Acest subiect conține 13 răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2446
     Georgiana 
    Participant

    Salut,

     

    Sa ne prezentam, in ordinea numerelor de pe tricou 🙂

     

    Bilbo – Eu sunt veteranul / the elder al acestei familii 🙂

     

    Pierre – Pe mine ma cunoasteti deja, am luat argintul la frumusete acum aproape un an.

     

    Spook – Eu sunt cel mai nou membru al familiei am 5 saptamani si cu aceasta ocazie ii multumesc Roxanei si lui Radu pentru noua familie!

     

     

    Ne bucuram ca avem ocazia sa cunoastem alti pufosi din Bucuresti si din tara. Vom revenii cu poze de-ale lui Spook pe masura ce ne facem mai mari.

     

    O seara buna

    #4852
     ingerasuoana 
    Participant

    Bine ati venit domnilor!!!!

    ce de domni aici!!!

    pupam fiecare nasucu!

    #4854
     iulia 
    Participant

    Bine ati venit , o gasca intreaga de baieti care mai e care mai frumosi … pe Pierre il stim deja , pe veteran nu l-am mai vazut si Spook e o dulceata de bebel , sa va creasca fericiti  si sa va stapaneasca cu multa dragoste si hotie !

    #4855
     Georgiana 
    Participant

    ingerasuoana a spus:

    Bine ati venit domnilor!!!!

    ce de domni aici!!!

    pupam fiecare nasucu!

    Bine v-am gasit, multi domni intr-adevar dar parca totusi nu destui…:-) Multumim si numai bine!

    #4856
     Georgiana 
    Participant

    iulia a spus:

    Bine ati venit , o gasca intreaga de baieti care mai e care mai frumosi … pe Pierre il stim deja , pe veteran nu l-am mai vazut si Spook e o dulceata de bebel , sa va creasca fericiti  si sa va stapaneasca cu multa dragoste si hotie !

    Multumim frumos, se descurca sa ne stapaneasca cum vor…:-)) si nu ducem lipsa nici de faimoas hotie…cineva tocmai mi-a furat “a-ul” din “faimoasa” il banui pe Bilbo…:P

    #4857
     ana-simona 
    Participant

    bine ati venit in gasca noastra cea  a “nebunilor” iubitori de dihorasi mult noroc si bafta cu noul membru al familiei salutare “d-sorilor”  si cate un pupic pe fiecare nasuc din partea Marei si a lui Millo .

    #4858
     Georgiana 
    Participant

    monika7 a spus:

    bine ati venit in gasca noastra cea  a “nebunilor” iubitori de dihorasi mult noroc si bafta cu noul membru al familiei salutare “d-sorilor”  si cate un pupic pe fiecare nasuc din partea Marei si a lui Millo .

    Bine v-am gasit, multumim pentru urari si pupici inapoi Marei si lui Millo Kiss

    #4861
     Anonim

    Ohoho, spokiee! Sunt tare frumusei, sa va traiasca si sa va bucurati de ei. Multumim ca l-ati luat pe Pierre, care intradevar este castigator de argint la concursul de frumusete dihori.ro, cat despre Spook…e asa mic! Si tot drumul de la Tg Mures a stat in coasta lui Moomba. Astuia ii era teama de el si il hasaia, desi e inca o data cat el, dar Spook nu s-a lasat si l-a inmuiat. Au dormit unul intr-altul lemn pana la Bucuresti :))) Nici nu Bilbo nu ne este rusine, are capusor de ursulet :}{

    #4873
     Georgiana 
    Participant

    Roxana a spus:

    Ohoho, spokiee! Sunt tare frumusei, sa va traiasca si sa va bucurati de ei. Multumim ca l-ati luat pe Pierre, care intradevar este castigator de argint la concursul de frumusete dihori.ro, cat despre Spook…e asa mic! Si tot drumul de la Tg Mures a stat in coasta lui Moomba. Astuia ii era teama de el si il hasaia, desi e inca o data cat el, dar Spook nu s-a lasat si l-a inmuiat. Au dormit unul intr-altul lemn pana la Bucuresti :))) Nici nu Bilbo nu ne este rusine, are capusor de ursulet :}{

    Multumim frumos, la fel si tie…Moomba este incredibil(a) scuze nu stiu daca e baietel sau fetita :). Placerea a fost de partea noastra sa il luam pe Pierre, este foarte iubaret. Spook are o personalitate puternica intr-adevar si este f curajos, ii alearga pe baietii mai mari de acasa deja, nu conteaza ca suntem cat coada lor :))). Poate ne mai intalnim cand suntem mai mari si ne intelegem mai bine 🙂

