Acest subiect conține 5 răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de  margot1 acum 12 ani, 10 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2341
     constalx 
    Participant

    Buna, eu sunt Billy si sunt fratele mai mic al lui Timo. Sunt nascut in Aprilie 2011 (mami nu stie ziua). Cei de la petshop spun ca am doua luni, mami, tati, Radu si Ana cred ca am doar o luna si un pic. La petshop am fost trei dihori initial dar pe mine nu m-a vrut nimeni ca i-am muscat cu gingiile mele, asta pentru ca ma mananca si ma dor pentru ca imi ies dintisorii. Dar mami m-a vazut din intamplare cum stateam acolo singur si mic. Neoanele aprinse toata ziua ma deranjau la ochisori si nici boabele alea mari nu puteam sa le mananc. Cand m-a luat mami de la petshop m-a pus intr-o cutiuta de transport unde aveam un prosopel. Ce sa va spun, am mancat din prosopel. Acum am ce sa mananc, ca mami imi da ca si lui Timo bobite de pui de pisica de mai multe feluri, amestecate cu cateva de dihor. Si mananc cam tot timpul ca imi era tare foame. O sa revin sa va povestesc cum m-am imprietenit cu Timo.

    #3432
     Simo_Pas 
    Participant

    Iui ce dragalas este!!!!!!!! Sa`ti fie sanatosi! Te pupa blanosi Kiss sa nu fii prea cuminte ca`ti faci de rusine neamul :)))

    #3434
     ingerasuoana 
    Participant

    pupam pufosenia dulce!!!!!!

    ce semeni cu dexu cand l-am luat….cam asa arata el la o luna si jumatate Laughing

    sa te impaci cu fratiorul si sa va jucatiiiiiiiiii 🙂

    pufosenie!

    #3435
     Anonim

    Si eu cred ca are o luna si jumatate, asa ca ii putem pune ziua pe 10 aprilie :). Billy e un scumpic, ma bucur ca l-ati luat de acolo Kiss

    Iti recomand sa ii dai si carnita cruda. E bine sa il obisnuiesti cu mai multe tipuri de mancare pana in varsta de 6 luni. Mai tarziu, nu mai recunoaste alt aliment si va fi foarte greu daca, Doamne fereste, trebuie sa ii schimbi alimentatia din motive de sanatate (eu sunt patita, de asta spun). Carnita de pui, iepure, putin ficat (o data pe saptamana), galbenus de ou (unul pe saptamana, defalcat daca e posibil) si bobitele de rigoare. 

    Nu ca problemele de sanatate ar fi motivul principal. Carnea cruda este mancarea de baza in salbaticie, asa e construit el – strict carnivor, deci e bine sa fim cat mai aproape de mediul lui natural din punct de vedere al alimentatiei…

    #3438
     moko_laura 
    Participant

    Bine ai venit Biilly! vai..ce poveste trista ai avut tu dragul de tine..mititelule!!! imi vine sa te iau in brate si sa te legan si sa-ti spun ca va fi totul bine…iti era fomica..micutule! si nimanui nu-i pasa! dar acum o ai pe mami. care te iubeste, iti da papica, te alinta si vei fi cel mai iubit dihoras din lume! sa fii sanatos blanosule, vesel si jucaus. m-a impresionat tare mult povestea ta..mami stie cum sa povesteasca ..de aproape ca mi-au dat lacrimile…:(

    #3519
     margot1 
    Participant

    Bine ai venit Billy!!!!  Esti o scumpete!! Se pare ca ti-ai gasit un prieten bun in Timo!!!

    Asa cum spune si Roxana, sa-i dai carnita cruda (de pui, curca, iepure, vita NU de PORC)taiata f. marunt sau tocata.

    Cu ficatel nu prea sunt de acord, mai bine pipote, inimi de pui.  Noi nu le dam ficat la ai nostri.

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account