Acest subiect conține 4 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  raluka acum 11 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2418
     bitu 
    Participant

    Buna dragii mei, dupa cum am spus si in titlul subiectului, dihorita mea tremura.

    Despre ce este vorba; sta numai in casa la o temperatura de 22-23 grade. In momentul in care se trezeste, aproximativ 10 min. tremura continu. In rest este ok, se joaca, mananca, musca, etc.

    Mi-as dorii sa-mi spuneti ca ma ingrijorez degeaba, dar nu vreau sa pateasca ceva.

    Poate ma ajutati sa-mi spuneti cum sa-mi dau seama ca a intrat in calduri; poate sa fie un semn tremuratul?

    Multumesc mult.

    #4547
     iulia 
    Participant

    Salut, din cate stiu eu dihorii tremura de obicei cand dau de temperatura mai scazuta decat cea a corpului lor in mod normal pentru ca prin tremuratul acela isi imprastie energia , nu stiu daca stiu bine dar cred ca asa si este … si cu caldurile iiti poti da seama foarte usor … uitate la zona ei genitala daca vezi ca s-a umflat … inseamna ca e in calduri :* 

    #4548
     Anonim

    Este un comportament normal, nu te speria. Toti dihorii tremura, mai ales cand sunt scosi din ambientul lor (spre exemplu la plimbare). Si dihorita mea tremura la fel, parca e apucata 🙂

    #4695
     moko_laura 
    Participant

    Si Taz tremura la fel, mai ales cand se trezeste din somn. La inceput m-am speriat dar am aflat si eu ca e normal, isi regleaza temperatura corpului, deci nu este cazul sa te ingrijorezi 🙂

    #5016
     raluka 
    Participant

    si pufoasa mea a tremurat la prima ei iesire in lume! nu am scos-o pt ca nu avea vaccinurile la zi si nu am vrut sa risc! cand am scos-o afara a stat numai in brate si a tremurat pana ne-am intors acasa! in schimb cand am mers la veterinar cu ea a stat foarte cuminte, ba chiar a pupat-o pe doamna doctor! sper ca dupa ce o voi scoate de mai multe ori afara sa dispara acel tremurat!

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account