    #4880
     Anonim

    Moomba este baietel 😀

    #4882
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ati venit!!! Sa cresteti mari si sanatosi! Kiss

    #4883
     Georgiana 
    Participant

    Roxana a spus:

    Moomba este baietel 😀

    Da, am aflat ulterior. Este un baietel frumoos foc mai exact 🙂

     

    Simo_Pas a spus:

    Bine ati venit!!! Sa cresteti mari si sanatosi! Kiss

    Multumim frumos, toate cele bune si voua Laughing

    #5014
     Georgiana 
    Participant

    Buna,

    Nu am mai postat de multisor asta si pentru ca am avut acasa o mogaldeata care m-a tinut fffff ocupata dar si pentru ca in ultima luna am avut parte numai de ghinioane care mai de care.

    Spook a fost operat acum 1 saptamana si jumatate pentru ca a mancat in baie dintr-un covoras facut dintr-un fel de spuma expandata si a facut blocaj intestinal 🙁

    Sunt asa suparata pe mine ca nu am fost mai atenta dar nu am crezut vreodata ca o sa manance asa ceva, baietii nu au avut pofte asa bizare. E adevarat ca Pierre s-a urcat odata pe masa si mi-a furat o prajitura cu visine pe ca a impartit-o frateste cu Bilbo si amandoi au inceput sa se simta rau, i-am dus la medic le-a dat banuiesc un laxativ iar a doua zi am gasit in cusca doi rahatei incoronati cu cate o visina :-), dar nimic atat de grav.

    Acum Spook se simte bine si-a revenit complet, este dor chelios pe burtica. Operatia s-a inchis frumos nu a fost nici un fel de problema. Acum ramane doar sa il ingas la loc 🙂 pentru ca a slabit mititelu destul de multisor.Din pacate s-a adeverit ce a zis Dr. Radu ca nu se invata minte niciodata, pentru ca dupa 3 zile de la operatie a gasit o mingiuta mai moale a baietilor si a inceput sa mestece la ea. Am facut curatenie generala peste tot nimic moale care poate fi rupt in bucatele, nimic din burete, nici un papuc pe jos pentru ca si aia au un start de burete….. in fine este primul dihor la care trebuie sa ascund tot prin casa dar asta e, vine odata cu responsabilitatea de a creste un animalut. Imi e asa mila de el ca peste numai 1 luna va trebui sa fie operat din nou(pentru castrare), ca ma gandeam sa amanam procesul pana in ianuarie cand ar face 8 luni aproape 9, dar o sa vorbesc si cu doctorul sa vedem ce zice si el.

    Si ca sa fie complet acum o luna si putin zic eu, baietii mari, Bilbo si Pierre, au inceput sa piarda parul de pe codita. Amandoi in acelasi timp 🙁

    Am fost la doctor si am decis a asteptam sa treaca peste perioada de naparlire, care a inceput cam in aceeasi perioada in care a inceput sa le cada si parul de pe codite, si apoi sa vorbim despre implant.

    Nu au chelit de tot pe codite doar ca s-a rarit parul, mai mult la Bilbo decat la Pierre si ii pot vedea clar pielea cu punctuletele negre aferente.

    Stiu ca subiectul a mai fost dezbatut pe forum dar o parere totusi m-ar ajuta putin in momentele astea urate de asteptare. Eu tot sper sa le creasca parul la loc pe codite, sunt singurele zone afectate, dar nu stiu daca asta se va mai intampla fara implant.

    #5015
     Anonim

    Chiar daca parul le creste sau nu pe codite dupa ce trece perioada de naparlire, este clar ca e vorba de un dezechilibru. Implantul rau nu face, deci oricare ar fi deznodamantul, poti le pui preventiv. 

    Cat despre ingerat de obiecte este…intradevar, foarte trist. Sa trebuiasca sa ascunzi absolut tot prin casa 🙁 Nu este absolut nicio problema daca il castrezi dupa 8 luni. E bine sa fie o diferenta de timp intre anestezii. Singurul lucru pe care l-ar putea face este sa ii 'atace' pe ceilalti dihori, sa ii streseze. Daca tii aspectul asta sub supraveghere si totul este in regula, il poti castra si la 2 ani 😛

Vizualizare 14 articole - 1 la 14 (din 14 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account