Acest subiect conține 6 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2361
     Anonim

    Acest topic este deschis dezbaterilor pe tema adrenocorticismului.

    #5019
     Georgiana 
    Participant

    Mersi de raspuns Roxana
    Am zis sa continui discutia aici pentru ca as vrea sa stiu daca implantul este cat un microcip si se face subcutanat sau necesita anestezie si operatie ceva. Ma intereseaza pentru ca ma voi duce pentru implant si as vrea sa le fac si un detartraj mai ales lui pierre si am inteles ca procesul necesita anestezie si nu l-am putut face cand am fost ultima data.

    #5020
     Anonim

    Implantul este la fel ca microcipul: se implanteaza subcutanat si nu necesita tranchilizare. Pentru detartraj insa e nevoie de anestezie, asa ca i se va administra implantul tot cand este adormit.

    Te rog insa sa suni la clinica pentru o programare cand te hotarasti.

    #5021
     Georgiana 
    Participant

    Am inteles. Pai cred ca o sa-mi zica atunci daca e ok sa le curatam si dintii sau facem doar implanturile.

    Da, normal ca fac si o programare. Desi suntem deja de-ai casei avand in vedere frecventa cu care am fost acolo in ultima perioada :-). Sper totusi sa mai rarim vizitele ca lu mama incepe sa ii iasa firele albe prematur

    O ultima intrebare daca se mai poate. Nu este destul de ciudat faptul ca si Bilbo si Pierre au inceput sa-si piarda parul de pe codita in acelasi timp? Adica eu de asta m-am gandit ca e vorba doar de naparlire si nu m-am gandit la implant. Poate sa fie oare din cauza stresului ca am mai adus un baiat acasa? Ma gandesc la asta de cand am citit referatul despre adrenocorticism si am vazut ca unul din factorii declansatori poate fi tinerea mai multor masculi in acelasi spatiu, iar eu am TREI!!!!!!

    Multumesc frumos pentru raspunsuri si ajutor Kiss

    #5022
     Anonim

    Totul este posibil. Au inceput sa naparleasca? Poti sa mai astepti, daca ai dubii, pana trece toamna (asta daca nu le cheleste de tot coada) sa vezi cum arata in blana de iarna.

    #5024
     Georgiana 
    Participant

    Da au ceva de cand au inceput sa naparleasca. Le-am spalat coditele in apa calda ca sa dau punctele negre jos sa vad mai bine cat par a cazut de fapt, si lui Bilbo deja a inceput sa-i creasca un puf micut pe locurile chele.

    Oricum zilele astea am citit mult despre boala, “coada de sobolan”, tratamente, operatii……etc, si am ajuns la concluzia pe care mi-ai spus-o si tu la inceput ca cel mai bine e sa le fac implantul chiar si preventiv.

    Multumesc de ajutor.

    #5025
     Anonim

    Cu placere Smile

Vizualizare 7 articole - 1 la 7 (din 7 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account