oamenii de peste 35-40 de ani (care or fi crescut pe la tara sau au auzit pe la tara ca le mananca gainile) In rest cei de 20-30 de ani sunt incantati de el. La fel reactioneaza bine si cei care au stat prin alte tari si au mai auzit ca exista oameni care au dihor acasa.

    #4056
     Anonim

    Daaa, e tare faza asta…ca dau din gura, dar sunt toti curiosi :)))

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account